Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 556/1002 İlkİlk ... 56456506546554555556557558566606656 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 4,441 - 4,448 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by bzaferb Yazıyı Oku
    Ilana baktim. Hicbir pencerenin onü acik degil. Hatta tam anlayamadim ama bir pencerenin 1metre öbür tarafi apartman duvari galiba Odalarin buyüklugude şahane.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Çevresi açıkta bulursun da,
    Herkes ev sahibi olabilsin diye yoğunluk sıkı, önu açık diye alıp 2 yıl sonra yanına komşu da alabilirsin.

YTD

2.  Alıntı Originally Posted by bzaferb Yazıyı Oku
    Aliciysaniz en fazla 350k saticiysaniz enaz 600k

Haha bu iyiydi

Soruya gelirsek, il, bölge, muhit, cephe, oda sayısı vs. Çok değişken var. Net cevap vermek zor.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku

KARTAL PETROLİŞ DE,NEZİH KONUMDA,MİNİBÜSE 250M,İSKANLI,SIFIR,LÜX İlan No: 780142913 https://www.sahibinden.com/ilan/emla...80142913/detay

YTD
    İlandaki evi görünce şunu belirtme ihtiyacı hissettim.

Kapalı otıoparkı (veya en azından herhangi bir otoparkı) olan evlerin fiyatının 80-90 bin liralık kısmını otopark değeri olarak düşünmeliyiz bence.
    Kapalı otoparkların aylığı 300 lira diye duymuştum.
    Demek ki 4 tane aracınızı park edebilmenin değeri 1+1 küçük bir daire kadar.

İlandaki evin 15 bin lirası pazarlık payı olsa, 90 bini de otopraka sayalım, ev 360'a geliyor.
    Normal bence.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

4. Aralık 2019 ile şubat 2020 arasında İzmir Bornova da dairemi 470 bin den satışa çıkarmıştım. Her gün en az 2-3 kişi arayarak '' Arkadaşım dairene nakit 400 vereyim '' diyordu. En sonunda arayan birine '' paranı al gel, yarın sabah tapuya gidelim '' dediğimde '' Para dolarda, kaporanı vereyim, dolar 7 lira olduğunda tapuyu alırım, geri kalanı öderim '' dedi. Ana avrat küfürü yedi.

Sonra öğrendim ki, bu işleri emlakçılar ( sahibinden satanlara ) yaptırıyormuş. Bıktırarak, satış yetkisini onlara verecekmişiz. Böylece biz sinirlenmemiş olacakmışız ! İnatla vermedim emlakçılara.

5. Şimdi ise ucuz kredi hikayesiyle dairelerine fahiş zam yapanları her gün 2 kez değişik telefonlardan arayarak, ilandaki e-postasına onlarca mesaj yazarak '' 500 bin yazdığınız dairenizin ekspertiz değeri olan veya belediye rayiç değeri olan 410 bin tl. vereyim. Tapu masraflarını herkes kendi ödesin . Kafanıza uyarsa mesaj atınız '' diyorum.

3 tane emlakçı 1 hatadır 450 bin olan fiyatı bu sabah 425 e çekti. Sıfır evler pek değişmiyor ama 10 yaşından büyüklere rağbet olmadığı için piyasadan ümitlerini kestikçe fiyatları çekeceklerdir.

6.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Şimdi ise ucuz kredi hikayesiyle dairelerine fahiş zam yapanları her gün 2 kez değişik telefonlardan arayarak, ilandaki e-postasına onlarca mesaj yazarak '' 500 bin yazdığınız dairenizin ekspertiz değeri olan veya belediye rayiç değeri olan 410 bin tl. vereyim. Tapu masraflarını herkes kendi ödesin . Kafanıza uyarsa mesaj atınız '' diyorum.

3 tane emlakçı 1 hatadır 450 bin olan fiyatı bu sabah 425 e çekti. Sıfır evler pek değişmiyor ama 10 yaşından büyüklere rağbet olmadığı için piyasadan ümitlerini kestikçe fiyatları çekeceklerdir.
    Sayin ressam, piyasada dönen maaşları ortalama tahmin ediyorsunuzdur.
    Sıfir veya yaşli daireler satilmak isteniyorsa eger, mecburen odenebilecek seviyeye inmek zorundalar. Haa tok saticilar ile keriz bekleyenler inmez o ayrı.

7. https://finans.mynet.com/haber/detay...ayacak/397165/

Bak sen şu emlakcılarin yaptıgina.
    Tamda para kazanacaklari zaman ev sahiplerine yapilirmi bu.

8. Hele 7/24 güvenlik, havuz, sauna, diafon vb. ıvır zıvır koyup lüks, ultra lüks, full, full+full vb.isimlerle satışa koymuyorlar mı hayret ediyorum. Zaten 150+ metrekare olunca daireyi otomatikman lüks daire diye yazıyorlar. Giriş katı daireyi satılığa çıkarıp da apartman asansörlü diye yazan bile var. Ama asıl favori satıcılarım havuz manzaralı diye özellik koyanlar. Hangi akıllı aile babası veya annesi havuz manzaralı daire alır aklım almıyor. Sapığı var, ergeni var, ahlaksızı var, millet malafatıyla eşinin, kızının icabında annenin ve misafirlerinin önünde yatıp pozisyon verecek, sen de gönül rahatlığıyla o evde havuz manzaralı diye fazla para verip oturaraksın. Ters işler bunlar.

Sayfa 556/1002 İlkİlk ... 56456506546554555556557558566606656 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •