Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 552/1002 İlkİlk ... 52452502542550551552553554562602652 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 4,409 - 4,416 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. Piyasa resmen kafayi yemis bugun resmen anladim.
    Bu lanet konut kredisi faiz indirimi yuzunden kacirdigim iki ev sonrasinda bir tane ev nispeten pahali olmasina ragmen ilana cikar cikmaz emlakciyi aradim hemen gormek istiyorum alacagim dedim.
    Icindeki kiraci evi gostermek istemiyormus, ben de videocall ile gorelim en azindan derken bir tane alici hic daireyi gormeden sadece foto ve beyana guvenip alici ile ilan fiyatindan tapuya gidip bitirmisler! :s

Yahu nasil olur?? kiraciyi gormedigin, sadece fotosu ile gordugun evi nasil gidip alirsin, ki neredeyse milyonluk bir satin almadan bahsediyorum.

Yok arkadas kredi faizleri tekrar yukselmeden bize ev almak haram onu anladim! Tabi o zaman bu yukselmis fiyatlar bi daha dusmez... bize de hem pahali ev bedeli hem de yuksek faizli kredi kullanmak duser.

2.  Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    Piyasa resmen kafayi yemis bugun resmen anladim.
    Bu lanet konut kredisi faiz indirimi yuzunden kacirdigim iki ev sonrasinda bir tane ev nispeten pahali olmasina ragmen ilana cikar cikmaz emlakciyi aradim hemen gormek istiyorum alacagim dedim.
    Icindeki kiraci evi gostermek istemiyormus, ben de videocall ile gorelim en azindan derken bir tane alici hic daireyi gormeden sadece foto ve beyana guvenip alici ile ilan fiyatindan tapuya gidip bitirmisler! :s

Yahu nasil olur?? kiraciyi gormedigin, sadece fotosu ile gordugun evi nasil gidip alirsin, ki neredeyse milyonluk bir satin almadan bahsediyorum.

Yok arkadas kredi faizleri tekrar yukselmeden bize ev almak haram onu anladim! Tabi o zaman bu yukselmis fiyatlar bi daha dusmez... bize de hem pahali ev bedeli hem de yuksek faizli kredi kullanmak duser.
    Evi içindeki kiracı yada satıcının veya emlakçının yakın çevresinden birisi satın almıştır.

3. Bugün bankaya sordum 2019 başından dahil o evde alım satım yapıldıysa kredi onaylamıyor merkez diyor

Teyit edebilecek var mı bu bilgiyi

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

4. Burası aglama duvarına dönmüş. Hani beton yıgınıydı. Hani önemsizdi...

Neden almak için zorluyorsunuz ki bu kadar

5.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    fiyatlar uctu ama faiz dustu. Yani odeyecegin para degismedi
    Degismedi mi dalga geciyorsun, adam ev fiyatinin ustune en az % 15-20 koymus hesap et bakalim elindeki nakiti koy uste kredi cek, nasil bir fark yarattığını gorursun, 400 bin liralik eve 475 istiyor elindeki nakit ayni, 200 bin koysan kalani kredi olsa 200 bin cekecekken 275 bin cekiyorsun.

6. Bu artirilmiş fiyatlardan ev satin alan varsa bildigi bisey vardir diye bakmak lazim olaya.
    Benim genc ogretmen bir arkadasim vardi. Gecen yil ekim de 450bine ev aldi. 200 pesin kalani kredi.
    Tüm maaşini 5 yilligina krediye bagladi.(ailesiyle yasiyor)
    Yapma etme gencsin gezeceksin evleneceksin para lazim olur dedim dinletemedim.
    30 dan 35 e kadar eve calisacak.
    Ona göre mantikli demekki.
    Bana göre degil. En guzel 5 yilini bagladi.

Cokta mantik aramamk lazim. Türk milletinin buyuk cogunlugu yillarini calisip 1 ev almak icin harcayinca muttlu oluyor.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7.  Alıntı Originally Posted by bzaferb Yazıyı Oku
    Bu artirilmiş fiyatlardan ev satin alan varsa bildigi bisey vardir diye bakmak lazim olaya.
    Benim genc ogretmen bir arkadasim vardi. Gecen yil ekim de 450bine ev aldi. 200 pesin kalani kredi.

Cokta mantik aramamk lazim. Türk milletinin buyuk cogunlugu yillarini calisip 1 ev almak icin harcayinca muttlu oluyor.

E ne guzel iste 35 yasinda evinin sahibi olacak, sizin mantikla 60 yasina gelip emekli maasi ile hala kira odemek mi dogru olan?

8.  Alıntı Originally Posted by bzaferb Yazıyı Oku
    Bu artirilmiş fiyatlardan ev satin alan varsa bildigi bisey vardir diye bakmak lazim olaya.

35'den sonra köle mi olsun ?

Kira ödeyen enayidir bence. Landlord olmak kraldır.

Düşünsene haftanın 1-2 günü ev sahibi için calışıyorsun

Yok böyle kerizlik ya.

Sayfa 552/1002 İlkİlk ... 52452502542550551552553554562602652 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •