Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 648/1002 İlkİlk ... 148548598638646647648649650658698748 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 5,177 - 5,184 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by Kar_Adam Yazıyı Oku
    Bugün aklıma takıldı..
    Satılık ev ilanlarına bakarken ,"bankadan satılık" aradım..Epey ilan var...
    Normal emlakçı ilanı fiyatları ile aynı..
    Baazi illerde fiyatlar düşük..Tabii şehir şehir farklı, doğal olarak...
    Şimdi düşünüyorum..
    Sahibinden,emlakcidan değil de
    ,Bankadan bir ev alınsa , bunun artısı eksisi ne olur..??
    Bu konuda tecrübesi,fikri olan arkadaşlar ne der..??

Hiç bir fark olmaz. Hatta bankadan almak daha masraflı olur. Bazı bankalar açıkca mertçe yazmışlar misal, tüm harç, vergi ve banka giderleri alıcıya aittir diye. Pazarlık ta yapmıyorlar. Ama bazen bazı gayrimenkuller için ihale açıyorlar. O zaman seyredip, düşeni almak gerek diyeceğim lakin bu kez de bu işin kurtları bırakmaz.

2. yaklaşık 2 hafta önce , bir emlakçıyla yazışıyorum. Adam, site içinde aidatı olan villaya tam müstakil yazmış. Yaptığı yanlışı düzeltmesini, insanlara doğru bilgi vermesini istedim diye adam çıldırdı. Bana yazıp duruyor. En sonunda ; tüm yazışmaları ve linki alıntılayarak Emlakçılar odasına, kaymakamlığa ve Ticaret İl müdürlüğüne şikayet ettim.

Atılan bir twıt için anında gereğini yapanlar ; alenen insanları kandıran , hemde aylarca televizyonda, gazetede, internet ilanlarında belgeliyken müdahale etmiyorlar. Bu nedenle her konuda mağdurlar grubu oluşuyor.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,900
     Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Bu başlığa son 24 saat yazı yazılmadığına göre beton aşkı bitmek üzere demektir. Alan almış, satan satmış olmalı. O halde bankalar şu kredi faizlerini eski haline getirsinler.
    Haftasonu tatilinde ev bakmaya gitmişlerdir belki...
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,900
     Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    yaklaşık 2 hafta önce , bir emlakçıyla yazışıyorum. Adam, site içinde aidatı olan villaya tam müstakil yazmış. Yaptığı yanlışı düzeltmesini, insanlara doğru bilgi vermesini istedim diye adam çıldırdı. Bana yazıp duruyor. En sonunda ; tüm yazışmaları ve linki alıntılayarak Emlakçılar odasına, kaymakamlığa ve Ticaret İl müdürlüğüne şikayet ettim.

Atılan bir twıt için anında gereğini yapanlar ; alenen insanları kandıran , hemde aylarca televizyonda, gazetede, internet ilanlarında belgeliyken müdahale etmiyorlar. Bu nedenle her konuda mağdurlar grubu oluşuyor.
    Elinize sağlık, iyi yapmışsınız. Umarım bir sonuç çıkar. TLC kanalında emlak programını izliyorum, keşke bizdeki emlakçılar da oradaki gibi belli bir eğitimden geçip sertifikalandırıldıktan sonra o mesleği yapabilse, her önüne gelen emlakçı olamasa...Orada emlakçı alıcı adına pazarlık edip fiyatı düşürebiliyor, buradakiler de piyasayı yükseltmek için binbir türlü cambazlık peşinde...
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

5. Bu aralar opsiyonlanmıştır geyiği oldukça meşhur hale geldi.
    Kadıköy Moda bölgesinde yıl içinde 335k'dan başlayan kiracılı bir daire zaman içerisinde 420k seviyesinden opsiyonlanmış.
    Emlakçıya ne kadar satıldığını sordum. 290k tutardan mal sahibi ile anlaşmışlar Ancak ilan 420k'da duruyordu
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    Elinize sağlık, iyi yapmışsınız. Umarım bir sonuç çıkar. TLC kanalında emlak programını izliyorum, keşke bizdeki emlakçılar da oradaki gibi belli bir eğitimden geçip sertifikalandırıldıktan sonra o mesleği yapabilse, her önüne gelen emlakçı olamasa...Orada emlakçı alıcı adına pazarlık edip fiyatı düşürebiliyor, buradakiler de piyasayı yükseltmek için binbir türlü cambazlık peşinde...
    Amerikanin bir cok seyini begenmesemde herseyi kotu degil. Simdi redfin.com diye bir site cikti. Alis satis herseyde %1 aliyor. Anlasmali oldugu emlakciya gidiyorsun yalnizca %1 veriyorsun alista ve sanirim satista biraz dahayuksek

Yani geleneksel %3 oluyor amerikada. Tabi Turkiyede kapiciya 50 TL versen sana evin sahibinin cebini hemen veriyor. Ben Turk sistemini tercih ediyorum

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by Kar_Adam Yazıyı Oku
    Bugün aklıma takıldı..
    Satılık ev ilanlarına bakarken ,"bankadan satılık" aradım..Epey ilan var...
    Normal emlakçı ilanı fiyatları ile aynı..
    Baazi illerde fiyatlar düşük..Tabii şehir şehir farklı, doğal olarak...
    Şimdi düşünüyorum..
    Sahibinden,emlakcidan değil de
    ,Bankadan bir ev alınsa , bunun artısı eksisi ne olur..??
    Bu konuda tecrübesi,fikri olan arkadaşlar ne der..??
    pazarlik payi sifir

aklima o geldi bir tek

Ahmetg Guest
    Ankara cok guzellesmis

comics

Sayfa 648/1002 İlkİlk ... 148548598638646647648649650658698748 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz