Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 65/1002 İlkİlk ... 1555636465666775115165565 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 513 - 520 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Cevabınız için cok teşekkürler, o yatırım akıl kari is degil.

Fırıncı abemize ise selam soyleyin, dibini tellen sağlamca sıksın!
    Her fırının başına bir çocuk düşündü herhalde ama 9 da kalmış.

Alıntı Originally Posted by boschyatirim Yazıyı Oku
    Her fırının başına bir çocuk düşündü herhalde ama 9 da kalmış.
    8 Tane de tavsiyeme uyup, dibini pense ve tellen sıksaydı, çocuk başına 2 fırın düşerdi, simdi iki tane daha fırın yapması lâzım!
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

3. Beğenene emlak endeksi kadar veya 15 yıl karşılığı kira bedeli kadar fiyat teklif ediyorum. İşlerine gelirse. Takip ettiğim evler içinde fiyatı aynı kalan en az 2 senedir bekleyen daireler var. Ben o süre içinde vadeli mevduat ile parayı katlarken onlar da bekledi. Kazanan kim kaybeden kim?
    Ytd...

4.  Alıntı Originally Posted by cafer76 Yazıyı Oku
    Arsa adamın daire başı küçücük daireler diyorsunuz maliyeti 180 bin ilginç. 70-80e arsa maliyeti dahil nasıl yeni ev satıyorlar acaba?

Redmi Note 7 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Arsaninda bir bedeli var.500k/6=83k yaklaşık bugünkü değerle daire başı.

Yaklaşık 100k da dairenin maliyeti ki geçer bu rakamı rahatlıkla.

Insaat sahibinin maddi gücüne de bağlı bu durumlar.Adam bazı kalem maliyetleri önceden satın aldı ise maliyet düşünmüştür.

Dikkatimi çeken çok önemli bir kaç nokta var.

1-Adam inşaata dolar 7,20 olmadan başladı ama, 7,20 den sonra hızlandırdı.(dolarci olabilir)
    2-Adam ahlak sıradan biri.Yolda görsen öyle bir inşaat yaptığına inanmazsın.Şu an kirada oturuyormuş.
    3-Almancı emekli biri olabilir.
    4-Köyde arazileri falan vardı, sattı variyetini buraya topladı.

5.  Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    8 Tane de tavsiyeme uyup, dibini pense ve tellen sıksaydı, çocuk başına 2 fırın düşerdi, simdi iki tane daha fırın yapması lâzım!
    Maalesef öyle olmadı.
    Günler geçtikçe g.t geri gitti.
    Şuan sadece 4 fırını kalmış.
    Çocuklarımı hayırsız çıktı.Ekonomik nedendenmi bilmiyorum.
    Kendisi zaten vefat etti.

6.  Alıntı Originally Posted by abc1980 Yazıyı Oku
    İnsanlardaki şu beton sevgisini hala anlamış değilim . 1000 TL veya 1500 TL kira getirisi elde edeceğim diye 300 000 - 400 000 TL ' yi bir daire bağlamak akıl işi değil . O parayı mevduatta tutsan gönlüne göre istediğin evde oturursun . Şunu asla unutmayın ! Gelir kaynağınız istikrarlı olduğu sürece kirada oturmak sorun değildir . Paranız ve yeterli geliriniz olduğu sürece bütün evler , bütün arabalar sizindir . Siz yeter ki paradan haber verin .
    Sorun Hukukla ilgili,ben ve birçok tanıdığım 15 Temmuz gecesi Tapularıma ne olur diye pek düşünmedi, fakat likit varlıkları için ölüp ölüp dirildiler,daha 2 ay öncesine kadar dövizler TL ye çevrilecek mevduatlara el koyulacak lafları havada uçuşuyordu, insanlar gayrimenkule yönelmesinde ne yapsın, nüfusun milyondan biri bile bu forumdakiler kadar finansal okur yazar değil veya zamanları yok, gözlerine kestirdikleri gayrimenkulü bulunca alıp geçiyorlar, kira getirisi filan sonraki hesaplar.

7.  Alıntı Originally Posted by reaktif Yazıyı Oku
    Sorun Hukukla ilgili,ben ve birçok tanıdığım 15 Temmuz gecesi Tapularıma ne olur diye pek düşünmedi, fakat likit varlıkları için ölüp ölüp dirildiler,daha 2 ay öncesine kadar dövizler TL ye çevrilecek mevduatlara el koyulacak lafları havada uçuşuyordu, insanlar gayrimenkule yönelmesinde ne yapsın, nüfusun milyondan biri bile bu forumdakiler kadar finansal okur yazar değil veya zamanları yok, gözlerine kestirdikleri gayrimenkulü bulunca alıp geçiyorlar, kira getirisi filan sonraki hesaplar.
    e madem o kadar para var yurtdışına koyar geçersin. bugün +1 mio $ olan adamın yurtdışına para koyamaması imkansız.

8.  Alıntı Originally Posted by okirgil Yazıyı Oku
    Ek 23007
    Ek 23008
    gözüküyor mu bilmiyorum. fiyat artışına bakın.
    Allah insafsız vicdansızların eline düşürmesin.
    Ne denir bunlara
    Hem konut kredisi düşsün hemde evlerin fiyatları düşsün yada yerinde saysın aynı anda olmuyor sanırım.

yeni insaat maliyetleri zaten buyuk oranda arttı,

Konut fiyatlarının düşmesini tek destekleyen , kredi faizi ve konut stoguydu .

Kredi faizi düştü .Stok kaldı . Bu kredi oranları konut stogunun erimesini hızlandırırmı bilmem ama kredi fazileri biraz daha asagı inerse 0,80-070 ler gibi , hızlandırması icin bir sebep olabilir.

Aylık konut satıslarını takip etmekte fayda var .

Sayfa 65/1002 İlkİlk ... 1555636465666775115165565 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •