Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 562/1002 İlkİlk ... 62462512552560561562563564572612662 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 4,489 - 4,496 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by HMZ STBYK Yazıyı Oku
    var mı bu konuda bilgisi olan
    Büyük organizasyonlar ( oda, dernek, vakıf vb. ) yönetimlere baskı grubudur. Siz hiç - Emlak mağdurları derneği- veya konut edinme derneği duydunuz mu ? Ama her il, ilçe de emlakçılar odası var. tepede üst yönetimleri var. Milletvekilleri, bakanlar, müsteşarlar sizi tanımaz ama onlar zaman zaman yemekli toplantılar yaparlar.

Yani, organize olmazsan sesini duyuramazsın. Emlakçılar odasının baskısıyla ( odaya üye olmayan emlakçıları da istemezler ) satışta tek yetkili olmak durumuna getirilmek istendi. Baktılar ki medya da fazla tepki oluştu, sessizleştiler.

Sonuç ; Malın varsa ( ev, arsa, araba, beyaz eşya vs. ) istediğin platformda satış ilanı verebilirsin. Anayasal haktır.

2. Belediyeler kanununa göre dairene, aracına satılık ilanı astığında vergiye tabisin. haydi uygulasınlar bu ülkede..... Her kanunu zamanın ruhuna göre delecek başka işler vardır.

3. bak şimdi 1 ay evine peynir , tereyağı , zeytinyağı alma kaç para cebinde kalıyor... bir de bizim tencere yemeklerini yapmayacaksın... o da ayrı masraf.. yani Klasik Türk tipi tencere yemeğinde soğanını koy ununu koy salçasını koy zeytinyağını koy kavur sonra sebzeyi koy eti koy falan yaniii sulu yemek olayı masraflı... halbuki tencerenin altına koy suyu , içine haşlama aparatını koy , üstüne koy sebzeleri bırak buharda haşlansın... otur ye.... fasülye yemeği mi yapacan... klasik usulde yapma yani un yağ kavur soğan at falan filan türlü danslarla yorma tencereyi ... at geceden gazını söktürdüğün fasülyeleri tencereye az su koy üstüne bırak kendi kendine pişsin... otur ye... bazı alışkanlıkları değiştirirsen mutfak masrafın kısılır... mesela bazıları temizlik hastası... normal kalıp sabun ve bir parça bez ve sirke ile her yeri mis gibi yapmak varken , yok çamaşır suyu yok yağ sökücü yok yer silici yok amonyaklı cif falan .... eee topla bakalım ay sonunda kaç lira margarinledin temizlik malzemelerine en az 200 kertik... yeme kardeşim 1 ay beyaz peynir , yoğurt kaşıkla sabahları ...
    samurayların pirinç tarlalarındaki çay seremonilerinde, çay kaselerinin içine dalıp, suikast için vakit kollayan hain ninjalardık.
    hamza sütbıyık; rasyonel akla atılan imza.

4. [QUOTE=Kar_Adam;4522649]
     Alıntı Originally Posted by bzaferb Yazıyı Oku

Benim bir ev alacak, ya da kardeşime verecek (250-300 bin TL) param olsa,gider o evi kendim yaparım..2019 yılında,Eski komşum inşaatçı ve emlakçı birisi vardı,haalen durur....Arsa hariç,tek daireli,net 80 mk, ortalama 6.katli normal bir binayı , anahtar teslimi 500-550 bine yapar ,bitiririm diyordu..ve 3 farklı yerde devam eden inşaatı vardı...Bu zamanda faizsiz ne kaldı ki.??Kim kime karşılıksız veriyor.?.
    Normal ücretle çalışan bir kişinin banka kredisi almadan para biriktirip ev alabilmesi zaten imkansız..
    Eğer siz 5.yil Ucuz zeytin peynir yemezseniz,Kira ödediğiniz ev sahibiniz,sizin cebinizden ömür boyu bal kaymak yer.!!. . Tercih Sizin..:-)))
    Denize gireyim,fakat kıçım ıslanmasın diyorsanız, o nasıl oluyor ben bilemem...;-)))
    Hayat görüşü.
    Ben en güzel (en az) 5 yılımi ucuz peynir zeytin yiyerek geciremem. Yaş ilerleyince zaten yiyemiyosun.
    Yiycem ev alicam diyenede hayirli olsun. Yukarda 1 yazimda var. 35 yasina kadar 5 yil tüm maaşi bagli.anasi babasi ile yasyacak.
    Onun tercihi. Ben asla yapmam.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Büyük organizasyonlar ( oda, dernek, vakıf vb. ) yönetimlere baskı grubudur. Siz hiç - Emlak mağdurları derneği- veya konut edinme derneği duydunuz mu ? Ama her il, ilçe de emlakçılar odası var. tepede üst yönetimleri var. Milletvekilleri, bakanlar, müsteşarlar sizi tanımaz ama onlar zaman zaman yemekli toplantılar yaparlar.

Yani, organize olmazsan sesini duyuramazsın. Emlakçılar odasının baskısıyla ( odaya üye olmayan emlakçıları da istemezler ) satışta tek yetkili olmak durumuna getirilmek istendi. Baktılar ki medya da fazla tepki oluştu, sessizleştiler.

Sonuç ; Malın varsa ( ev, arsa, araba, beyaz eşya vs. ) istediğin platformda satış ilanı verebilirsin. Anayasal haktır.
    USA de evini emlakçı satar kiralar fakat o emlakçının üstüne öyle bir sorumluluk yükler ki kanunlar... en ufak bir hatasında canına okur sistem... evin her şeyinden o emlakçı sorumludur bilmek zorundadır... bizde böyle bir emlakçılık sistemi mi var ya olabilir mi bu kurnaz kafa yapımızla...
    samurayların pirinç tarlalarındaki çay seremonilerinde, çay kaselerinin içine dalıp, suikast için vakit kollayan hain ninjalardık.
    hamza sütbıyık; rasyonel akla atılan imza.

6. Bu başlığı genelde konutla ilgilenenler takip eder. Konut almak hiç bir zaman fuzuli değildir. Dünyada mekan, ahirette iman diye boşa söylenmemiştir. Dünyanın binbir türlü hali vardır. oturacak bir mesken şarttır.

Sadece bu meskenin yeri ve edinme zamanı önemlidir. Bütün mesele en iyi zamanda en iyi yerden konutu alarak ömrünün altın vuruşunu yapmaktır. Siz bakmayın '' konut gereksizdir '' diyenlere. bazen manipülasyon yaptıklarını unuturlar. Aslında uygun fiyata bulsalar sizden önce atlayacaklar dır.

Ben de 2 dairemi sattım. Dövize yatırdım ve tepeden tl. ye geçmeyi başardım. Şimdi uygun daire bakıyorum. Bu kredi işi çıkınca fahiş artışlar oldu. Ne yaptım; öteledim, şu an tekrar dövize geçeceğim ve bir kaç ay sonra olabilecek bir devalüasyonda tekrar kazanarak, konutun dibe vuruşunu takip edeceğim. Fırsatlar bitmez. Yatırım tavsiyesi olmayıp, kişisel düşüncelerimdir.

7.  Alıntı Originally Posted by HMZ STBYK Yazıyı Oku
    USA de evini emlakçı satar kiralar fakat o emlakçının üstüne öyle bir sorumluluk yükler ki kanunlar... en ufak bir hatasında canına okur sistem... evin her şeyinden o emlakçı sorumludur bilmek zorundadır... bizde böyle bir emlakçılık sistemi mi var ya olabilir mi bu kurnaz kafa yapımızla...
    Biz de küçük Amerikayız , ama üç kağıt işlerinde. Geçen gün yazmıştım.

Takip ettiğim ve yakından bildiğim bir sitedeki daire ilanında Emlakçı daire yaşını 6 yazmış. Oysa tam 18 yaşında. Emlakçıyı arayarak , '' her katta kaç daire var, yapı kullanım belgesi var mı, daire tam kaç yaşında '' diye sormaya başladığımda çok terbiyesizce ,

- Yahu daireyi ben mi doğurdum ki yaşını bileceğim. demez mi. O anda kapattım telefonu. Daha ötesi yok.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    4,514
    [QUOTE=horhoti;4522662]
     Alıntı Originally Posted by Kar_Adam Yazıyı Oku
    Şimdi şöyle acikliyim benim aylık gelirim vergi dilimine göre değişiyor aylık 5.500 TL ortalama yani bu rakam şuan elimde 400 bin nakitim var ve borcum da yok çok cüzi diyelim ben en aktif olarak 3 yıldır borsadan kazandım bu parayı benim için şöyle bir durum söz konusu tabi tamamen tercih meselesi arkadaşta belirtmiş zaten sagolsun 400 bin yüzde 1 ayda 4000 bin yapar neredeyse benim maaşım kadar bir tutar ben bu nakiti öldürüp de niye rahatımı Bozuyim ev alacam nakit ölecek hadi diyelim yarısı nakit gerisi kredi bu sefer ucubelere bu parayı kıyamıyorum açıkçası sonuçta hersey sende bitiyor tercih meselesi yani ev alacam diye rahatımı bozmanın anlamı yok ben bu durumu çocuklarımın eğitimine harcamak istiyorum bana babadan ev kalmadı ( kendisi inşaat mühendisi üstelik) olmasa da olur benim için ev köyde bir evim olsun sene de 2-3 ay gidiyim gerisi benim için önemli değil

DUB-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Herkesin yaşamı, parayı kullanmasi, bakış açısı, tercihleri farklıdır..Keza sizinki de öyle.. Çoluk çocuk Göçebe gibi oradan oraya kiralarda yaşamak benim Arzu ettiğim, önerdiğim şey değil.. Zevk ve düşünce meselesi..Benim demek istediğim ,oturmak için müstakil, bahçeli veya orta katlarda 90 + mk balkonlu ,ferah bir eviniz olmalı...Yoksa, bin-ikibin TL kira almak için ,500-700 bin + TL verip de ev -daire/beton alınmaz. ...Bir önceki yazımda anlattığım emlakçı/inşaatçı arkadaşım,heray tıkır tıkır kira aldığı evini boşalttırdi ve o evi sattı, gitti Passat araba aldı.Ticaretini yapmak için...Her insan parayı yönetemez.. Rahmetli Osman amcam derdi ki; Parayı kazanmak kolaydır da, Tutması zordur...
    Bir filipinler atasözü der ki; ,Mutlu olduğun yer,Senin evindir....;-))

Sayfa 562/1002 İlkİlk ... 62462512552560561562563564572612662 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •