Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 706/1002 İlkİlk ... 206606656696704705706707708716756806 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 5,641 - 5,648 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Yalniz bu G.t Ahmet benzetmenden hoslanmadim.

Bundan boyle arkana dikkat et.

Ukala dumbelegi.
    al buyur işte üsluba bak ...
    samurayların pirinç tarlalarındaki çay seremonilerinde, çay kaselerinin içine dalıp, suikast için vakit kollayan hain ninjalardık.
    hamza sütbıyık; rasyonel akla atılan imza.

2. "Türkiye genelinde konut satışları 2020 Temmuz ayında bir önceki yılın aynı ayına göre %124,3 artarak 229 bin 357 rakamına ulaştı ve tarihi rekor kırıldı. İpotekli (kredili) konut satışları bir önceki yılın aynı ayına göre %900,6 artış göstererek 130 bin 721 oldu. Böylece ipotekli konut satışında da aylık en yüksek rakama ulaşıldı."

Temmuz ayı ile ağustos ayını karşılaştırdıpımızdada büyük bir düşüş yaşanacak
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

4. Herkese öncelikle verebileceği bilgilerden dolayı teşekkür ederim. Bu forumu uzun zamandır takip ediyorum ancak ev alımı için ancak geçen hafta fırsatım oldu ve krediye başvurdum. Sıfır ev olması nedeniyle kamu bankası 0.87 oranlı 180 ay kredi fırsatı verdi ancak 180 ay vadeli kredi çekmek mantıklı mı? Yoksa 120 ayda krediyi bitirmek mi. Bu arada kamu çalışanıyım. Karasız kaldım, teşekkürler.

GM 8 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by yalcindag20 Yazıyı Oku
    Herkese öncelikle verebileceği bilgilerden dolayı teşekkür ederim. Bu forumu uzun zamandır takip ediyorum ancak ev alımı için ancak geçen hafta fırsatım oldu ve krediye başvurdum. Sıfır ev olması nedeniyle kamu bankası 0.87 oranlı 180 ay kredi fırsatı verdi ancak 180 ay vadeli kredi çekmek mantıklı mı? Yoksa 120 ayda krediyi bitirmek mi. Bu arada kamu çalışanıyım. Karasız kaldım, teşekkürler.

Ben olsam 180 aylik alirdim.

Enflasyon ortaminda uzun vade borclanmak iyidir.

180 ay çekip eline para geçtikçe toplu ödeme yaparak üstüne vade kısaltabilirsin ama 120 ay ödemede sıkıntım olmaz diyorsan aynısını 120 ayda yapabilirsin
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

7.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Temmuz ayı ile ağustos ayını karşılaştırdıpımızdada büyük bir düşüş yaşanacak
    ağustosta o kadar düşüş olmaz, temmuzdan gelen başvurular var, asıl düşüş eylülde olacak. üstüne salgın nedeniyle tekrar kısıtlamalar gelirse kışın baya düşük olur sayılar.

temmuz ayındaki rekor aslında sadece kredi mevzuu değil, 3-4 senedir ötelenmiş bir talep vardı. özellikle parasını kenarda altın/dolar olarak tutatanlar için ev fiyatları çok ucuzlamıştı. insanlar fırsatı kaçırmadı.

8.  Alıntı Originally Posted by yalcindag20 Yazıyı Oku
    Herkese öncelikle verebileceği bilgilerden dolayı teşekkür ederim. Bu forumu uzun zamandır takip ediyorum ancak ev alımı için ancak geçen hafta fırsatım oldu ve krediye başvurdum. Sıfır ev olması nedeniyle kamu bankası 0.87 oranlı 180 ay kredi fırsatı verdi ancak 180 ay vadeli kredi çekmek mantıklı mı? Yoksa 120 ayda krediyi bitirmek mi. Bu arada kamu çalışanıyım. Karasız kaldım, teşekkürler.

evi satın alırken hangi cepheye baktığını pusula ile kontrol ettiniz mi ?
    samurayların pirinç tarlalarındaki çay seremonilerinde, çay kaselerinin içine dalıp, suikast için vakit kollayan hain ninjalardık.
    hamza sütbıyık; rasyonel akla atılan imza.

Sayfa 706/1002 İlkİlk ... 206606656696704705706707708716756806 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •