Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 693/1002 İlkİlk ... 193593643683691692693694695703743793 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 5,537 - 5,544 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    Zamaninda A3ten yaptiginiz kari anlatiyordunuz, yine millet icten ice sinir oluyordu.

Ama bence kar eden > gereksiz yere ahkam kesen
    Şimdi anladım. Şu an a3 değilde tiguan.. 110k > 270 k 30 ayda ki değer farkı

2.  Alıntı Originally Posted by efet Yazıyı Oku
    Abicim burada insanlara 4 işlem 4 işlem diye gerizekalı imasında bulunabilmen için 40 fırın ekmek yemen lazım. Neyse Beylükdüzü'nde kredi ile 3 kuruşluk ev alıp kar ettiğini sanacak çapta bir adamsın, tırmala bakalım belki 2.sini de alır köyünde büyük adam oldum diye hava atarsın.
    İmada bulunmadım ki?

3.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Ailemde bir kişi daire satıyordu vazgeçti.
    Ekonomi iyiyken en az 2 kilo altın edecek daireyi 1 kilo fiyatına satıyordu, şimdi iyice 900 grama düştü.
    "Yok devenin nalı, bu kadar da bedava verilmez, o dairenin belli bir maliyeti var" dedik. Ortak kararla vazgeçirdik.

Yine de siz bilirsiniz, herkesin hesabı kitabı farklıdır, nakite ihtiyacı farklıdır, yatırım planı farklıdır.

Sizi etkileyip de başka yatırım araçlarının karından mahrum etmeyeyim.
    500 grama satar artık 1 sene sonra
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir!!

4.  Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    Şimdi anladım. Şu an a3 değilde tiguan.. 110k > 270 k 30 ayda ki değer farkı
    Cok iyi, dogru yerde, dogru seyi alim yapiyorsunuz gordugum kadariyla, onemli olan da bu. Tek dogru tek yanlis diye bir sey yok. Onemli olan sonuc siz bunu gayet iyi basariyorsunuz tebrikler.

Bi ara turnuvadan playstation fln da kazanmistiniz galiba

Ha bence bu hayatta onemli olan iyi bi es ve aile, yanlis anlasilmasin burada genel konusuyorum hatta biraz da kendime soyluyorum.

5.  Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    Cok iyi, dogru yerde, dogru seyi alim yapiyorsunuz gordugum kadariyla, onemli olan da bu. Tek dogru tek yanlis diye bir sey yok. Onemli olan sonuc siz bunu gayet iyi basariyorsunuz tebrikler.

Bi ara turnuvadan playstation fln da kazanmistiniz galiba

Ha bence bu hayatta onemli olan iyi bi es ve aile, yanlis anlasilmasin burada genel konusuyorum hatta biraz da kendime soyluyorum.
    bu mesaji fifa da weekend league maci sonrasi yaziyorum.

hayatta saglam darbeler yedim ancak cok genc yasta yedim.bu yuzden bazi seylerin degerini daha iyi biliyorum.

dogru zamanda dogru yerde yatirimdan ziyade bankacilik sistemi ve ulke ekonomimiz sagolsun.yoksa oyle egitimli birisi de degilim orta okul mezunuyum.

70 lerde vs ici delikli paralar varmis ben bilmem.yasim 38.delikli paralar kurus olmus,kurus olmus lira ,sonra olmus milyon.su anda da ayni seyi yasiyoruz.
    tl borclanmak - kredi ile mal mulk almak - kazanci gram altin + dolara cevirip aksam eve donmek = win win..bunu sadece genc yasta ( 21 yasinda ) fark edip planimi ona gore yapip bugunku malvarligimin sahibi oldum.

6. 1970 yılında teyzem çamaşır makinası almış anlatıyor bana . Onun yerine gidip altın alsa 20 adet 20 gram bilezik alabiliyordu. Şimdi çamaşır makinasını satmıyor ne zaman tekrar 400 gram altın eder o zaman satacakmış
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir!!

7. Krediyi neyle ödüyorsunuz? Para vermiyor musunuz? Bende 2 ay önce kredi çektim parayla bizim ödememiz...
    100k verip 1360 için o zamanın faizi 0.89dan 2020 agustos bitisli çekse getirinin vay haline.

Cok uzaga gitmeye gerek yok 2018 ocaktan beri haftalık portföyümü tutarım 1e 16 oldu çok şükür.
    Allah herkese daha çok versin.

Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    diyorumya 4 islem sart uye olurken

100 k ile 1.46 m luk konut alan adam blablabla..

anlayacagin sekilde sorayim.

sen 5 senede 1 birim parani 12 birim yapabildin mi onu soyle

biraz daha ugrasirsan hersey bir patlama ile basladi diyip big bangi da anlatacaksin.

8.  Alıntı Originally Posted by tarantula Yazıyı Oku
    1970 yılında teyzem çamaşır makinası almış anlatıyor bana . Onun yerine gidip altın alsa 20 adet 20 gram bilezik alabiliyordu. Şimdi çamaşır makinasını satmıyor ne zaman tekrar 400 gram altın eder o zaman satacakmış
    yil 2006.sifir km a3 aliyorum yas 25.
    1 gram altin 28 lira.

ben vermisim arabaya 60.000 tl..

2150 gram altin degerinde..

saka gibi degil mi..

ama kim yapmadi ki boyle hatalar..onemli olan hatayi 1 kez yapmak.

Sayfa 693/1002 İlkİlk ... 193593643683691692693694695703743793 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •