Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 668/1002 İlkİlk ... 168568618658666667668669670678718768 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 5,337 - 5,344 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Anladığım kadarıyla hep bu yatırım araçlarındasınız

100 birim paranın dağılımı gibi bakarsanız borsa-altin-dolar-TL şeklinde dağılımınız nasıl oluştu?
    Evet bu dörtlüden ayrilmam.
    Forexte deneme hesabi acmistim.Cok tehlikeli oldugunu gordum.Viop da sürekli ilgi isteyen yine tehlikeli bir bölüm. İkiside sermayeyi sifirlayabilir.
    Ama bu dortluden borsada cok sacmalamazsaniz sermayenin sifirlanmasi cok zor.

Suan icin 100 birim den 10 birim civari dolar, 25 civari altin, 40 civari uzun vade borsa,kalani TL de.ama TL borsaya girip cikiyor. Takip ettgim kagitlar da hareket ediyor. En son erken oldu ama sasa dan cktim.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by mavsar Yazıyı Oku
    Artan sahip olma zaman ve fiyat maliyeti gözönünde bulundurulduğunda çocuklara ev bırakmayı tembelleştirme olarak görmüyorum. Üzerine ekleyebilecek bir çocuk için çok ciddi bir destek olacaktır. Kira için ev alınmaz konusunda ise hemfikirim.
    Hani eskiler derler ya.Bir tuğla üstüne bir tuğla da sen koy.
    O hesap yani çocuklara bıraktığın malin üstüne onlarda bir tuğla koyuyorlarsa sorun yok, doğru yapmışsın demektir.
    Ama hazır malı satıp yerlerse orada sorun var demektir.

3.  Alıntı Originally Posted by atakanözbaki Yazıyı Oku
    Evimi piyasa şartlarında satılabilecek bir fiyata satılığa çıkardım. Çok dişli pazarlık yapıp ucuza evi almaya çalışan yada tamamen ölücü fiyat veren tipler ciddi pazarlığa girişmeye başladılar. Ticaretten , pazarlıktanda pek anlamam. Ama adamlar öyle ısrarlı pazarlık yapıyorki afalladım kaldım. İstediğim son fiyata biraz yaklaşan olsa verecegim. 5-10 pek takılmıyorum.

Son fiyatım şu diyorum( ilan fiyatından daha aşagı), abi biraz daha in diyor, biraz daha iniyorum. Abi şu kadar param var verirsen alırım diyor.

-Evini kendi satanlar nasıl bir strateji geliştirdiniz. Uygun makul yöntem nedir sizce.
    dikkat edin , makasa alırlar sizi ... mesleğiniz nedir bu arada ?
    samurayların pirinç tarlalarındaki çay seremonilerinde, çay kaselerinin içine dalıp, suikast için vakit kollayan hain ninjalardık.
    hamza sütbıyık; rasyonel akla atılan imza.

4. Merhaba Arkadaşlar;
    Oturduğum evi babamdan devralıp tapu çıkaracağım.
    DASK yapılması gerekiyormuş sanırım en pratik nasıl olur, ne kadar tutar.

Tapu bende değilken nasıl sigorta yapacağım evi

5.  Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku
    Merhaba Arkadaşlar;
    Oturduğum evi babamdan devralıp tapu çıkaracağım.
    DASK yapılması gerekiyormuş sanırım en pratik nasıl olur, ne kadar tutar.

Tapu bende değilken nasıl sigorta yapacağım evi
    evin metrekaresine göre daskı da değişebilir ? köşk kaç metrekare ? ahşap mı betonarme mi
    samurayların pirinç tarlalarındaki çay seremonilerinde, çay kaselerinin içine dalıp, suikast için vakit kollayan hain ninjalardık.

6. evinizi işyerinizi arsanızı tarlanızı ören yerlerinizi falan satarken , makasa gelmeyin... makasa gelmeyin ...

7.  Alıntı Originally Posted by HMZ STBYK Yazıyı Oku
    evinizi işyerinizi arsanızı tarlanızı ören yerlerinizi falan satarken , makasa gelmeyin... makasa gelmeyin ...
    makasa gelmek nedir, detay verin herkes aydınlansın.

8.  Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    makasa gelmek nedir, detay verin herkes aydınlansın.
    mal güzel bi yerdeyse , fiyat düşürmek amaçlı mal sahibine çekilen operasyon ... farklı farklı kişiler ( aslında hepsi bir bütünün parçaları ) arar gelir alıcı gibi olur, sonra fiyat aşağı çeker sonra almaya istekli olur bi düşüneyim der niyetim var der sonra bi daha aramaz , sonra bi başkası gelir bakar eder almaya niyetli gibi olur sonra vazgeçer .... böyle bi tur attırırlar ... mal sahibi de der ki tüh bunu kaçırdık tüh şunu kaçırdık..... bi aaaaa der sonra a - aaaaaaaaaaa sonra - a-a der bu da alıcıydı bu da vazgeçti falan ... bu arada fiyat teklifleri düşürülür kademeli ... sonrasında ...

not : ören yerleri kamu malıdır ...

Sayfa 668/1002 İlkİlk ... 168568618658666667668669670678718768 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •