Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 590/1002 İlkİlk ... 90490540580588589590591592600640690 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 4,713 - 4,720 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

ayrıca bizim kümes tanımımız sadece m2 ile değil..

evet küçük ev gerçekten bir kümestir..

ama beton yığını, yüksek katlı, sıfır yeşil olan, sokaklarında yürünemeyen bir yerde 100 m2 bile bir kümestir..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

istanbul için sıradan görüntüler..

kümes tanımının tam karşılığı olabilecek bir yer..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

3.  Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    ayrıca bizim kümes tanımımız sadece m2 ile değil..

evet küçük ev gerçekten bir kümestir..

ama beton yığını, yüksek katlı, sıfır yeşil olan, sokaklarında yürünemeyen bir yerde 100 m2 bile bir kümestir..
    Üstad burası 8 bin dolarlık ülke, karşılaştırdığın ülkeler 50 bin dolar.

Sen bizi kahire, islamabad ile kıyasla.

Elma ile armut kıyaslanmaz ki.

4.  Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku

istanbul için sıradan görüntüler..

kümes tanımının tam karşılığı olabilecek bir yer..
    http://prntscr.com/t2bgp7

Burası ile kıyaslaman lazım.

5.  Alıntı Originally Posted by Delta Heavy Yazıyı Oku
    Konu başlığı bu fiyattan ev almak mantıklı mı ise, mantıksız bulan da sebeplerini sıralayacak. Bu kadar basit. Senin finansal başarın neymiş vs bunlara ad hominem denir ve üzerine tartıştığımız bir konuyla alakası yoktur.

Ev alanlar, alacak olanlar istiyor ki verdikleri karar (çok zor bir karar kabul ediyorum) sürekli şakşaklansın ki böylece mantıklı karar verdiğini hissetsin.

Psikolojide bilişsel çelişki diye bir adı var bu tutumun...

Zaten yorumları inceleyin, türkçe kullanımında bile hissettirir kendini bu tutum.

Evler ‘çatır çatır’ satılır, ‘kapış kapış’ gider, krediyi alan satış ofisine ‘koşar’, şimdi alamayan bir daha sittin sene alamaz, kiracı köledir, ev sahipleri kiracının hayatı üzerinde hak sahibi bir ortaçağ lordudur.

Filan.

İyi incelerseniz wording’in bile bir histeriyi, piyasa sarhoşluğunu işaret ettiğini, irrasyonel bir karar mekanizmasını yansıttığını görürsünüz...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Bili􏰂şsel terapide değişimin sağlanması için en temel yöntemlerden biri otomatik düşüncelerin incelenmesi ve bunlara olan inancını azalt􏰀ılmasıdır .

Ki􏰂şinin olumsuz otomatik dü􏰂şündüğü d􏰀􏰂ışında durumu daha iyi açıklayan alternatif aç􏰀klama veya inançlar􏰀ın oluşturulması ya da güçlendirilmesi bu ba􏰃ğlamda bili􏰂sel terapinin hedefleri arasındadır .

Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku
    http://prntscr.com/t2bgp7

Burası ile kıyaslaman lazım.
    referans verdiğin yer ile karşılaştıracaksak o zaman evlerin ederi ne oluyor.. ??

benim dediğime geliyor.. bende aynı şeyi söylüyorum.. bu ucubeler beş para etmez diyorum..zira bir evi ev yapan dış faktörlerin (yeşil alan, ferah sokaklar vb) hiç biri yok..

7.  Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku

son dönemde buna benzer kümesler ev diye satılıyor..

komedi..
    Gayet güzel bence. Dairelerin etrafı acık. Depreme dayanıklı. 40 bin dolara alırsın bu evleri.

8.  Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    referans verdiğin yer ile karşılaştıracaksak o zaman evlerin ederi ne oluyor.. ??

benim dediğime geliyor.. bende aynı şeyi söylüyorum.. bu ucubeler beş para etmez diyorum..
    Afrikadaki ahırın bile ederi vardır.

Sayfa 590/1002 İlkİlk ... 90490540580588589590591592600640690 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •