Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 596/1002 İlkİlk ... 96496546586594595596597598606646696 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 4,761 - 4,768 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    bu arkadaşlar sayesinde fiyatlama banglades ayarında zaten.
    Geniş geniş bahceli evler yapalım deselerdi fiyatlar ne olurdu kim bilir.
    Ben hatırlıyorumda seçim zamanı beton mikserleri kum dağları sokaktan eksik olmazdı
    şehir bazında nufus ve imar izni politikası uygulansaydı fiyatlar yine makul bir dengede oluşurdu, bahçeli evler için bile..

almanyanın ilk üç büyük şehri 10 milyon civarı toplam nufusu.. onlarda 80 milyonluk ülke..

istanbul ise 20 milyon.. zaten istanbulun esas büyümesi (ülke nufusuna oran olarak) 1995 ten sonradır..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

2.  Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    bu arkadaşlar sayesinde fiyatlama banglades ayarında zaten.
    Geniş geniş bahceli evler yapalım deselerdi fiyatlar ne olurdu kim bilir.
    Ben hatırlıyorumda seçim zamanı beton mikserleri kum dağları sokaktan eksik olmazdı
    Bana mı laf ediyorsun? Bahçeli evler yapsalarmış, burada hukuk, şehir planlama birikimi kültürü mü var. O dediklerin burada 300 yıl sonra yeşerir. Bunu anlaman zor olabilir. Bana laf etmiyorsan, kusura bakma

3.  Alıntı Originally Posted by guneysu Yazıyı Oku
    bu emsal artışı caddeye mahsus bir olay değil

tüm Türkiyede uygulanan bir şeydir.
    Finansal olarak en zengin ilçelerde uygulanabilirdi...Kentsel dönüşüm bahane, rant şahane.

4. Önceden uyarmış. Öyle bir ırzına gectiler ki, geri döşümü de yok artık.

5.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    bir ogretmen maasiyla dediklerinizi yapmak IMKANSIZ

Ben size gercek isinizi sordum.
    Ahmet abi cok zorluyosun.

Yatirimlarin getirisiyle alakali bir durum.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    bak bu doğru gözlemle kendini yanlışladın.. yukarıda "tüm fakir ülkelerde aynı" dedin..

ama Turkiyede geçmişte özellikle istanbulda seninde belirttiğin gibi gayet nezih yerler vardı.. fakir bir ülke olmasına rağmen..

olay estetik ve kaliteyle alakalı.. son 30 yılda kalitesiz ve lümpen bir toplum olduk.. olayın fakirlikle alakası yok..
    Turkiye eskiden bu kadar fakir degildi

Alim gucu simdikinden cok cok usteydi. Simdi asgari ucret Cin ile ayni

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Antalya değişik bir olay,tüm türkiyenin ve dünyanın gözünün üstünde olduğu ikinci şehrimiz.Herkes istanbul ve antalyadan bir ev almayı hayatında en az bir kez düşünür.Yazın iki ay sıcaktan korkmayanlar için türkiyenin bence en yaşanası şehridir.Bu yıl ve önümüzdeki 5 yıl turizm kötü gitse de antalyanın alıcısı bitmez ,büyük çöküş olmaz.Bu kadar değişik milletten insanın yatırım yaptığı en geniş spektrumlu yatırımcı kitlesi antalyadadır.Antalyada çok sıkıntı olmaz,durgunluk elbet olacaktır da çöküş çok olmaz,ya da göreceli olarak diğer illere göre az olur.
    Antalta cok garip bir yer. Cok fazla Arap ve Rus ev almis. Bunu goren basla arap ve ruslarda geliyor resmen sehirde nufus patlamasi var. Dogulu vatandaslarda cok. Bazi turistik yerlerde turkce konusan bulmakta zorlaniyorsunuz

8. Hocam gözün aydın, Abd uçuşları başlamış. 2 arkadaşı New York'tan yolcu ediyoruz, yaz sonuna kadar Türkiye'den çalışacaklar. Sen Houston'dan mı uçuyorsun.

Sayfa 596/1002 İlkİlk ... 96496546586594595596597598606646696 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •