Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 712/1002 İlkİlk ... 212612662702710711712713714722762812 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 5,689 - 5,696 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by bzaferb Yazıyı Oku
    Bu ülkede TL bazinda hicbiseyin fiyati düşmez.
    2 3 yıl sabit kalir. Dolar artar. 3 4ay onceki gibi dolar bazinda evler ucuzladi muabbeti dönmeye başlar. Seçimden once beton ekonomisini kurtarmak ve seçimi kazanmak icin yine bir faiz operasyonu yapilir, olay böyle devam eder gider.

SM-N770F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Son aylarda öyle zorlama işler yaptılar ki ben tl cinsinden de düşüş görebiliriz diyorum

Olay böyle gider demissiniz , emlak balonu patlayan tüm ülkeler de on milyonlarca kişi böyle düşünüyordu

Balonu gören fakat beklemekten de sıkılan çok kişi var
    Hükümetin yeni bir dalga ile yine takla attirma ihtimali bu sefer sanıldığı kadar yüksek değil

Bence son kurşunu attılar

Ayasofya, ekşi faiz, bekçi vs. yandaş alımı hepsi yapıldı

Örtülü sermaye kontrolü adım adım

Atılmayan tek kurşun savaş, o diğerlerine benzemez başladım mi nerede durur kimi vurur belli olmaz

2.  Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku
    Son aylarda öyle zorlama işler yaptılar ki ben tl cinsinden de düşüş görebiliriz diyorum

Olay böyle gider demissiniz , emlak balonu patlayan tüm ülkeler de on milyonlarca kişi böyle düşünüyordu

Balonu gören fakat beklemekten de sıkılan çok kişi var
    Hükümetin yeni bir dalga ile yine takla attirma ihtimali bu sefer sanıldığı kadar yüksek değil

Bence son kurşunu attılar

Ayasofya, ekşi faiz, bekçi vs. yandaş alımı hepsi yapıldı

Örtülü sermaye kontrolü adım adım

Atılmayan tek kurşun savaş, o diğerlerine benzemez başladım mi nerede durur kimi vurur belli olmaz
    Bekleyip gorelim.
    Sari siteden favorilere ekleme yaptim. Sirf fiyat artis azaliş takibi icin. Henüz bir düşüş mesaji almadim.

SM-N770F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Valla benim 2-3 aydır favori listemde bulunan tek bir dairenin fiyatı düşmüş değil-ki 30 civarı favori-
    Bakalım Ayhan başkanın bugün verdiği haberlerden sonra önümüzdeki süreçte düşecek mi? haklı çıkmasını umuyorum
    İnsan iki şeyi bilmelidir:
    1.Haddini. 2.Hesabını.

Burası Türkiye olduğuna göre çok değil bir kaç ay sonra tekrar düşük faizli konut kredisi için lobi faaliyeti başlar.
    Milyonlarca dar gelirli hükümetten gelecek güzel haberi bekliyorda manşeti olur.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

5.  Alıntı Originally Posted by tusemre Yazıyı Oku
    İstanbul Tuzla da piyasa değeri 400 bin TL olan dairemin Konut Sigortası deprem anında hasar gördüğünde sigorta poliçeye göre 280 bin TL sini karşılıyor. Daire bedelimi poliçede 400 bin TL olarak bildirmeme rağmen. Ve 1 yıllık poliçe bedeli 900 TL. Merak ettiğim nokta şudur. Daireme hem DASK hem de sigorta yaptırdığımda olası bir depremde hem DASK tan hem de sigortamdan bu bedellerin ikisini de alabiliyor muyum? Bilgisi olan yanıtlarsa sevinirim.
    900 tl verdiyseniz hem dasktan hem paket policenizden bina deprem teminati alabilirsiniz .bu arada evin metrekaresi onemli burada.arti sigorta size evin piyasa degerini degil maliyet beeelini oder.

6.  Alıntı Originally Posted by trust06 Yazıyı Oku
    Artsın faizler, düşsün fiyatlar

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
     Alıntı Originally Posted by yalcindag20 Yazıyı Oku
    Öğle vakti uğradım 0.99 sıfır ev demişlerdi. Dün 0.87 oranı vardı.

GM 8 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Siteye de yansımış. Bu artış biraz sürpriz oldu bana. Dolar artışı geri vites yaptırmış anlaşılan. Screenshot_2020-08-18-23-44-35-468_com.ziraat.ziraatmobil.jpg

7. Fiyatlar TL bazlı düşmez. Altın ve Döviz bazlı olarak düşüyor.

Paranı %50 ALTIN fonuna koy, %50 TDG Eurobond fonuna koy. 1 sene bekle bakalım. Ev mi daha çok kazandırmış fon sepeti mi?

Alıntı Originally Posted by TeTRa Yazıyı Oku
    Valla benim 2-3 aydır favori listemde bulunan tek bir dairenin fiyatı düşmüş değil-ki 30 civarı favori-
    Bakalım Ayhan başkanın bugün verdiği haberlerden sonra önümüzdeki süreçte düşecek mi? haklı çıkmasını umuyorum

8.  Alıntı Originally Posted by renkly1i Yazıyı Oku
    Siteye de yansımış. Bu artış biraz sürpriz oldu bana. Dolar artışı geri vites yaptırmış anlaşılan. Screenshot_2020-08-18-23-44-35-468_com.ziraat.ziraatmobil.jpg
    Faizler yüzde 1 in üzerine çıktı mı psikolojik olarak krediler de duruyor bizim ülkede. Hayır mevzu müteahhitler ve bankaları rahatlatmak ise niye 2. elde de indirim yapıldı? sıfır konut satışları yerlerde sürünüyor. 2 . elde mal satan ev sahipleri eldeki nakit ile dövize altına yöneldi. Halbuki sadece 0 konuta bu imkan verilseydi zordaki müteahhitler bankalara sattıkça borçlarını öderlerdi bankalarda alacaklarını tahsil ederdi çifte kazanç olurdu.

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 712/1002 İlkİlk ... 212612662702710711712713714722762812 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •