Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 651/1002 İlkİlk ... 151551601641649650651652653661701751 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 5,201 - 5,208 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Sevgili Realtor,

Bence vatandasin cogu yatirim seceneklerinden bir haber oldugu icin konutu seciyor, ustelik cebinde olmayan parayi kullanacak olmasi, enflasyon nedeniyle, dogru is'mis gibi geliyor.

Evin dogru yatirim olup olmadigi 10 yil sonra belli olur, cok dogru. Oysa, en kotu ihtimal 36 ay sonra secim var. (Yanindaki degnekcinin o kadar sure dayanacagini var saydik.)

Oysa vatandas dolar alsa, 36 ay sonra, parasinin nereye varacagini, gecmis 3 yila bakarak gorebilirsiniz. Kaldi ki, bu zihniyetin secimle koltuk biraktiginin dunya da ornegi yok. Bunlar, yalan hile ve rusvetle oraya cikarlar ve ilk isleri ciktiklari o merdiveni yakmak olur.

Bunun sonuclarini, coluk cocugunun hayatini hice sayarak, kendini Ege'ye, Akdeniz'e atan on binlerde gorduk, bunlarin tumu Islam aleminden, katolik dunyaya kaciyor.

Geldigimiz bu gun, bunlari dikkatle dusunmek gereken gunler oldugunu dusunuyorum, cunku yarin cok gec olacak.
    Şu konuda çok haklısınız. Toplumum tercih ettiği iki konu var yatırım olarak. Dolar almak yada Konut almak. Amaç enflasyona karşı korunmak. 30 sene önce ilk para kazandığımda bende ya dolar ya mark alıyordum. Bunu yapmaz isem ay sonunda elimdeki para ortalam % 10 eriyordu. Herkesin cüzdanında bile bir miktar usd vardı. Benzer sürece girdik maalesef.

Kendi adıma gelirimi ihracat ve ihracat danışmanlığından elde ediyorum. Yani reel sektörde üretim ve ihracat bazlı bir gelirim var ( şu anki süreci dikkate alırsak -vardı) Ülke olarak çok çok büyük bir ihracat potansiyelimiz var. Avrupa'ya mal göndermemiz çok ekonomik ve kolay ( roro gemisi + tır 5 günde tüm Avrupa'ya ulaşabiliyoruz) Ama bu potansiyel maalesef tam olarak kullanılamıyor. Gümrükler, mevzuatlar, uygulamalar neredeyse aleyhimize çalışıyor. Biraz teşvik olsa, destek olsa, ihracat dernekleri dinlense , bugün ki durumumuzdan çok daha iyi olurduk.

Genç arkadaşlar kendilerini yabancı dil ve ihracat konusunda geliştirmeli. Özellikle katma değerli ürünlerin ihracatında zayıfız. Yinede herhangi bir kasaba yada ilçeye bir üretim tesisi kurulduğunda gelişim inanılmaz oluyor. Kadınlar çalışmaya başlıyor, sigortaları ödeniyor, emekli olma şansları oluyor. Önce atm sonra banka, yatırım istikrarlı olursa, kasabanın refahı, vizyonu gelişiyor. Çok kereler bu gelişimi bizzat gözümle gördüm. O yüzden bazen öyle anlaşmalar oluyor ki hiç para kazanmıyoruz ve risk alıyoruz. Fakat ülkeye döviz getirmenin ve istihdam sağlamanın manevi huzuru ve gururu için bu işleri yapıyoruz. Daha katma değerli ürünler ihraç etmeliyiz.

2. Bu arada 8 Temmuz 2017'de, yani tam 36 ay once, dolar kuru 3.54 TL.idi.

Alıntı Originally Posted by Realtor Yazıyı Oku
    Mart ayında 330'a alıp 370'e tadilat ile bakım yaptığım yaptığım daireye 580 teklif geldi. Bence güncel ederi 450-500 arası. Satışa koymamıştım ve satmayı düşünmüyorum.

Satmış olsam fırsatçı denilecek Satmasam ve yıl sonu piyasası 450 civarı olsa satmadığım için enayi denilecek
    Sizin için söylemiyorum, yanlış anlaşılmasın, genel eğilim bu şekilde.

Yatırımları mevcut pozisyonumuzdan bağımsız değerlendirmeliyiz. Kendi adıma bu evin iyi bir yatırım olup olmadığı 10 yıl sonra belli olacak. O yüzden ev aldım fiyat yükseldi kar ettim gibi bir düşüncem yok.
    Beş saniye düşünmez hemen elden çıkarır ve başka bir "şey" e yatırım yapardım ama ytd tabii ki.

Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Hem acemi hem amatörce yazılmış yazılarıma yatırım maksadıyla itibar etmeyiniz.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

5. Tüpraşı emeklilik planım deyip bir haftada satıp yerine rtalb seçmek gibi bir yatırım mı .

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

6. Yeni bina almayan iki kere düşünsün

Depremde hasar gören bir binada 38 m2 için 200 bin TL ücret çıkıyor kimse yaptırmıyor

7.  Alıntı Originally Posted by esramarka Yazıyı Oku
    Beş saniye düşünmez hemen elden çıkarır ve başka bir "şey" e yatırım yapardım ama ytd tabii ki.
    Bu kadar dusunmek te bir seydir..

8. şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Beş saniye düşünmem bende

Beş dakika

Beş saat

Beş gün

Beş hafta

Beş ay

Beş yıl düşünürüm sadece

Sayfa 651/1002 İlkİlk ... 151551601641649650651652653661701751 ... SonSon

Yer İmleri