Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 62/1002 İlkİlk ... 1252606162636472112162562 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 489 - 496 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Walla bu arkadaşların baz aldığı bölgeler öyle sanıyorum ki, aynen dediğin gibi (ben de aslında belirtmeye çalıştım mesajımda) Bebek, Kadıköy, Şişli, Beşiktaş ve Bakırköy. Gerisinin hesapta olduğunu sanmıyorum.

Geriye kalan bölgeleri yatırım yapılacak kategoriye almamış olabilirler.

Bana göre haklılık yanı da var yani. Geriye kalanı pek yaşanılır yerler değil. (Kendim o geriye kalan muhitlerden birinde yaşıyorum bu arada)

Yaşanabilir denebilecek yerlerde de fiyatlar roket.
    Şişli bakırkoy kadıkoy beşiktastada gayet makul fiyatlı yerler( 200-240 ay gibi ) var. bebegi saymıyorum .Bunların 52 sene dedigi sanırım , mustakil yalılar yada cokozel yalı daireleri.icin soyluyorlar. Cunkü cok özel bir yerin ( daire , yada mustakil yalı ) . degerini kira carpanıyla olcmek yanlıs olur. oraları alanlar ile milyon dolarlık bir tabloyu alanlar aynı pskilojiyle hareket ediyordur sanırım . yani burası benim olmalı . fiyat makul sınırlar icinde ust tavandan onemli değil.

100 milyon liraya bir yalı alsan . 200 kira carpanıyla hesaplasan . aylık 500 bin lira yaparki , kimse o parayı vermez o yalıda kirada oturmak icin . işte o yabancı sitenin dedigi gibi 600-700-800 aylara cıkar o yalının kira carpanı.100-*150 bin liradan aylık .

Alıntı Originally Posted by kelebekx Yazıyı Oku
    Nedenini sormadınız mı müteahite, o ne diyor?
    nedeni basit, bak kredi oranları biraz düştü aldın aldın almadın fiyatlar sürekli yukarı çıkıyor.

alki tam otur kazığa ..
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    fiyatlar sürekli yukarı çıkıyor.
    ..
    Eminmisin?

Hic sanmiyorum

4. Eski Ankara Ticaret Odası Başkanı olan ve hükümete yakınlığıyla bilinen Salih Bezci’ye ait Besa Grup'un THE BO VIERA otel projesi.

https://emlakkulisi.com/cumhurbaskan...nceledi/613312

https://bodrumhaber.com/besa-the-bo-...-iptal-edildi/
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

5. olayı bilenlerin yazdıkları .....

'' Üstadım burasi Bodrum Gündoğan daki Küçükbük Koyu.
    Gundogan ile Türkbükü nun tam ortasi..
    3 yil evvel burasi yemyeşildi.. Koskoca bir dağı resmen perisan ettiler... 20 dönüm lük bir alanda deniz buranin molozu ile de dolduruldu..
    Pek cok kez belediye ye sikayetler olsada hepsi gostermelik..
    Şakir sakir çalışıyorlar.
    Mühür falan hikaye...
    Kucukbuk koyu ufacik bir koy.. buranin tam karsisi yani koyun diger ucu da ayni bu durumda.. orayada SEBA inşaat 18 tane villa yaptı..
    Ilginc olan burasi SIT ALANI idi.. ''

''Boviera burası; iki kış boyunca dinamit ata ata yaptılar..
    Ruhsatı yerel belediyeden değil bakanlar kurulundan aldılar.
    Geçen malum helikopterle gelip inşaatı denetlemiş..
    Burası gibi doğayı katledip betona gömen Nef ve Mesa’da aynı bu şekilde tam gaz inşaatlara devam ediyor ''

''Bizim koyda ve tam karşımızda. Güya mühürlü bir inşaatta daha geçen hafta lansman yaptılar ve katılanlardan birinin bildirdiğine göre o "ucube" yerdeki konutlar için 6 milyon TL fiyat biçilmiş. Bakanlar Kurulu kararının altında acaba kimin imzası vardı ve "en tepedekinin "haberi olmadan bu tür bir rezilliğe başlanabilirmiydi.. ''
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.

6. Bodrum'da arada kalan tek düzgün koydu, Küçükbük'ü de perişan etmişler. Fotoğrafta görünen henüz bitmemiş haliymiş, bitince ortaya bitişik nizam korkunç bir şey çıkacak. Bu Akplilerin para hırsının dünyada eşi benzeri yok.

Attached Images Attached Images

7.  Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    bu çöplere kimse para vermez hele bu devirde boşuna doğayı yıkıyorlar.ispanyada böyle bir sürü hayalet inşaat var satsa onlar satardı,hemde ab üyesi adamlar.

8. 1- İmar kanununa göre eğimi yüksek olan yere inşaat yapılabilir mi ?

2-Kaçak inşaat inceleme görevi cb'nın mıdır ?

Sayfa 62/1002 İlkİlk ... 1252606162636472112162562 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •