Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 639/1002 İlkİlk ... 139539589629637638639640641649689739 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 5,105 - 5,112 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by HMZ STBYK Yazıyı Oku
    durmadan ürüyoruz , nahiyeler köyler , köy meydanında yaz günü palto ile gezip filozofluk yapan tırlaklar bile şehre geliyor da ondan ... 10 yıl önce 25 yaşında olan bugün osbeş yaşında potansiyel ev alıcısı ...
    Uredigimiz dogru ama adrese bagli kayitli sistemdeki Istanbul nufusu dusuyor

2.  Alıntı Originally Posted by ardac Yazıyı Oku
    Benim anlamadığım bir nokta var. "İstanbul'da konut stoğu eriyor" deniyor. Şehirde ekstra bir nüfus artışı yok. Bu evleri alanlar kimler, şu an kirada oturanlar mı yoksa yatırımlık alanlar mı? Eğer kirada oturansa, e bu adam kiradan çıktı, ekstra bir ev boşalmış oldu.......
    konut stoğu eriyordan kasıt sıfır konut stoğu eriyor aslında.

3. bir ürünü satın alırken ki bu bir ev olur , troleybüs olur , mancınık olur , bisiklet olur , plaj havlusu olur .... ben bunu satarken ne eder diye de düşünmek lazım ...
    samurayların pirinç tarlalarındaki çay seremonilerinde, çay kaselerinin içine dalıp, suikast için vakit kollayan hain ninjalardık.
    hamza sütbıyık; rasyonel akla atılan imza.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,901
     Alıntı Originally Posted by ardac Yazıyı Oku
    Benim anlamadığım bir nokta var. "İstanbul'da konut stoğu eriyor" deniyor. Şehirde ekstra bir nüfus artışı yok. Bu evleri alanlar kimler, şu an kirada oturanlar mı yoksa yatırımlık alanlar mı? Eğer kirada oturansa, e bu adam kiradan çıktı, ekstra bir ev boşalmış oldu. Bunun büyük ölçekte olduğunu biliyorsak, baya bir kiralanan ev boşa çıkmış oldu. Haliyle kira arzı arttı, talep artmadığı için sonuçta kiralar düştü. Bu evler zaten yüksek çarpanla satılıyor, e kiralar düşeceği/enflasyon karşısında eriyeceği için daha da arttı çarpanlar. Kim niye alsın 350-400 çarpanla İstanbul veya Türkiye gibi her türlü risklerin olduğu yerde? Ev fiyatları düşer/erir.

Bu ekonomiyi insanlar yapar. Ev fiyatları ilerde düşecekse, bugünden düşer. He derseniz ki zaten düşüktü geçen sene (euro olarak bakalım enflasyonu kabaca çıkarmak için). Ama o zaman sorarım neden kiralar artmıyor? Burada bir çelişki var, dediğim gibi Hollanda'da, Almanya'da 300 çarpan çok yüksekken, Türkiyede hayli hayli yüksek kalır.
    2-3 gün önce trt haber bunu söylüyordu, kiracılar ev alıp kendi evlerine geçtiğinden kiralar düşüyormuş. Mantıklı ama bunu söylemek için henüz erken diye düşünüyorum. Şu 2-3 ay geçsin, satılacaklara satılsın, ortalık durulsun, ondan sonra durum belli olur bence.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,901
     Alıntı Originally Posted by trust06 Yazıyı Oku
    https://www.youtube.com/watch?v=ObSP...&feature=share

Arkadaş emlak komisyoncusu, yaşadığı olumsuzlukları anlatıyor.
    Özellikle fahiş fiyat artışlarına dem vuruyor.

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Millet çıldırmış....

6.  Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    2-3 gün önce trt haber bunu söylüyordu, kiracılar ev alıp kendi evlerine geçtiğinden kiralar düşüyormuş.
    TRT haber kiracıları gazlamaya çalışıyordur "bakın millet kendi evine geçti siz hala uyuyorsunuz" gibi.

Ülke yönetimi algı yönetimine döndü iyice.

Gerçi birçok ülkede öyledir de, bizde biraz fazla sanki.
    Son düzenleme : djoz; 30-06-2020 saat: 14:25.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,901
     Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    TRT haber kiracıları gazlamaya çalışıyordur "bakın millet kendi evine geçti siz hala uyuyorsunuz" gibi.

Ülke yönetimi algı yönetimine döndü iyice.

Gerçi birçok ülkede öyledir de, bizde biraz fazla sanki.
    Muhtemelen öyle. Çünkü bu haberi yapmak için gerçekten daha çok erken, bu alım furyasının sonuçlarını görmek için en az 3-4 ay geçmeli,önce şu toz duman kalkmalı bence de...

8. Başka ülkeler bu parayı bedava dağıtıyor. En azından bizimkiler bedava dağıtmıyor. Bedava olsaydı o zaman tam Ahmet'in yükü Mehmet'e yüklenmiş olurdu.
     Alıntı Originally Posted by bzaferb Yazıyı Oku
    Gecen gun ist.bahcelievler ziraat subesine ugradim.
    Önumdeki arkadasin memurla muabbetine şahit oldum.

Memur: Buyrun ne istemistiniz.
    Musteri: Online kredi basvurusunda bulundum. Bilgilerimi guncelleyecekmisim.
    *Memur tc isteyip bakti.
    Memur: Parayi bile almişsin ne bilgisi guncelleyeceksin?
    Musteri: Bilmem. Sms geldi.
    Memur: Bizdenmi aldin krediyi?
    Musteri: Bilmiyorum.
    Memur bakar ve kredi alinan şubeyi soyler.
    Müsteri: Ben oraya gidememki, sizin şubeye alabilirmiyim?
    Memur: malesef olmuyor.

Sonunda sadece anne kızlik soyadi kaydedilip musteriyi yolladilar. Hicbir imza almadan 25bin krediyi hesaba gecmisler.

Bankacilik baya ilerlemiş ama eminimki bu paralarin bir kismini, ev satmaya veya almaya calisan bizler odeyecegiz )))

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 639/1002 İlkİlk ... 139539589629637638639640641649689739 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •