Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 690/1002 İlkİlk ... 190590640680688689690691692700740790 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 5,513 - 5,520 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    Hey gidi günler..

Beylikdüzünde evimin değeri 500k ya çıktı diyince orada o fiyata ev mi olur diye az dalga geçmemişlerdi benimle..
    Bu hafta evime 1.050 teklif ettiler tabi ben ne yaptın ilanı 1250 ye çıkardım. Çünkü en düşük ilan oturduğum sitede 1.200k..
    Halen zarardasın diyenlere acaba 100k peşinat verip 250k kredi çekerek 3500 tl aylık ödemeyle alınan evin değeri 1200 e çıkınca nasıl zararda olduğumu umarım anlatır çok bilmiş arkadaşlar..
    Vay be 4 yıl önce 700-750veriyorlardı.. Emlakcı koymuyorsa ilanı 4 5 yılda iyi para verdiniz sahibinden sitesine

O günlerde benimde fikir ifade ettiğim olay 2013 yılında inşaat firmasının inşaat halinde katına cephesine göre 380-450 küsür aralığında , insanlara sattığı evin bitmiş halinini 2014 aralıkta de "tl bazda" daha ucuza 380bine aldım iddasıydı.

Temmuz 2014 2+1 450den başlar..

http://htemlak.haberturk.com/suren-p...mum-450-bin-tl

Hadi sizin evin cephesi iyi katı yüksek yüksek 500 520e satsın müteahit, 4-5 ay sonra 380 390a tl bazda satan arkadaşı tefeci kafaya silah dayamış olmalıki %25 ucuzuna hemen elinden çıkarmış. bu olayı ben mantıklı bulmadığım için o zamanlarda yazmıştım. Doğrudur , inananlar olabilir.

Bu olaydan bağımsız inşaat firmasının rakamlarına göre de ev 2014 temmuz-2020temmuz 6 yılda %100-110 getirmiş. Güzel bir getiridir.
    Dolar örneği vermeyeceğim, Asgari ücret aynı tarihlerde %260 artmıştır.

YTD

2.  Alıntı Originally Posted by bzaferb Yazıyı Oku
    Helal olsun.iyi yatirim.
    Şu evi merak etmedim desem yalan olur.
    1.2 mn beylikdüzunde enaz 5 yaşinda konut.

Özelliklerinden bahsedermisiniz biraz.
    Mesela benim arkadasim Rami de site icinde 8 9 yaşlarinda 3+1 dubleksi 950k ya aldi. Bu evden fazlalik olarak neleri var acaba ?

SM-N770F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    guncel site seklini vs sahibinden ilanlarindan gorebilirsiniz..2 cocuk 2 yetiskin devasa havuz.1 olimpik kapali havuz.full donanimli spor salonu.her daireye 2 adet numarali otopark, sauna,hamam vs vs.

bu arada beylikduzu belediye baskani da 2 yan dairemde oturuyor.oturanlar genelde profesor pilot is adami vb.karsi komsum bi uni de dekan mesela.

https://www.sahibinden.com/satilik?q...ing=price_desc

isim geregi hafta ici istanbulda nerdeyse her semti gezerim.pastane ve cafelere ambalaj uretiyorum.en luks smete de giderim sizin o bahsettiginiz rami ye vs de.sadece su kadarini diyim beylikduzune ozellikle oturdugum cumhuriyet mahallesine laf soyleyenler hayatinda buraya gelmemis olanlar.elitlik ve nezihlik olarak su an kesinlikle etiler, nisantasi, nispetiye vs den 2 gomlek ustun. ( tabi buna da laf soyleyenler olacaktir ) isteyen varsa gelsin 2 saat gezdiriyim karari kendisi versin.
    Son düzenleme : Sugosu82; 08-08-2020 saat: 17:27.

3.  Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    Vay be 4 yıl önce 700-750veriyorlardı.. Emlakcı koymuyorsa ilanı 4 5 yılda iyi para verdiniz sahibinden sitesine

O günlerde benimde fikir ifade ettiğim olay 2013 yılında inşaat firmasının inşaat halinde katına cephesine göre 380-450 küsür aralığında , insanlara sattığı evin bitmiş halinini 2014 aralıkta de "tl bazda" daha ucuza 380bine aldım iddasıydı.

Temmuz 2014 2+1 450den başlar..

http://htemlak.haberturk.com/suren-p...mum-450-bin-tl

Hadi sizin evin cephesi iyi katı yüksek yüksek 500 520e satsın müteahit, 4-5 ay sonra 380 390a tl bazda satan arkadaşı tefeci kafaya silah dayamış olmalıki %25 ucuzuna hemen elinden çıkarmış. bu olayı ben mantıklı bulmadığım için o zamanlarda yazmıştım. Doğrudur , inananlar olabilir.

Bu olaydan bağımsız inşaat firmasının rakamlarına göre de ev 2014 temmuz-2020temmuz 6 yılda %100-110 getirmiş. Güzel bir getiridir.
    Dolar örneği vermeyeceğim, Asgari ücret aynı tarihlerde %260 artmıştır.

YTD
    sahibindene hic para vermedim emlak konusunda.ilani yeniden vermek ucretsiz her ay.
    fiyat konusunda yakaladiginiz detay cok dogru.toprak sahibinden aldim evi.adam ayni zamanda muteahhit.son 4 dairesi kalmisti ve en son sattigi 2+1 450 bin tl idi.faturasini dahi gostermisti.ofisine girdigimde fiyati ogrenip kalkarken esimin hamile olmasi o an,evimizin yanmasini bilmesinden dolayi ( babacan insaatin crown residence oturuyordum ve insaat sirketinin yaptigi yanlis projeden dolayi bina ortak alan yanmisti ve tum cevrede duyulmustu) size bu evi verecegim bana da para lazim acil yeni insaata baslamak icin diyip vermisti.hatta adamin 4 tane dairesi kalmisti, daha goruseli 20 dk olmusken adam kasadan 4 tane anahtar cikartmisti.e2 bloga gidin bu 4 daireyi de gezin hangisini istiyorsaniz alin dedi. bende hem m2 si en fazla, hem de kat olarak en yuksekte ki daireyi almistim.

bu yukarida verdiginiz link ise malum liste fiyatlari ve pazarliksiz rakamlar.misal ben bu evi alirken 500-520 ye 3+1 vardi ocak 2015 te.sizin bu linkte 2014 te 600 bin gozukuyor.

------------

neyse gelelim asil konuya.

bakiyorum da simdi de sahibindene para verip vermedigime getirmissin olayi.

Hatta 2014 fiyatlarını bile bulmuşsun konuyu çevirmek için.

sende o laf soyleyenlerdendin.lafi uzatmadan yok asgari ucrete getirmeden vs helal olsun diyip ozur dileyecek misin 100k ile 1.2m luk yatirim yaptigimdan dolayi.
    Son düzenleme : Sugosu82; 08-08-2020 saat: 17:39.

4. 100 bin peşinatla, kim ne derse desin çok iyi bir kazanç.

5. Burada para kazanmayla alakası yok ki olayın

Sen şimdi o daireden iki üç tane alabilir misin o mesele
    Farzı misal ben eve 50 bine aldım şimdi 1 milyonun çok üzeri ediyorsa ben karda mi oluyorum

ama ben daha iyisi daha ucuza alamayacağım için hiçbir kazanç
    Oluşmamış olmuyor mu .

Ben mi bilmiyorum bu işleri acaba

Benim 25 yıllık arkadaşım evini satsa 250 milyon eder belki ama bir daha yalı alabilir mi o paraya o mantık var oradada

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

6.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Burada para kazanmayla alakası yok ki olayın

Sen şimdi o daireden iki üç tane alabilir misin o mesele
    Farzı misal ben eve 50 bine aldım şimdi 1 milyonun çok üzeri ediyorsa ben karda mi oluyorum

ama ben daha iyisi daha ucuza alamayacağım için hiçbir kazanç
    Oluşmamış olmuyor mu .

Ben mi bilmiyorum bu işleri acaba

Benim 25 yıllık arkadaşım evini satsa 250 milyon eder belki ama bir daha yalı alabilir mi o paraya o mantık var oradada

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    bu mantikla millet bosuna borsa oynuyor.10 liradan aldigin kati 120 lira oldugunda nasil olsa satinca daha ucuza alamayacagin icin kar etmemis oluyorsun yani ?

oda yatırım mı geçen ay lojmanı aldım ihaleden 288 e kapıdan çıktımdaha imza atılmamış 450 verdiler 1 ay geçti üzerinden 550 ve alırım diyen var )
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

8.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    oda yatırım mı geçen ay lojmanı aldım ihaleden 288 e kapıdan çıktımdaha imza atılmamış 450 verdiler 1 ay geçti üzerinden 550 ve alırım diyen var )
    Hemen sat Baskan, gom parayi dolara, iki sene sonra o dolarin 4 te birine geri alirsin.

2-3 sene icinde illaki secim olacak..

Sayfa 690/1002 İlkİlk ... 190590640680688689690691692700740790 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •