Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 665/1002 İlkİlk ... 165565615655663664665666667675715765 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 5,313 - 5,320 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    Bu isin bencesi sencesi yok, dthlarin hepsi sanal, su an mb o sanal dolari teminat gostererek dolar sortluyor, eger dolar ayni kalirsa zarar yok, duserse kara bile gecebilir, fakat bir de yukselirse??
    Bu bilginin kaynagi ne, ispat et.

Sencesi bencesi yokmus..!

Sanal olan deger icin neden MB bu kadar cok dolar harciyor ? Pc'de oynasin iki tik, dusursun o halde dolar degerini.

Bir yerden bir sey duydugunda once bi sorgula.

MB'da, DTH hesaplarinda gorunen nakit dolar orada yok mu diyorsun.

Forex'te o kadar kontratin altini var mi ?

IsBank'tan 180 gram altin aldin diyelim, biri mahzene inip, senin 180 gramini su tarafami ayiriyor.?

2.  Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Bu bilginin kaynagi ne, ispat et.

Sencesi bencesi yokmus..!

Sanal olan deger icin neden MB bu kadar cok dolar harciyor ? Pc'de oynasin iki tik, dusursun o halde dolar degerini.

Bir yerden bir sey duydugunda once bi sorgula.

MB'da, DTH hesaplarinda gorunen nakit dolar orada yok mu diyorsun.

Forex'te o kadar kontratin altini var mi ?

IsBank'tan 180 gram altin aldin diyelim, biri mahzene inip, senin 180 gramini su tarafami ayiriyor.?
    o anlamda hepsi sanal, dthler sanal olması yanında gerçek dolarla bir ilgisi yok, şunu cevaplayın yeter şimdi devlet dese ki bütün DTHleri bozup dış borcu, vadesi gelen euro tahvilleri ödüyorum diyebilir mi? yani DTH ile bunları ödeyebilir mi?

3.  Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    o anlamda hepsi sanal, dthler sanal olması yanında gerçek dolarla bir ilgisi yok, şunu cevaplayın yeter şimdi devlet dese ki bütün DTHleri bozup dış borcu, vadesi gelen euro tahvilleri ödüyorum diyebilir mi? yani DTH ile bunları ödeyebilir mi?
    O halde MB dahil tum bankalar, dolarlari toplayip, kasasinda nakit tutsun dimi. ?

Aman bizim dolarlari harcamasin he..?

MB su an her durumda her borcu tik diye oder, yoksa dolar bugun 13.50 olurdu.

4. Sanal derken ? Millet bu DTH ları gazoz kapağı verip almadı herhalde

Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku

5. Bir ekonomide carpan hizlandiran nedir, google'dan bir okuyup ogrenin once.

6. Evimi piyasa şartlarında satılabilecek bir fiyata satılığa çıkardım. Çok dişli pazarlık yapıp ucuza evi almaya çalışan yada tamamen ölücü fiyat veren tipler ciddi pazarlığa girişmeye başladılar. Ticaretten , pazarlıktanda pek anlamam. Ama adamlar öyle ısrarlı pazarlık yapıyorki afalladım kaldım. İstediğim son fiyata biraz yaklaşan olsa verecegim. 5-10 pek takılmıyorum.

Son fiyatım şu diyorum( ilan fiyatından daha aşagı), abi biraz daha in diyor, biraz daha iniyorum. Abi şu kadar param var verirsen alırım diyor.

-Evini kendi satanlar nasıl bir strateji geliştirdiniz. Uygun makul yöntem nedir sizce.

7.  Alıntı Originally Posted by atakanözbaki Yazıyı Oku
    Evimi piyasa şartlarında satılabilecek bir fiyata satılığa çıkardım. Çok dişli pazarlık yapıp ucuza evi almaya çalışan yada tamamen ölücü fiyat veren tipler ciddi pazarlığa girişmeye başladılar. Ticaretten , pazarlıktanda pek anlamam. Ama adamlar öyle ısrarlı pazarlık yapıyorki afalladım kaldım. İstediğim son fiyata biraz yaklaşan olsa verecegim. 5-10 pek takılmıyorum.

Son fiyatım şu diyorum( ilan fiyatından daha aşagı), abi biraz daha in diyor, biraz daha iniyorum. Abi şu kadar param var verirsen alırım diyor.

-Evini kendi satanlar nasıl bir strateji geliştirdiniz. Uygun makul yöntem nedir sizce.
    İlanınızı buraya koyun da bi görün bakın ne uygun makul yöntemler geliyor! Piyasa şartlarında satılığa çıkarmışsanız zaten evin değerinin yüzde 20-30 üstünde satılığa çıkarmış olmalısınız. Bi de cin olmadan nasıl adam çarparım diye strateji arıyorsunuz gibi geliyor.

8. İstanbulda degil , küçük bir şehirde yaşıyorum. Burada abartılı bir fiyat artışı yok. En fazla %5 artış oldu. Fakat aşırı talepten dolayı ucuz evleri silip süpürdüler. O yüzden ucuz ev bulmak biraz zorlaştı.

Sahibinden.comda emsali evleri filtreledigimde 15 sayfa (1 sayfa 20 ev) ilanda benim evim 4. sayfanın başına düşüyor.
     Alıntı Originally Posted by kelebekx Yazıyı Oku
    İlanınızı buraya koyun da bi görün bakın ne uygun makul yöntemler geliyor! Piyasa şartlarında satılığa çıkarmışsanız zaten evin değerinin yüzde 20-30 üstünde satılığa çıkarmış olmalısınız. Bi de cin olmadan nasıl adam çarparım diye strateji arıyorsunuz gibi geliyor.
    SM-A105F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 665/1002 İlkİlk ... 165565615655663664665666667675715765 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •