Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 655/1002 İlkİlk ... 155555605645653654655656657665705755 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 5,233 - 5,240 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. Burada şunu aldım sattım şu kadar kar ettim diyen kişi belge ve kanıtları koysun, yoksa yazmasın bir zahmet. Hiç inandırıcı değil.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

2. Bence de.. Hatta komik ...

Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    Burada şunu aldım sattım şu kadar kar ettim diyen kişi belge ve kanıtları koysun, yoksa yazmasın bir zahmet. Hiç inandırıcı değil.

3.  Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    Burada şunu aldım sattım şu kadar kar ettim diyen kişi belge ve kanıtları koysun, yoksa yazmasın bir zahmet. Hiç inandırıcı değil.
    3 yılda %2000 kazanc.
    Böyle kazanan birinin, 3 yil önce heralde borsada 500k parasi varmistir.
    Carp 20 ile = 10.000k = 10.000.000 TL
    3 yilda 9,5 mn kar ))
    Vallla salak gibi hissettim şimdi

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. Bankalar artık sadece ilk el ( yeni ) konutlara mı kredi veriyor ? Zira son 1 haftadır 16-20 yaş seçeneğindeki satılık dairelerde fiyat düşüşü yaşanıyor. Opsiyonlandı, x beye hayırlı olsun yazıları kalkmış ve 20-40 bin tl. düşüşler olmuş.

5. Sifirdan 3 yilda coinde 4 milyon yapan arkadaşım var. Ama allah vergisi adama borsa öğrettim 1 senede 500 u de 1.2m yaptı ben onun kadar iyi değilim bu işlerde onu gördüm hiç bir zaman da olamayacağım çünkü bazı şeyler Allah vergisi bizde yok ne yapacaksın. Ben de iyi sayılırım belki diğer arkadaşlara göre ama o arkadaşa göre çok alt seviyede kalıyorum.
     Alıntı Originally Posted by bzaferb Yazıyı Oku
    3 yılda %2000 kazanc.
    Böyle kazanan birinin, 3 yil önce heralde borsada 500k parasi varmistir.
    Carp 20 ile = 10.000k = 10.000.000 TL
    3 yilda 9,5 mn kar ))
    Vallla salak gibi hissettim şimdi

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. Şu kredi olayı kışa doğru kapanır diye umut edip 6 ay sonra ev almayı planlıyorum, 6 ay için dolar mı altın mı?

Uzman yorumlarını bekliyorum.

Şimdiden Teşekkürler

7.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    mafmaf'a yakıştıramadım ...
    kahvede at yarışı bültenlerini okurken yakın gözlüğünün üstünden yan tarafta okey oynayanlara, sararmış roman yapraklarından aklında arta kalanlardan harmanladığı cümlelerle beylik laflar eden memur emeklisi , köşe en arka masa müdavimi gibisinin aynısı...
    samurayların pirinç tarlalarındaki çay seremonilerinde, çay kaselerinin içine dalıp, suikast için vakit kollayan hain ninjalardık.
    hamza sütbıyık; rasyonel akla atılan imza.

8.  Alıntı Originally Posted by Son Osmanlı Yazıyı Oku
    Şu kredi olayı kışa doğru kapanır diye umut edip 6 ay sonra ev almayı planlıyorum, 6 ay için dolar mı altın mı?

Uzman yorumlarını bekliyorum.

Şimdiden Teşekkürler
    Kredi furyası elbet geçecek ama tek zam gelen şey konut değil.Maliyetlerde ciddi artış var.Arsa sahipleri mütahitten emlakçıdan farklı değil.Her şehri bilmiyorum ama yaşadığım şehir bursa.Konuta talep olmasına rağmen inşaat yapımında gözle görülür bir artış yok.Mütahitler orta ve lüks konut üretimine dönmüş durumda.2018 krizinden önce mütehit olan esnaflıktan devşirme çakma mütahitler bile ağzı yandığı için uzak duruyor.Gözlemlediğim krediler düşse bile eskisi gibi hızlı konut üretimi olmayacak.Sebebide gayet basit artan maliyetler fiyatlara yansıdığı için alım gücü düşen halkın bu fiyatları karşılaması çok zor.

SM-J710FQ cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 655/1002 İlkİlk ... 155555605645653654655656657665705755 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •