Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 624/1002 İlkİlk ... 124524574614622623624625626634674724 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 4,985 - 4,992 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by apocalyptica Yazıyı Oku
    Bu ev 325 bin liraymis, 325 bin daha harcarsan 325 bin liraya satabilir misin?

https://www.sahibinden.com/ilan/emla...32631903/detay
    İnsanlarda utanma duygusu kalmayınca her şey olur inandım artık,insan o daireye o fiyatı yazmaya utanır,hadi İstanbul da arsa payları çok yüksek diye eski evlere yüksek fiyatlar çekiliyor bu nedir yahu...bina yıkılacak neredeyse...

2.  Alıntı Originally Posted by watcher46 Yazıyı Oku
    İnsanlarda utanma duygusu kalmayınca her şey olur inandım artık,insan o daireye o fiyatı yazmaya utanır,hadi İstanbul da arsa payları çok yüksek diye eski evlere yüksek fiyatlar çekiliyor bu nedir yahu...bina yıkılacak neredeyse...
    Bu metrekare sıfır evi Kayseri merkezde ay başında arkadaş 200 bin civarına aldı .

Tokat pahalı demek ki

Uzun vade yatırım tek eşlidir. Trader ise her Çiçek'ten bal alan arı gibidir

Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Ama bugün bazı temaslarım oldu. Konut almaktan vazgeçtim. Çok itibarlı bir dostumdan dövizle alakalı şeyler dinledim . Kasım sonuna kadar sabretmemi , çok mutlu ve kazançlı olacağımı söyledi. Genelde kimseyle para konuşmazdım, kendisine konut aradığımı söyleyince , krediyle mi peşin parayla mı diye sorunca anlattım durumu. Bakalım , zaten hiç bir şeyi yüksekken , rağbetteyken almamak gerek. Nakitte bekleyerek fırsat arayacağım. Yatırım tavsiyesi olarak alınmamalı, sohbet olarak görülmelidir.
    krediyle almanız halinde olumlu mu görüş bildirdi? Muhtemelen nakit almayın ama TL kredi ile alacaksan al demiştir.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

Alıntı Originally Posted by apocalyptica Yazıyı Oku

Adam bir tane fotoğraf paylaşmış. Kendinden ve evinden o kadar emin

Alıp da başına dert edecek kişinin Allah yardımcısı olsun.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

5.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Bu metrekare sıfır evi Kayseri merkezde ay başında arkadaş 200 bin civarına aldı .

Tokat pahalı demek ki

Tabi Kayseri ile kiyaslanamaz çünkü orada cok genis bir yerleşim alani var, duzluk alan fazla, burada imara acik yer kısıtlı ve tamami tarim arazisiyle cevrili, lakin bu ev 325 degil en fazla 125 eder, kimse o parayi vermez faiz indirimini fırsat bilmiş ama 100 yil beklese o salagi bulamaz.
    Benim evim oraya cok yakin sitede otoparkimiz, site icinde oyun parkı bakkali vs var etrafi kapali sitenin ama bizim sitede de evler tas catlasa 300 eder o da en guzel cepheye ve manzaraya bakani, tabi ici de duzgun olmak sartiyla ve bizim binalar ortalama 20 yasinda.

6.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Ama bugün bazı temaslarım oldu. Konut almaktan vazgeçtim. Çok itibarlı bir dostumdan dövizle alakalı şeyler dinledim . Kasım sonuna kadar sabretmemi , çok mutlu ve kazançlı olacağımı söyledi. Genelde kimseyle para konuşmazdım, kendisine konut aradığımı söyleyince , krediyle mi peşin parayla mı diye sorunca anlattım durumu. Bakalım , zaten hiç bir şeyi yüksekken , rağbetteyken almamak gerek. Nakitte bekleyerek fırsat arayacağım. Yatırım tavsiyesi olarak alınmamalı, sohbet olarak görülmelidir.
    ev alamayanlar kendini teselli etmek için bu tarz "dedikodulara" itibar ediyor ancak maalesef. (bkz. kendim )

7.  Alıntı Originally Posted by HMZ STBYK Yazıyı Oku
    hiç mi manavda karpuz tokatlayıp kavun dibi koklamadın ? aynı yöntemin bi değişik versiyonunu uygulayacaksın işte...
    Yok o değil 25-30 yıl diyorlardı 21 oldu bu sene .

Bahtsız Bedevi durumu yani olur gibi geliyor

8.  Alıntı Originally Posted by apocalyptica Yazıyı Oku

Emlakçı da akıl olsa böyle bir evi gördükten sonra kaçar.Bursada bile o paralara site içi yeni evler var.Tokatı dünyanın merkezi sanıyor galiba.

SM-J710FQ cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 624/1002 İlkİlk ... 124524574614622623624625626634674724 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •