Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 618/1002 İlkİlk ... 118518568608616617618619620628668718 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 4,937 - 4,944 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by trade500 Yazıyı Oku
    Cevap verem arkadaşlara teşekkur ederim. Gerçekten atakoyu ve istanbulu bilenlerin cevaplamasına sevindim. 35 yıllıl ev 750 eder mi siyen cıkmadı cok sukur. Bir kaç bişey

Evin onu acık bakırkoye kadar. Merkezi ısıtma var. Yakıt az geliyor. Kombi yok yani. Aidat düşük. Kirasıda az yazmışım 3000 civarıymış. Karşıdaki devlet okulu epeyce popüler. Herkes çocugunu kaydettirmel içün uğraşıyor. En onemlisi de ev kapısından cıkınca marmaray atakoy girişi var.
    Hocam sen almazsan, bize pasla biz alırız.

2. Merhaba, yaklaşık 2 senedir kiracı olarak oturuyoruz. Bugüne kadar kiralarımızı düzenli olarak ödedik. Geçen hafta ev sahibi kendi evinin kentsel dönüşüme gireceğini söylerek evi boşaltmamızı istedi. son dönemde faiz indirimi ile hem ev fiyatları hem de kiralar uçtu. Halihazırda 2.000 kira öderken şimdi aynı evlere 2.750 istiyorlar. Büyük ihtimalle ev sahibi de bu fırsattan istifade beni tahliye edip evi daha yüksek bedelle kiraya verecek.

Ben evden çıkmak istemediğimi beyan ettim, ev sahibi büyük ihtimalle tahliye davası açacak. Elinde tahliye taahhütnamesi var. ama konuştuğum bir arkadaş taahhütname tarihi ile kira kontrat tarihi aynı ise birşey yapamaz dedi.

Nasıl ve ne kadar zamanda sonuçlanır bilgisi olan var mı?

Alıntı Originally Posted by cakozgur Yazıyı Oku
    Merhaba, yaklaşık 2 senedir kiracı olarak oturuyoruz. Bugüne kadar kiralarımızı düzenli olarak ödedik. Geçen hafta ev sahibi kendi evinin kentsel dönüşüme gireceğini söylerek evi boşaltmamızı istedi. son dönemde faiz indirimi ile hem ev fiyatları hem de kiralar uçtu. Halihazırda 2.000 kira öderken şimdi aynı evlere 2.750 istiyorlar. Büyük ihtimalle ev sahibi de bu fırsattan istifade beni tahliye edip evi daha yüksek bedelle kiraya verecek.

Ben evden çıkmak istemediğimi beyan ettim, ev sahibi büyük ihtimalle tahliye davası açacak. Elinde tahliye taahhütnamesi var. ama konuştuğum bir arkadaş taahhütname tarihi ile kira kontrat tarihi aynı ise birşey yapamaz dedi.

Doğru yapamaz,o tahliye taahhütnamesi geçerli değil.Aynı gün hem kira kontratı hem taahhütname imzalatılamaz.Evden isterseniz hukuken çıkmayabilirsiniz.İşin kavga dövüş kısmını bilemem de hukuken sıkıntı olmaz.

4.  Alıntı Originally Posted by cakozgur Yazıyı Oku
    Merhaba, yaklaşık 2 senedir kiracı olarak oturuyoruz. Bugüne kadar kiralarımızı düzenli olarak ödedik. Geçen hafta ev sahibi kendi evinin kentsel dönüşüme gireceğini söylerek evi boşaltmamızı istedi. son dönemde faiz indirimi ile hem ev fiyatları hem de kiralar uçtu. Halihazırda 2.000 kira öderken şimdi aynı evlere 2.750 istiyorlar. Büyük ihtimalle ev sahibi de bu fırsattan istifade beni tahliye edip evi daha yüksek bedelle kiraya verecek.

Sözleşme yenilenmesi öncesinde ihtar çekerse cıkmak zorundasınız, eğer sözleşme yenilediyse 1 sene daha oturma hakkınız var, yasal zam oranı ile tabi.

Sözleşme otomatik yenilenir.

Sn çaközgür siz ayrıntılara takılmayın,ben ev arıyorum bulamadım bulunca çıkarım deyin ,sallayın gitsin,bizim memlekette kendi çıkmazsa çıkmak istemeyen kiracıyı hiç bir babayiğit evden çıkaramaz.Ha bu arada bankadan tüm kiralarınızı günü gününe yatırın,yıllık artışları da yasal enflasyon oranında yapın,sonra evden çıkmayın olsun bitsin)))))))Maalesef fiiliyat böyle ,çok kiracım bana böyle yaptı hiç bir şey yapamadım))))) Hukuken hak aramak ömür törpüsü,cebri işleri de biz beceremiyoruz.

6. 6 tane ev alacak param var ama ben hala kiracıyım 1 tane bile ev almadım ve almayı da düşünmüyorum.

Biz ülkece kiracı olmaktan maalesef utanıyoruz. Bizdeki Ev alma hastalığını hala anlayamıyorum. Sanırım 1987 deki "Kiracı" Türk filmi milletçe bilinçaltımızı fazlaca tahribata uğratmış olabilir.

Kiracı olmak fakirlik göstergesi olmuş. Yahudi dostlarımda en sevdiğim özellik hep nakitte olmaları hiçbir zaman betona para bağlamamaları.

Sonuç olarak bir betona sahip olma içgüdüsünü anlamsız buluyor ve "Paran varsa bütün evler senindir" diyorum.

7.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    6 tane ev alacak param var ama ben hala kiracıyım 1 tane bile ev almadım ve almayı da düşünmüyorum.

Biz ülkece kiracı olmaktan maalesef utanıyoruz. Bizdeki Ev alma hastalığını hala anlayamıyorum. Sanırım 1987 deki "Kiracı" Türk filmi milletçe bilinçaltımızı fazlaca tahribata uğratmış olabilir.

Kiracı olmak fakirlik göstergesi olmuş. Yahudi dostlarımda en sevdiğim özellik hep nakitte olmaları hiçbir zaman betona para bağlamamaları.

Sonuç olarak bir betona sahip olma içgüdüsünü anlamsız buluyor ve "Paran varsa bütün evler senindir" diyorum.
    Parayı nereye baglıyorsun ?

8. Ev fiyatları yüksek, kiralar yüksek diye burayı aglama duvarına cevirceğinize yüzde 100 eminim.

Bankalar artık inşaat projelerini finanse etmiyor. Arzın, büyük projelerin önündeki en büyük engel bu.

Arz azalınca, para bollaşınca ev fiyatlarını tutamazsınız.

Önümüzdeki tek büyük risk salgının tekrar ekonomileri tahrip etmesi.

Sayfa 618/1002 İlkİlk ... 118518568608616617618619620628668718 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •