Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 619/1002 İlkİlk ... 119519569609617618619620621629669719 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 4,945 - 4,952 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by cakozgur Yazıyı Oku
    Merhaba, yaklaşık 2 senedir kiracı olarak oturuyoruz. Bugüne kadar kiralarımızı düzenli olarak ödedik. Geçen hafta ev sahibi kendi evinin kentsel dönüşüme gireceğini söylerek evi boşaltmamızı istedi. son dönemde faiz indirimi ile hem ev fiyatları hem de kiralar uçtu. Halihazırda 2.000 kira öderken şimdi aynı evlere 2.750 istiyorlar. Büyük ihtimalle ev sahibi de bu fırsattan istifade beni tahliye edip evi daha yüksek bedelle kiraya verecek.

Ben evden çıkmak istemediğimi beyan ettim, ev sahibi büyük ihtimalle tahliye davası açacak. Elinde tahliye taahhütnamesi var. ama konuştuğum bir arkadaş taahhütname tarihi ile kira kontrat tarihi aynı ise birşey yapamaz dedi.

Nasıl ve ne kadar zamanda sonuçlanır bilgisi olan var mı?
    Ev sahibinin yalan söylediğini nereden biliyorsunuz?
    Ben oturduğum evi müteahite verirken tıkır tıkır kirasını ödeyen kiracıyı çıkartmak zorunda kalmıştım. Bunlar olağan şeyler.

Ayrıca krediden ötürü kiralar artmaz. O semtin piyasası 2.750'dir. Ev sahibi size insaflı davranmıştır.
    Adamın iyiliğini süistimal etmeniz hoş değil.

Benim de ileride evlilik falan olursa otururum diye düşündüğüm bir dairem var. Kiracıya zam yaparken çok da düşük yapmak istemiyorum. Çünkü evin kirası piyasaya göre düşük kalırsa ben "ev bana lazım" dediğimde eve yapışır, çıkmaz. Sizin yaptığınız gibi çamura yatar.

Böyle örnekleri gördükçe emlak yatırımı yaptığıma pişman oluyorum.

2.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Ev sahibinin yalan söylediğini nereden biliyorsunuz?
    Ben oturduğum evi müteahite verirken tıkır tıkır kirasını ödeyen kiracıyı çıkartmak zorunda kalmıştım. Bunlar olağan şeyler.

Ayrıca krediden ötürü kiralar artmaz. O semtin piyasası 2.750'dir. Ev sahibi size insaflı davranmıştır.
    Adamın iyiliğini süistimal etmeniz hoş değil.

Benim de ileride evlilik falan olursa otururum diye düşündüğüm bir dairem var. Kiracıya zam yaparken çok da düşük yapmak istemiyorum. Çünkü evin kirası piyasaya göre düşük kalırsa ben "ev bana lazım" dediğimde eve yapışır, çıkmaz. Sizin yaptığınız gibi çamura yatar.

Böyle örnekleri gördükçe emlak yatırımı yaptığıma pişman oluyorum.
    Terbiyesizlik etme doğru konuş. Neyi biliyorsunda neye göre yorum yapıyorsun.
    Son düzenleme : cakozgur; 23-06-2020 saat: 15:13.

3. Bu arada yorum yapan herkese teşekkürler.

Adam antin kuntin işlere girmeseydi kentsel dönüşüm evraklarını kibarca istediğimde çamura yatmazdı. Ben enaniyim tabi, düzgün insan ve kiracı olmanın da dezavantajı var. ayrıca burada kiracının üçkağıtçı olarak görülmesi de düşündürücü bir olay..

4.  Alıntı Originally Posted by cakozgur Yazıyı Oku
    Bu arada yorum yapan herkese teşekkürler.

Adam antin kuntin işlere girmeseydi kentsel dönüşüm evraklarını kibarca istediğimde çamura yatmazdı. Ben enaniyim tabi, düzgün insan ve kiracı olmanın da dezavantajı var. ayrıca burada kiracının üçkağıtçı olarak görülmesi de düşündürücü bir olay..
    Sen burdaki 1 kac evsahibine kafayi takma hocam, onlar hep oyle. 2+1 ev enaz 600 etmeli enaz 3000 kira almali desek bizden iyisi olmaz.

Düzgün kiraciyken kıymetini bilmeyen ev sahibine en iyi cevabi kiraci cok rahat bulur !.......

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5.  Alıntı Originally Posted by cakozgur Yazıyı Oku
    Bu arada yorum yapan herkese teşekkürler.

önceki sayfalarda yazdım özellikle merkeze yakın nispeten uygun semtlerde (bağcılar, güngören vb.) kiralık ev karaborsa olmuş durumda, eski kiracı iseniz eviniz ucuz kalmış olabilir.

kardeşim bir süredir ev bakıyor sabah verilen ilan akşama kalmıyor ona göre işinizi planlayın derim

6. Istanbulda yaşıcaksanız, mutlaka ucuz kredi imkanlarından yararlanıp uygun fiyata ev buldunuz mu alın. Betona şu kadar para verilir miymiş diyenlere kulak asmayın. O betonların sayısı azalınca, fiyatları nasıl artıyor görüyorsunuz.

7. ****Bakan Albayrak: "Düşük maliyetli konut kredisi 133 bin başvuruyu geçti, 101 binin üzerinde vatandaşımıza 25 milyar TL üzerinde tahsis yapıldı.****

****Bakan Albayrak: "Verilen krediyi takip etmek lazım. Sırf kredi hedeflerini tutturmak için ihtiyacı olmayan müşterilere kredi vermemek lazım. Son dönemde özel sektörden kulağıma geliyor. Hedefler var, AR rasyosu var, tutturmak için ihtiyacı olmayan firmalara 'Al sen şu krediyi bilançonda tut'. Yapmamak lazım. Verdiğiniz kredilerin finansal istikrarımızı tehdit eden spekülatif faaliyetlerde kullanılmaması konusunda titiz davranmanız lazım****

*Ortalama konut kredisi 247bin olmuş.
    * Düşük faizi,bankalar şirketlere peşkeş cekmiş.( Bunu devlet göruyor ama mudahale etmiyor demekki.)

Anlayacagimiz,devlet, halkin parasini ödeme kabiliyeti olanlara dagitiyor.
    Ödeme kabiliyeti olmayan fakir kesimide enflasyon altinda ezilmeye mahkumediyor( 1000er lira ile de onlari kandiriyor).
    Ödeme kabiliyeti zayif olup 1000 lira alamayanlarda dayağı yiyor.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8.  Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku
    Istanbulda yaşıcaksanız, mutlaka ucuz kredi imkanlarından yararlanıp uygun fiyata ev buldunuz mu alın. Betona şu kadar para verilir miymiş diyenlere kulak asmayın. O betonların sayısı azalınca, fiyatları nasıl artıyor görüyorsunuz.
    Bu faiz oranlari daha dusermi acaba?

SM-G925F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 619/1002 İlkİlk ... 119519569609617618619620621629669719 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •