Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 585/1002 İlkİlk ... 85485535575583584585586587595635685 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 4,673 - 4,680 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

şu emsal artışları ile bagdat caddesinin aldığı rezil hal bile ibretliktir ve söylediklerimizin adeta tescilidir..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

ayrıca.. fikirtepe denilen ucube yer var mesela.. kadıköyde.. sorarsan bunların hepsi bir ev.. ama aslında kümes..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

3.  Alıntı Originally Posted by bzaferb Yazıyı Oku
    Krala çiplak demek icin illa kralla yatmak gerekmiyor demi..
    Konu başlıgina göre benim yazilarimin hicbiri sorunlu degil...

Bu başlik bunun icin var.

Ben sebepleriyle birlikte mantiksiz diycem.
    Sen de sebepleriyle mantikli diyeceksin.
    Bu sayfanin amaci bu. Fikirler karşilasacak.

Peki sizi rahatsiz eden ne ?

Düşüncelere katlanmayi eninde sonunda ogreneceksiniz insallah.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Konu başlığı bu fiyattan ev almak mantıklı mı ise, mantıksız bulan da sebeplerini sıralayacak. Bu kadar basit. Senin finansal başarın neymiş vs bunlara ad hominem denir ve üzerine tartıştığımız bir konuyla alakası yoktur.

Ev alanlar, alacak olanlar istiyor ki verdikleri karar (çok zor bir karar kabul ediyorum) sürekli şakşaklansın ki böylece mantıklı karar verdiğini hissetsin.

Psikolojide bilişsel çelişki diye bir adı var bu tutumun...

Zaten yorumları inceleyin, türkçe kullanımında bile hissettirir kendini bu tutum.

Evler ‘çatır çatır’ satılır, ‘kapış kapış’ gider, krediyi alan satış ofisine ‘koşar’, şimdi alamayan bir daha sittin sene alamaz, kiracı köledir, ev sahipleri kiracının hayatı üzerinde hak sahibi bir ortaçağ lordudur.

Filan.

İyi incelerseniz wording’in bile bir histeriyi, piyasa sarhoşluğunu işaret ettiğini, irrasyonel bir karar mekanizmasını yansıttığını görürsünüz...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

4.  Alıntı Originally Posted by Delta Heavy Yazıyı Oku
    Konu başlığı bu fiyattan ev almak mantıklı mı ise, mantıksız bulan da sebeplerini sıralayacak. Bu kadar basit. Senin finansal başarın neymiş vs bunlara ad hominem denir ve üzerine tartıştığımız bir konuyla alakası yoktur.

Ev alanlar, alacak olanlar istiyor ki verdikleri karar (çok zor bir karar kabul ediyorum) sürekli şakşaklansın ki böylece mantıklı karar verdiğini hissetsin.

Psikolojide bilişsel çelişki diye bir adı var bu tutumun...

Zaten yorumları inceleyin, türkçe kullanımında bile hissettirir kendini bu tutum.

Evler ‘çatır çatır’ satılır, ‘kapış kapışâ€™ gider, krediyi alan satış ofisine ‘koşar’, şimdi alamayan bir daha sittin sene alamaz, kiracı köledir, ev sahipleri kiracının hayatı üzerinde hak sahibi bir ortaçağ lordudur.

Filan.

İyi incelerseniz wording’in bile bir histeriyi, piyasa sarhoşluğunu işaret ettiğini, irrasyonel bir karar mekanizmasını yansıttığını görürsünüz...

Iyi de bir munazara yapilirken, konu konusulur.

Fikir sahibinin ozeli degil.

Senin basarin ne ki, bunlari soyluyorsun demek, bence buyuk saygisizlik.

5.  Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Iyi de bir munazara yapilirken, konu konusulur.

Fikir sahibinin ozeli degil.

Senin basarin ne ki, bunlari soyluyorsun demek, bence buyuk saygisizlik.
    Aynı şeyden bahsediyoruz zaten hocam

ev almak sadece beton almak değildir.. trafiği de alırsın.. ferahlığı da alırsın..çevrede aslında fiyatın içinde olmalıdır.. yeşili var mı? deprem toplanma alanı.. gibi..

ev aldığında sadece beton almak aklına geliyorsa..evet o zaman ev fiyatları geçmişe göre düştü, enflasyon altında, dolara karşı ezildi filan.. üzülmekte haklısın..

ama çocuğunla veya eşinle ailenle çıkıp hava alabileceğin bir atmosfer bir ortam arıyorsan o zaman ev fiyatları hala çok pahalıdır.. zira şu anki evler sadece kümes.. gezebileceğin yürüyebileceğin bir atmosferi açık alanı yok.. hepsi yok edildi..ve doğal olarak evler sadece kümes halini aldı.. dolar karşısında ezilmesi gayet yerinde.. zira aslında ev değil bunlar kümes..

7.  Alıntı Originally Posted by Delta Heavy Yazıyı Oku
    Aynı şeyden bahsediyoruz zaten hocam

Evet ya, haklisin, pardon.

Evet yavaş yavaş oturmak için bir ev almam gerektiğini düşündüğüm zamanlar yaklaşıyor. Artık bende bu başlıkta olumsuz yazılar ve tutarsız açıklamalar yaparak Türkiye emlak piyasasını on kuruş dusurebilirim belki.

Redmi Note 7 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 585/1002 İlkİlk ... 85485535575583584585586587595635685 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •