Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 591/1002 İlkİlk ... 91491541581589590591592593601641691 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 4,721 - 4,728 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku
    Afrikadaki ahırın bile ederi vardır.
    kümeslerden de hoşlananlar var sonuçta..

ama neticede bir kümes.. ilk tercih asla olmaz..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

2.  Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    kümeslerden de hoşlananlar var sonuçta..

ama neticede bir kümes.. ilk tercih asla olmaz..
    Lazlar parayı kaldırıyor işte ranttan.

şu an evet bangladeş kategorisindeyiz..istanbul berbat.. ucube..her yer kümes dolu..

ama bu noktadan çıkış mümkün.. kendinizi zevksizliğe ve kalitesizliğe mahkum etmeyin..

en azından kümes olduğunu bilin ve ona göre fiyatlayın.. kümesleri size gerçek bir evmiş gibi fiyatlar üzeirnden satmalarına izin vermeyin.. koskoca bir ülke.. daha güzel yerler arayın.. daha güzeli talep edin..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

4.  Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku
    Üstad burası 8 bin dolarlık ülke, karşılaştırdığın ülkeler 50 bin dolar.

Sen bizi kahire, islamabad ile kıyasla.

Elma ile armut kıyaslanmaz ki.
     Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    referans verdiğin yer ile karşılaştıracaksak o zaman evlerin ederi ne oluyor.. ??

benim dediğime geliyor.. bende aynı şeyi söylüyorum.. bu ucubeler beş para etmez diyorum..zira bir evi ev yapan dış faktörlerin (yeşil alan, ferah sokaklar vb) hiç biri yok..
    Fiyatlari Londra ile karsilastiriyorlar yapilar icin islamabad diyirlar ))

Hocam cok sert vurdun Martin kardeşe

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5.  Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    şu an evet bangladeş kategorisindeyiz..istanbul berbat.. ucube..her yer kümes dolu..

ama bu noktadan çıkış mümkün.. kendinizi zevksizliğe ve kalitesizliğe mahkum etmeyin..

en azından kümes olduğunu bilin ve ona göre fiyatlayın.. kümesleri size gerçek bir evmiş gibi fiyatlar üzeirnden satmalarına izin vermeyin.. koskoca bir ülke.. daha güzel yerler arayın.. daha güzeli talep edin..
    Bence herkes aidatı düşünsün. O sitelerin yönetimlerini hayal etsin. Kol gibi aidat gecircekler, hizmette vermicekler : D

6.  Alıntı Originally Posted by bzaferb Yazıyı Oku
    Fiyatlari Londra ile karsilastiriyorlar yapilar icin islamabad diyirlar ))

Hocam cok sert vurdun Martin kardeşe

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Islamadda evler 10k dolar değil, 30-40k dolar vardır. 10k dolara araba alırsın anca dünyada.

Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku
    Gayet güzel bence. Dairelerin etrafı acık. Depreme dayanıklı. 40 bin dolara alırsın bu evleri.
    Ev mi bunlar ev mi))))))40 bin dolara alınan pencereler ve arkalarındaki insanın temel ihtiyaç karşılama alanları sadece bunlar.Ben bunlara ev ,yuva falan demeye cidden zorlanırım,insan doğasına aykırı eski komünizm mimarisi işte.Zaruretten yaşanan yerler bence,yaşayanların olsa olsa yüzde onu memnundur .Ha zaruret başka ,mecbur olanlar,başımızı sokacak bir yer olsun diye buralarda yaşayanlara elbette tek sözüm yok,ama insan doğasına insan yaşamına saygı falan denince insan üzülüyor tabi.

8. Kredi çekecekler bu masrafları mutlaka hesaba dahil etmeli 150 bin liralık daire için ortalama yılda 600tl 15x600=9000tl
     Alıntı Originally Posted by boschyatirim Yazıyı Oku
    + kredi ile aldıysa, zorunlu her sene konut sigortasi, kredi hayat sigortası.

Sayfa 591/1002 İlkİlk ... 91491541581589590591592593601641691 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •