Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 650/1002 İlkİlk ... 150550600640648649650651652660700750 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 5,193 - 5,200 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Konut satışı yapan mal sahipleri , şimdi aldıkları parayla sattıkları konutu veya eşdeğerini alabiliyorlar mı acaba ?
    Misal; 8 yaşında dairesini satarak yeni daire almak isteyen kişi, satarken '' çok güzel kazanç '' dediği olayla yeni alacağı dairenin fiyatını görünce '' Bu kadar da fırsatçılık olur mu kardeşim '' diyorsa ki diyordur. Hadi ordan lafını hak ediyor demektir.
    Hocam, genelleme yanlis olur bilirim, ancak ben kime sorduysam, konutu satip dolar alacagim diyor.

2.  Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Hocam, genelleme yanlis olur bilirim, ancak ben kime sorduysam, konutu satip dolar alacagim diyor.
    Geçen yıl kendi dairemi satarak Ankara da kiralık daireye taşınmıştım. Kontratım Eylül de doluyor. Bir yıllık kirayı ve aidatı peşin verdiğim ev sahibi her hafta arar ve halimi hatırımı sorardı. 4 aydır sesi çıkmıyordu. Dün akşam posta kutusuna kendisine ait bir zarf gelmişti ve ben arayarak haber verdim.

Sohbet sırasında '' ressam bey, bizim sitede daireler 450 den gidiyormuş, hiç satma niyetim yoktu ama bir daha böyle bir fırsat çıkmaz diyede düşünüyorum. Siz kiraya %15 zam yaparsanız satmayacağım. Yoksa , satıp yeni projeye gireceğim. '' dedi. ben de bütün efendiliğimle '' elbette mal sizin ister satın, ister yatın lakin beni karıştırmayın. Ben emlakçıya bir kira , sana depozito ve nakliyeye 4 bin tl. bayılmışım. yasal kira artışını yaparım otururum. Çıkmamı istiyorsan tüm saydığım masrafları ödersin '' dedim.

3. Uyanık bana yoklama çekiyor. Site 20 yaşında. 450 verecek enayi bulacakmış da satacakmış. Bu bahaneyle kiraya bindirecek. Sanki romen vatandaşlar gibi çadırda yaşıyoruz da ha deyince yer değiştireceğiz. Ben de evin duvarlarına çivi bile çakmıyordum. kapıları, pencereleri aman çizilmesin diye koruyordum. gerçi yine korurum ya.... Sonuçta milli servet bunlar. Adama kızıp mala zarar vermek cahillerin işi.

4. Uzun süredir dövizi sabitleme uğruna milli varlıklar eritildi. Burada amaç , insanları '' Tüh, döviz aldık borsa, altın uçtu. Bir daha tövbe '' noktasına getirmek. Ama kimse de döviz tevdiat hesaplarını bozmadığı gibi artırıyor. bankalarda döviz hesapları kabardıkça , döviz artmaz. Bireysellerin döviziyle bireyseller zarar ettirilir.

5.  Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
     Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Geçen yıl kendi dairemi satarak Ankara da kiralık daireye taşınmıştım. Kontratım Eylül de doluyor. Bir yıllık kirayı ve aidatı peşin verdiğim ev sahibi her hafta arar ve halimi hatırımı sorardı. 4 aydır sesi çıkmıyordu. Dün akşam posta kutusuna kendisine ait bir zarf gelmişti ve ben arayarak haber verdim.

Sohbet sırasında '' ressam bey, bizim sitede daireler 450 den gidiyormuş, hiç satma niyetim yoktu ama bir daha böyle bir fırsat çıkmaz diyede düşünüyorum. Siz kiraya %15 zam yaparsanız satmayacağım. Yoksa , satıp yeni projeye gireceğim. '' dedi. ben de bütün efendiliğimle '' elbette mal sizin ister satın, ister yatın lakin beni karıştırmayın. Ben emlakçıya bir kira , sana depozito ve nakliyeye 4 bin tl. bayılmışım. yasal kira artışını yaparım otururum. Çıkmamı istiyorsan tüm saydığım masrafları ödersin '' dedim.
    Muhtemelen 3 ekimde açıklanacak eyül enflasyonu ile belki de yasal zam oranı ile talep edilen aynı olacakmış.
    Hakan kara yeteri kadar savaşılmadığını söylüyor. Kaynak:

450k istenen dairede ne kadar kira ödüyordunuz?

Uyanık bana yoklama çekiyor. Site 20 yaşında. 450 verecek enayi bulacakmış da satacakmış. Bu bahaneyle kiraya bindirecek. Sanki romen vatandaşlar gibi çadırda yaşıyoruz da ha deyince yer değiştireceğiz. Ben de evin duvarlarına çivi bile çakmıyordum. kapıları, pencereleri aman çizilmesin diye koruyordum. gerçi yine korurum ya.... Sonuçta milli servet bunlar. Adama kızıp mala zarar vermek cahillerin işi.
    Uzun süredir dövizi sabitleme uğruna milli varlıklar eritildi. Burada amaç , insanları '' Tüh, döviz aldık borsa, altın uçtu. Bir daha tövbe '' noktasına getirmek. Ama kimse de döviz tevdiat hesaplarını bozmadığı gibi artırıyor. bankalarda döviz hesapları kabardıkça , döviz artmaz. Bireysellerin döviziyle bireyseller zarar ettirilir.
    Linkteki bilgiye göre bireyseller yine dövizi artırmış ancak tüzeller satmış.
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

6.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Konut satışı yapan mal sahipleri , şimdi aldıkları parayla sattıkları konutu veya eşdeğerini alabiliyorlar mı acaba ?
    Misal; 8 yaşında dairesini satarak yeni daire almak isteyen kişi, satarken '' çok güzel kazanç '' dediği olayla yeni alacağı dairenin fiyatını görünce '' Bu kadar da fırsatçılık olur mu kardeşim '' diyorsa ki diyordur. Hadi ordan lafını hak ediyor demektir.
    Mart ayında 330'a alıp 370'e tadilat ile bakım yaptığım yaptığım daireye 580 teklif geldi. Bence güncel ederi 450-500 arası. Satışa koymamıştım ve satmayı düşünmüyorum.

Satmış olsam fırsatçı denilecek Satmasam ve yıl sonu piyasası 450 civarı olsa satmadığım için enayi denilecek
    Sizin için söylemiyorum, yanlış anlaşılmasın, genel eğilim bu şekilde.

Yatırımları mevcut pozisyonumuzdan bağımsız değerlendirmeliyiz. Kendi adıma bu evin iyi bir yatırım olup olmadığı 10 yıl sonra belli olacak. O yüzden ev aldım fiyat yükseldi kar ettim gibi bir düşüncem yok.

7.  Alıntı Originally Posted by Realtor Yazıyı Oku
    Mart ayında 330'a alıp 370'e tadilat ile bakım yaptığım yaptığım daireye 580 teklif geldi. Bence güncel ederi 450-500 arası. Satışa koymamıştım ve satmayı düşünmüyorum.

Satmış olsam fırsatçı denilecek Satmasam ve yıl sonu piyasası 450 civarı olsa satmadığım için enayi denilecek

Yatırımları mevcut pozisyonumuzdan bağımsız değerlendirmeliyiz. Kendi adıma bu evin iyi bir yatırım olup olmadığı 10 yıl sonra belli olacak. O yüzden ev aldım fiyat yükseldi kar ettim gibi bir düşüncem yok.
    Yatırımlık ve özkaynaklarınız ile aldıysanız güzel bir çıkış fırsatı olmuş gibi geldii..
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

8.  Alıntı Originally Posted by Realtor Yazıyı Oku

Sevgili Realtor,

Bence vatandasin cogu yatirim seceneklerinden bir haber oldugu icin konutu seciyor, ustelik cebinde olmayan parayi kullanacak olmasi, enflasyon nedeniyle, dogru is'mis gibi geliyor.

Evin dogru yatirim olup olmadigi 10 yil sonra belli olur, cok dogru. Oysa, en kotu ihtimal 36 ay sonra secim var. (Yanindaki degnekcinin o kadar sure dayanacagini var saydik.)

Oysa vatandas dolar alsa, 36 ay sonra, parasinin nereye varacagini, gecmis 3 yila bakarak gorebilirsiniz. Kaldi ki, bu zihniyetin secimle koltuk biraktiginin dunya da ornegi yok. Bunlar, yalan hile ve rusvetle oraya cikarlar ve ilk isleri ciktiklari o merdiveni yakmak olur.

Bunun sonuclarini, coluk cocugunun hayatini hice sayarak, kendini Ege'ye, Akdeniz'e atan on binlerde gorduk, bunlarin tumu Islam aleminden, katolik dunyaya kaciyor.

Geldigimiz bu gun, bunlari dikkatle dusunmek gereken gunler oldugunu dusunuyorum, cunku yarin cok gec olacak.

Sayfa 650/1002 İlkİlk ... 150550600640648649650651652660700750 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •