Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 620/1002 İlkİlk ... 120520570610618619620621622630670720 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 4,953 - 4,960 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by qumarbazz Yazıyı Oku
    Bu faiz oranlari daha dusermi acaba?

SM-G925F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Size 10 veya 15 yıllık %8-9,5 TL faizi veriyorum dese birisi, siz tamam hadi bağlayalım parayı der misiniz? Valla ben demem hele devlet aynı vadeye dolarda %6-7 arası veriyorsa eurobonduna. TLnin 10/15 yıllık enflasyonunun kaç olacağını düşünüyorsunuz? Bankalar hadi şu an %12, ama bakın 10-15 yıllık ortalamada %6-7 bandına inecek diye bu faizleri veriyor. Mümkün mü? Kim bilir...

Bence faizler şu an gayet uygun. Ancak evler uçmuş durumda (piyasa tabi), yatırımlık bakıyorum ara ara 250x ten aşağı ev yok, yeni yapılanlarda yani faizi %8 olanlarda 300-350x. Mantıklı bir şey bulabilirseniz alınabilir elbette ama şunu görüyorum ki kiralar çok çok az artmış evler uçarken. Mantıklı fiyata olup içine biraz tadilat gerektiren yerler olabilir.

2.  Alıntı Originally Posted by cakozgur Yazıyı Oku
    Terbiyesizlik etme doğru konuş. Neyi biliyorsunda neye göre yorum yapıyorsun.

Mesajımda hakaret yok bişey yok. Efendi gibi sana yaptığın hatayı söyledik.

Burası çok sesli bir platform. Ne bekliyordun? Herkes senden yana mı olacaktı?

"Bravo kardeş, ev sahibini süründür, piyasadan daha ucuza otur, sakın çıkma, adamı kendi malıyla dertli et" deseydik hoşuna gidecekti.

Şu ülkede kendini hep mağdur gösteren kesimler arasında kiracılar ilk üçe girer.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

3.  Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku
    önceki sayfalarda yazdım özellikle merkeze yakın nispeten uygun semtlerde (bağcılar, güngören vb.) kiralık ev karaborsa olmuş durumda, eski kiracı iseniz eviniz ucuz kalmış olabilir.

kardeşim bir süredir ev bakıyor sabah verilen ilan akşama kalmıyor ona göre işinizi planlayın derim
    Özellikle depreme dayanıklı evler anında tutuluyor.
    Son verdiğim dairenin anahtarı emlakçıda sadece 1 gün kaldı. O da ilanı verince ilanın onaylanma süreci falan yani.
    Biz kiracıyla konuşurken emlakçıyı halen bizim ev için arayanlar vardı.

Ama halihazırdaki kiracılara yıl dönümünde 100 lira zam yapmaya kalksanız "o kadar yüksek kira veremem, hiç kimse veremez, zaten istanbulda herkesin işleri bozuldu, tersine göç başladı, biz de zor dayanıyoruz, kiraya zam yapmayalım hatta krizden ötürü biraz indirelim" falan derler.
    Halbuki çıktığı günün ertesine çok daha pahalıya tutuluveriyor.
    Hani nerede tersine göç?
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

4.  Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku
    Parayı nereye baglıyorsun ?
    Aslında 5 yıldır ben de taşa bağladım paramı ama sınırlı sayıda olan, Çabuk üretilemeyen ve dünyanın en değerli taşı olan Altına bağladım. İlla paramı taşa bağlayacaksam bu ancak altın olmalıdır diye düşünüyorum. Tabii bu benim kendi görüşümdür kimseyi bağlamaz.

Türkiye'de müteahhit sayısı Avrupa'daki tüm ülkelerin toplamının 10 katını geçmişse konut arzının sınırlı olduğunu söylemek pek akıllıca olmaz sanırım.

Ben gezgin birisiyim çok yer gezdim ve bizdeki kadar mantar gibi türeyen konut arzını hiçbir yerde görmedim.
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

Şimdi ev işi arz talep işi.Şu anda devlet bedava para dağıtıyor,bizim betonsever halkımız da emlağa hücum ediyor fiyatlar artıyor buraya kadar her şey tamam.Benim dikkatimi çeken başka bir nokta var.Şimdi bu evler genelde hep ucuz kredi fırsatı kaçmasın diye kredi çekilip alınan evler,altınını dolarını bozan pek yok.E bu para devlet bankaları eliyle dağıtılan kaynağı olmayan bir nevi aslında merkezin bastığı paralar.Bu evleri satanlar ellerine geçen paralarla ne yapıyorlar hiç düşündünüz mü))))))))) Asıl sorun herkes TL den kaçıyor ev ,ikinci el araba ,altın gümüş ,döviz ,arsa, millet bunlara gidiyor , herkes TL den kaçıyor,bu durumda hemen hemen kesin olacak olan şey belli,devaulasyon,her şeyin fiyatının artması falan.Benim yaşım 56 bu filmi memleketimizde defalarca gördüm,sanırım gene olacak olan belli.

Piyasaya çıkan her kuruş para sonunda dövize,altına falan gidiyor,bu çığ gibi bir olay,sonu kötü biter.

7.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Piyasaya çıkan her kuruş para sonunda dövize,altına falan gidiyor,bu çığ gibi bir olay,sonu kötü biter.
    Çok olsa iran gibi oluruz hocam.
    Hükümet o noktada sıkınti gormüyor demekki.
    %50 devaluasyon oldu oy %50 den fazla,
    %100 e cekelim dediler oy yine %50 ,
    %150 olsun dediler, işe bakin oy %50.

Verdikleri beleş krediler dövize gidiyor, bizimkiler Londra yukseltiyor diyor )

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8.  Alıntı Originally Posted by ardac Yazıyı Oku
    Size 10 veya 15 yıllık %8-9,5 TL faizi veriyorum dese birisi, siz tamam hadi bağlayalım parayı der misiniz? Valla ben demem hele devlet aynı vadeye dolarda %6-7 arası veriyorsa eurobonduna. TLnin 10/15 yıllık enflasyonunun kaç olacağını düşünüyorsunuz? Bankalar hadi şu an %12, ama bakın 10-15 yıllık ortalamada %6-7 bandına inecek diye bu faizleri veriyor. Mümkün mü? Kim bilir...

Bence faizler şu an gayet uygun. Ancak evler uçmuş durumda (piyasa tabi), yatırımlık bakıyorum ara ara 250x ten aşağı ev yok, yeni yapılanlarda yani faizi %8 olanlarda 300-350x. Mantıklı bir şey bulabilirseniz alınabilir elbette ama şunu görüyorum ki kiralar çok çok az artmış evler uçarken. Mantıklı fiyata olup içine biraz tadilat gerektiren yerler olabilir.
    Normal tüketici kredisi verse boğazıma kadar alırım. Ancak bu krediyi konuy karşılığı verince bir cazibesi kalmıyor. Bu arada 0.79 tüketici kredisine bile razıyım ancak piyasada böyle bir oran yok

Sayfa 620/1002 İlkİlk ... 120520570610618619620621622630670720 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •