Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 630/1002 İlkİlk ... 130530580620628629630631632640680730 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 5,033 - 5,040 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,898
     Alıntı Originally Posted by watcher46 Yazıyı Oku
    Daha önce bu başlıkta özellikle bu dönemde çok aranan yerleşime yakın köylerden birinde ev yapma niyetinde olduğunu belirtmiştim ancak daha yolun başında olduğumu düşünüyorum bulduğum arsa veya eski evler istediğim özelliklerde değil genelde başka evlerle çevrili ve boğucu,bir arkadaşımın köyünde eski bir ev bulduk,arabayı park edene kadar 3 tane komşu çevreledi bizi,yahu ben devamlı ne yaptığımı gözleyen meraklı komşu istesem site içindeki dairemden kafamı çıkarmam yeter ne diye bu kadar zahmete gireyimbunun üzerine arkadaşın bir büyüğüde;ziyarete yengen gelir,komşular gelir hiç boş kalmazsınız deyince arkama bakmadan kaçma isteği geldi birden...

Esasında aradığım atla-deve değil,köy yerleşim sınırları içerisinde,biraz bağımsız arsası olan bir yer arıyorum,ama son dönemde türeyen korkunç köy arazisi pazarlayıcısı çakma emlakçılar ve haklı olarak köylerine yabancıların gelmesinden korkan köylüler nedeniyle uygun bir yer bulmak şimdilik pek mümkün görünmüyor...

Köye yakın kadastrol yolu olan bir tarla alıp ona küçük bir ev yapayım dedim ancak ilçe özel idare müdürü;kesinlikle olmaz dedi,halbuki ilgili yasada gerekli şartların sağlanması koşuluyla tarlaya ev yapılabilir diyor,ama bu tür bir sıkıntıya girmektense köy sınırları içerisinde üzerinde eski bir ev olan arsa almak hem başlangıç masraflarının çoğundan muaf olmayı sağlıyor hemde inşaata başlama süresi kısalıyor...

Aslında,ağaçlar.net diye bir sitede görmüştüm aradığım özelliklere en sahip yerler Bolu nun bazı kırsal alanları ve bazı Ege kasabaları ancak bana çok uzaklar,benim gibi sakin bir ortamda küçük bir müstakil ev hayali olan arkadaşlar için ilerleme kaydedersem burada paylaşırım,hepinize iyi geceler....
    Sn watcher46,

Sizin isteğinize benzer bir hayalini gerçekleştiren bir youtuber var, ekte linkini veriyorum, belki görmüşsünüzdür ama görmediyseniz size faydalı olabilecek çeşitli videoları var, köy evi alma, yapma vb konularda. Size de kolay gelsin, umarım aradığınız gibi bir yer bulursunuz...

https://www.youtube.com/watch?v=o_gsB3NGF9w
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by watcher46 Yazıyı Oku
    Daha önce bu başlıkta özellikle bu dönemde çok aranan yerleşime yakın köylerden birinde ev yapma niyetinde olduğunu belirtmiştim ancak daha yolun başında olduğumu düşünüyorum bulduğum arsa veya eski evler istediğim özelliklerde değil genelde başka evlerle çevrili ve boğucu,bir arkadaşımın köyünde eski bir ev bulduk,arabayı park edene kadar 3 tane komşu çevreledi bizi,yahu ben devamlı ne yaptığımı gözleyen meraklı komşu istesem site içindeki dairemden kafamı çıkarmam yeter ne diye bu kadar zahmete gireyimbunun üzerine arkadaşın bir büyüğüde;ziyarete yengen gelir,komşular gelir hiç boş kalmazsınız deyince arkama bakmadan kaçma isteği geldi birden...

Esasında aradığım atla-deve değil,köy yerleşim sınırları içerisinde,biraz bağımsız arsası olan bir yer arıyorum,ama son dönemde türeyen korkunç köy arazisi pazarlayıcısı çakma emlakçılar ve haklı olarak köylerine yabancıların gelmesinden korkan köylüler nedeniyle uygun bir yer bulmak şimdilik pek mümkün görünmüyor...

Köye yakın kadastrol yolu olan bir tarla alıp ona küçük bir ev yapayım dedim ancak ilçe özel idare müdürü;kesinlikle olmaz dedi,halbuki ilgili yasada gerekli şartların sağlanması koşuluyla tarlaya ev yapılabilir diyor,ama bu tür bir sıkıntıya girmektense köy sınırları içerisinde üzerinde eski bir ev olan arsa almak hem başlangıç masraflarının çoğundan muaf olmayı sağlıyor hemde inşaata başlama süresi kısalıyor...

Aslında,ağaçlar.net diye bir sitede görmüştüm aradığım özelliklere en sahip yerler Bolu nun bazı kırsal alanları ve bazı Ege kasabaları ancak bana çok uzaklar,benim gibi sakin bir ortamda küçük bir müstakil ev hayali olan arkadaşlar için ilerleme kaydedersem burada paylaşırım,hepinize iyi geceler....
    Köyde yaşamak gibisi yoktur, Artılari kadar eksileri de çoktur.
    Tavuk beslersin organik yum. yersin, yazlari kümesi bit basar dertlenirsin.
    Dom.biber ekersin , fideyken kurt keser, büyür hastalik bulur, verimi az olur ama 10 numara tadı olur. ( Bitin hastaliklarin hepsinin ilaci mevcut ama organik tanimindan uzaklastirir).
    Bahar aylarinda mantari olur, degisik otlari olur yaşamasi güzel olur.
    Ama hububat ekilen bir köyün hasat ayı olan temmuz cekilmez olur.
    Hayvani cok olan yerde süt yogurt boldur ama tezek kokusu cok hoştur, camasirlarini disari asarsan nefis kokular bulur ( özellikle komşun buyukbaş yapiyorsa).

Köy yerindeysen komşusuz tanidiksiz iş yapamazsin hocam. İşlerin nasil yapilacagini, kimin yapacagini onlar bilir, onlar anlatir, en guzeli de danışmanlik ücreti istemezler Üstelik onlarla muabbete girmez kendini tanitmazsan aslı astari olmayan daha fazla dedikodu olur.

Tabi şunuda söyliyim toki peojesi yapilmayan köylerden yer bakmak lazim. Mesela bizim köye 150 konutluk apartmanlar dikilecek

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3.  Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    Sn watcher46,

Sizin isteğinize benzer bir hayalini gerçekleştiren bir youtuber var, ekte linkini veriyorum, belki görmüşsünüzdür ama görmediyseniz size faydalı olabilecek çeşitli videoları var, köy evi alma, yapma vb konularda. Size de kolay gelsin, umarım aradığınız gibi bir yer bulursunuz...

https://www.youtube.com/watch?v=o_gsB3NGF9w
    Teşekkür ederim Sayın Turali,bu arkadaşın videolarını izledim,yanılmıyorsam daha evvelde siz paylaşmıştınız,çok iç açıcı ve bilgilendirici,arazisi tam istediğim özelliklerde ama iş dönüp dolaşıp bir tanıdığa geliyor araziyi bankadan almış,bir tanıdık sayesinde ihaleye girmeden...arazi hem güzel hemde büyük kısmı tel çit ile çevriliymiş aldığında,en az 20-30 bin tl lik ek masraftan kurtulmuş...ne diyeyim,güle güle otursun..

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by bzaferb Yazıyı Oku
    Köyde yaşamak gibisi yoktur, Artılari kadar eksileri de çoktur.
    Tavuk beslersin organik yum. yersin, yazlari kümesi bit basar dertlenirsin.
    Dom.biber ekersin , fideyken kurt keser, büyür hastalik bulur, verimi az olur ama 10 numara tadı olur. ( Bitin hastaliklarin hepsinin ilaci mevcut ama organik tanimindan uzaklastirir).
    Bahar aylarinda mantari olur, degisik otlari olur yaşamasi güzel olur.
    Ama hububat ekilen bir köyün hasat ayı olan temmuz cekilmez olur.
    Hayvani cok olan yerde süt yogurt boldur ama tezek kokusu cok hoştur, camasirlarini disari asarsan nefis kokular bulur ( özellikle komşun buyukbaş yapiyorsa).

Köy yerindeysen komşusuz tanidiksiz iş yapamazsin hocam. İşlerin nasil yapilacagini, kimin yapacagini onlar bilir, onlar anlatir, en guzeli de danışmanlik ücreti istemezler Üstelik onlarla muabbete girmez kendini tanitmazsan aslı astari olmayan daha fazla dedikodu olur.

Tabi şunuda söyliyim toki peojesi yapilmayan köylerden yer bakmak lazim. Mesela bizim köye 150 konutluk apartmanlar dikilecek

Anlamadim. Koyde kim apartmanda otururki?

Toki de bina yapacak baska yer bulamamismi?

5.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Anlamadim. Koyde kim apartmanda otururki?

Toki de bina yapacak baska yer bulamamismi?
    İşte boyle bir ülke Ahmet abi.
    Devletteki 3 5 akli evvel ekonomi donsün diye koylerede apartman dikelim der.
    Köylü adam köyde apartmanda oturucam der.
    Sonuc: köyün merası olan yerine 150 konut dikilecek.

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by bzaferb Yazıyı Oku
    İşte boyle bir ülke Ahmet abi.
    Devletteki 3 5 akli evvel ekonomi donsün diye koylerede apartman dikelim der.
    Köylü adam köyde apartmanda oturucam der.
    Sonuc: köyün merası olan yerine 150 konut dikilecek.

Bahsi gecen yer neresi? mahsuru yoksa

7.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Bahsi gecen yer neresi? mahsuru yoksa
    İl olarak Denizli.
    Toki nin sayfasinda varmış bu bilgiler.150bin sosyal konut projesi icinde nereye kac konut yapilacagi liste halinde verilmis..Bizim köylüler bahsediyorlardi.

Ordan butün illere ulasilabiliyor

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    897
    4 yildir yerinde sayan evinin fiyatini artiranlar firsatci ama devlet bankalarinin gorev zarari yapmasi pahasina verilen ucuz krediye saldiran uyanik halkim firsatci degil, masum. Onu kulahima anlatin...

Sayfa 630/1002 İlkİlk ... 130530580620628629630631632640680730 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •