Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 635/1002 İlkİlk ... 135535585625633634635636637645685735 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 5,073 - 5,080 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. Bakın Sayın bzaferb,sizin son günlerde devamlı vurguladığınız benimde geçmişte sık sık dile getirdiğim bir ayrıntı ısrarla gözden kaçıyor...
    Tamam kredi faizleri düşük ancak maaşlar tüik enflasyonuna göre artıyor hayat farklı akıyor,sabit gelirli tüm kurallara uyan vatandaş profili olarak ben her yıl fakirleşiyorum,benden kesilen ise oy vermek dışında hiçbir meziyeti olmayan,hayatının hiçbir döneminde düzenli bir iş yapmamış,topluma zerre miskal faydası dokunmamış yığınlara peşkeş çekiliyor,bu tünelin ucunda bir ışık var ama neyin ışığı

2. Bizim nesil kumbara nesliydi banka kumbara verirdi tasarruf bilinci için şimdi ise tasarruf eden negatif reel faizle dövülüyor ayağını yorganına göre uzatmayanların dünyası oldu artık

3.  Alıntı Originally Posted by watcher46 Yazıyı Oku
    Sayın Hakem,yaşadığım kasabada sürekli işi olmayan bir roman vatandaşımıza banka 7 bin tl kredi vermiş,babaannesi üzerinden de tam 25 bin tl çekmiş,anlattığı arkadaş;kardeşim nasıl ödeyeceksin bu kadar kredi taksidini deyince;ödemeyeceğim abi,üzerimde malda yok neyimi alacaklar benim demiş...halimiz budur,bu zihniyeti,100 binlerle çarpın bize gelecek ekstra vergi yükünü bulursunuz..
    Güzel bir tespit..Teşekkürler.
    Işte bu yüzden insanın bu ülkede ne bir iş yapası, nede yatırım yapası geliyor.

4.  Alıntı Originally Posted by watcher46 Yazıyı Oku
    Bakın Sayın bzaferb,sizin son günlerde devamlı vurguladığınız benimde geçmişte sık sık dile getirdiğim bir ayrıntı ısrarla gözden kaçıyor...
    Tamam kredi faizleri düşük ancak maaşlar tüik enflasyonuna göre artıyor hayat farklı akıyor,sabit gelirli tüm kurallara uyan vatandaş profili olarak ben her yıl fakirleşiyorum,benden kesilen ise oy vermek dışında hiçbir meziyeti olmayan,hayatının hiçbir döneminde düzenli bir iş yapmamış,topluma zerre miskal faydası dokunmamış yığınlara peşkeş çekiliyor,bu tünelin ucunda bir ışık var ama neyin ışığı
    Işık gelip kendini tanitmadan akillanmiyoruz.
    Hatta tanitsa bile akillanmiyoruz.
    Bakin TC kurulmuş, hacı hoca tayfasi isyanlar cikarmis, Mustafa Kemalimiz olaylari elinden gelen şekilde cozmuş, cahilligin zararlarina istinaden bir süru olay-yazı-görüş birakmiş.

Akillanmişmiyiz. Hayir.
    Dün Atatürk e ;ayyaşın teki, hocalari haksiz yere asmiş deyip kufredenler, bugün abd deki hoca gelsin asmayan ******** der olmuş.

Bu ülke sittin sene daha düzelmez. Gerisinide biz görmeyiz zaten

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,827
     Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    Bizim nesil kumbara nesliydi banka kumbara verirdi tasarruf bilinci için şimdi ise tasarruf eden negatif reel faizle dövülüyor ayağını yorganına göre uzatmayanların dünyası oldu artık
    İyi hatırlattınız, bizim de evde iş bankası kumbarası vardı, demir paraları bazen de bayramda topladığımızı kağıt paraları da koyardık. Daha çocukken ana babamız tasarruf bilincini aşılamıştı. Belki de o sayede şu yaşıma kadar kimseye muhtaç olmadan yaşadım, ayağımı yorganıma göre uzatıp tasarruf ederek. Şimdiki nesil , geçmiştekilerin birikimlerini satıp yiyor, sonrakiler de birbirlerini yiyecek herhalde...
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Sn. eksina,

Katar'la yapıla swap işlemlerinde döviz 12 tl olduğuna dair resmi kaynağı link olarak paylaşabilir misiniz?

Teşekkürler
    https://fikir.news/politika/swap-anl...kuru-12-tl-mi/

https://www.kooplog.com/chpli-muharr...igini-soyledi/

https://gazetemanifesto.com/2020/inc...ddiasi-362616/

Şunları sunları yaptık dıye resmi kanallı bır sıte acılır ıse onuda koyarım

Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    edevlet sisteminde kimin esi kim cocugukim belli

O yuzden o uckagidi onlemek cok kolay
    Emlak vergisinde aile mı hesap ediliyor kişi degil mi gerci vermeye gelınce aileye giren toplam para hesap ediliyor.

8.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Arkadaşlar finansal enstrumanlarda fırsatçılık diye bir tanım olamaz,kapitalist sistemde doğası gereği herkes fırsatçıdır.
    Çok doğru.
    Ev alma şartları "herkes için kolaylaştırıldığında" ev almaya karar veriyorlar.
    Fiyatlar artınca da vay fırsatçı vay bilmemne.
    Oysa ki temel kuralı bilirsiniz, herkesin hücum ettiği şeyden kar edilemez. Mal talep yokken alınır.
    Başkasına fırsatçı diyenler, onu bunu suçlamak yerine, kendileri doğru zamanda doğru hamleyi yapmayı öğrenmeli.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

Sayfa 635/1002 İlkİlk ... 135535585625633634635636637645685735 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •