Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 625/1002 İlkİlk ... 125525575615623624625626627635675725 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 4,993 - 5,000 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Alıntı Originally Posted by HMZ STBYK Yazıyı Oku
    kendi habitatı içinde değerli nezih bir semttir. herkeş biribirini tanıdığı için kapını kitlemene bile gerek yok... başka sebeplerden ötürü kapılar pencereler çok çok zor açılır hale getiriliyor kesinlikle komşulukla ilgili bir problemden değil... mahalle sakini isen gecenin 3:37 sinde bile don gömlek sokakta oturabilir asfalta yayılabilirsin... kimse rahatsız etmez...seçkin gelişmiş bir entellektüel bohem burjuvazinin yaşam formunun canlı örneğidir orası...
    Masal anlatma. Fazla çukur seyretmişsin.
    Google a Esenler Karabayır yazıp görselleri tıkla, resimlere bak.
    Daha fazla yorum yapmayacağım.

2.  Alıntı Originally Posted by Valfranc Yazıyı Oku
    okuduğunu dinlediğini anlamamak toplumsal trajedimiz... ilahi komedya
    samurayların pirinç tarlalarındaki çay seremonilerinde, çay kaselerinin içine dalıp, suikast için vakit kollayan hain ninjalardık.
    hamza sütbıyık; rasyonel akla atılan imza.

3. Hamza bey orada ironi yapmış, sizinle aynı görüşte aslında.
     Alıntı Originally Posted by Valfranc Yazıyı Oku

4.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Hamza bey orada ironi yapmış, sizinle aynı görüşte aslında.
    boşver... o da öyle anlamış olsun ... önemli değil... kimseyi kırmamak lazım aslında ...
    samurayların pirinç tarlalarındaki çay seremonilerinde, çay kaselerinin içine dalıp, suikast için vakit kollayan hain ninjalardık.
    hamza sütbıyık; rasyonel akla atılan imza.

Ahmetg Guest
    Urla ilcesi Turkiyede son bir kac senedir emlak fiyat artisinda butun turkiyedeki ilceler arasinda bir numara.

Ona ragmen dolar cinsinden zarar yazmis

6.  Alıntı Originally Posted by HMZ STBYK Yazıyı Oku
    kendi habitatı içinde değerli nezih bir semttir. herkeş biribirini tanıdığı için kapını kitlemene bile gerek yok... başka sebeplerden ötürü kapılar pencereler çok çok zor açılır hale getiriliyor kesinlikle komşulukla ilgili bir problemden değil... mahalle sakini isen gecenin 3:37 sinde bile don gömlek sokakta oturabilir asfalta yayılabilirsin... kimse rahatsız etmez...seçkin gelişmiş bir entellektüel bohem burjuvazinin yaşam formunun canlı örneğidir orası...
    çok doğru bi gözlem.. ben de tedarik amaçlı bir kaç kere ziyaret etmiştim, arkadaşlar çok konukseverdi, bizi içeri buyur edip kendi içeceklerinden sundular, edebiyat ve tarih üzerine derin bir entellektüel sohbet etmiştik, çok nezih bir mahalle

7.  Alıntı Originally Posted by Realtor Yazıyı Oku
    Üç dört yıldır beklemede idim. Dibi bulmak imkansız. Dövizimi bozup alım yaptım. Uzun vade düşündüğüm için prim vs hedeflemiyorum. Merkezi yerde fiyatının uygun olduğunu düşündüğüm bir 2+1 aldım.

Uzun yıllardır burada tavsiye ettiğim planı uyguladım. Parayı dövizde tut, birikim yapabildiğinde döviz al. Develüasyon ve benzeri hareketlerde uygun fiyatlı yeri borçlanmadan al. Evet aslında hiç konuta yatırım yapılacak gibi bir konjonktür yok. Kazanç yada kayıp 10 sene sonra belli olacak.
    Hedefim şu an yatırdığım parayı max. 13-14 senede kiradan geri almak. Birazda nakit yönetimi yordu diyebilirim.
    Pandemi öncesi üstteki mesajı ve kendi uyguladığım stratejiyi paylaşarak, yaptığım alımdan bahsetmiştim.
    Evin eski sahibi 45 gün sonra evi boşalttı ( 10 günde çıkarım diye söz vermişti, ama anlaşıldıki çıkmaya pek niyeti yokmuş, suistimal etmek istedi ama mesele çözüldü) Pandemi sürecinde bu evin tadilatı ile ilgilendim ve bitirdim. Kiracı ile kontrat yapıldı.

Finansal durum şu şekilde; evi, Euro bozup almıştım. Aynı miktar Euro şu an 50.000 TL daha fazla ediyor.
    Alım bedeli, komisyon, vergi, tadilat masrafını toplayıp, kiraya verdiğim rakama bölersem, çarpan 148. (bir iki hafta beklesem çarpanı düşürebilirdim ama hiç boş tutmak istemedim. Euro bozduğum için ettiğim zararı hesap edersem çarpan 168. Ev şehir merkezinde 40 yaşında bir binada. Toplu taşıma, AVM,metro vs çok yakın.

Kar- zarar konuşmak için erken, sadece bir yatırım örneği olarak durumunu güncelliyorum.

8.  Alıntı Originally Posted by Realtor Yazıyı Oku
    Pandemi öncesi üstteki mesajı ve kendi uyguladığım stratejiyi paylaşarak, yaptığım alımdan bahsetmiştim.
    Evin eski sahibi 45 gün sonra evi boşalttı ( 10 günde çıkarım diye söz vermişti, ama anlaşıldıki çıkmaya pek niyeti yokmuş, suistimal etmek istedi ama mesele çözüldü) Pandemi sürecinde bu evin tadilatı ile ilgilendim ve bitirdim. Kiracı ile kontrat yapıldı.

Finansal durum şu şekilde; evi, Euro bozup almıştım. Aynı miktar Euro şu an 50.000 TL daha fazla ediyor.
    Alım bedeli, komisyon, vergi, tadilat masrafını toplayıp, kiraya verdiğim rakama bölersem, çarpan 148. (bir iki hafta beklesem çarpanı düşürebilirdim ama hiç boş tutmak istemedim. Euro bozduğum için ettiğim zararı hesap edersem çarpan 168. Ev şehir merkezinde 40 yaşında bir binada. Toplu taşıma, AVM,metro vs çok yakın.

Kar- zarar konuşmak için erken, sadece bir yatırım örneği olarak durumunu güncelliyorum.
    250 altı carpanlı ev bulamayan arkadaşlara kapak niyetinde bir hamle yapmışsınız.

Tebrikler, hayırlı olsun.

Sayfa 625/1002 İlkİlk ... 125525575615623624625626627635675725 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •