Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 734/1002 İlkİlk ... 234634684724732733734735736744784834 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 5,865 - 5,872 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Piyasa durgunlaştı faizler arttı alan aldi Satan sattı. Sıkışan ucuza verir o da Ankarada niyeyse pek olmuyor cok nadir. Öyle durur ilanlar bir sonraki furyaya kadar.

SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Bir sonraki furyada tekrardan üzerine koyar galiba

2.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Piyasa durgunlaştı faizler arttı alan aldi Satan sattı. Sıkışan ucuza verir o da Ankarada niyeyse pek olmuyor cok nadir. Öyle durur ilanlar bir sonraki furyaya kadar.

Sıkışanları biz duymuyoruz galiba el altından halloluyor gibi düşünüyorum

3.  Alıntı Originally Posted by memot Yazıyı Oku
    Bir sonraki furyada tekrardan üzerine koyar galiba
    Tabi, aynı bu sefer olduğu gibi.
     Alıntı Originally Posted by memot Yazıyı Oku
    Sıkışanları biz duymuyoruz galiba el altından halloluyor gibi düşünüyorum
    Aynen öyle emlakçı tanıdıklar var öyle fiyatlar öyle yerler söylüyorlar ki inanılmaz. Bende de cash var fırsat gelsin hemen iki güne çıkarım ama biz duymuyoruz işte.

4.  Alıntı Originally Posted by memot Yazıyı Oku
    Ankarada 350-400 kira çarpanından o kadar fazla ilan var ki bu fiyatlar ne zaman düşer nasıl düşer merak ediyorum
    Çarpanların yüksek olmasının sebebi fiyat yüksekliği değil, kira düşüklüğü.
    Kiralar bu günkü duruma göre, fiyatlar ise geleceğe dair beklentilere göre belirlenir.

Bunu en bariz şekilde 2013 yılında hadımköy toki evlerinde görmüştüm.
    Kiralar aşırı ucuzdu, çünkü dağ başıydı, yanıbaşında tarlalar ve kurbağalıdere vardı. Uyduruk birkaç otobüs haricinde insanların merkeze işe gitme imkanı yoktu.
    Fiyatlar ise hiç ucuz değildi, çünkü gelecekte oraların çok gelişeceği ve pahalanacağı beklentisi vardı.

Şu anda aynı şablonu farklı illerin faklı semtleri için düşünebiliriz.
    Şu an krizdeyiz, gelirler düşük, insanlar yüksek kira ödeyemez. kiracıya "buralar 10 sene sonra değerlenecek" dediniz mi "10 yıl sonrasından banane kardeşim, ben bugünkü şartlara bakarım" der. O yüzden düşüğe kiraya vermekten başka çare yok.

Ama satış fiyatı öyle değil.Satış fiyatında geleceğe dair beklentiler işin içine girer.
    Kötümser satıcı sayısı kadar "iyimser alıcı" da varsa, kelepir ev bulunsa bile emlakçılar onları kapar.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

5. Uçuş olmayan havaalanında 62 personel her gün işe gidiyor. #Gökçeada ’ya 6 yıl önce havaalanı yapılmış. Ama çalıştırılmıyor. 62 personel her gün işe gidiyor ama yapacak işleri yok. Hatta can sıkıntısından aralarında gerilimlerin bile yaşandığı söyleniyo

http://m.patronlardunyasi.com/defaul...haberid=239713

6. kira çarpanı istanbulda ne olmalı 300 ay çok yüksek sanırım

7.  Alıntı Originally Posted by mrfatih Yazıyı Oku
    kira çarpanı istanbulda ne olmalı 300 ay çok yüksek sanırım
    Kira carpanina bakanmi var. Ulkedeki bir cok kişi 500 e alir 600 e satiliga cikaririm yada 2 yil sonra 1mn a itelerim kafasinda.
    Devletin ekonomi politjkasida harika durumda. 5 ay icinde evlere en az %25 zam yaptiracak gecici bir hamle ile zengin daha zengin, fakir de daha fakir duruma dustu.
    Ev ayni ev faiz ayni faiz ama evler %25 zamli

44 yasima geldim sunu yeni ogrendim. Bu ulkede hem dini olarak hemde iktisadi olarak asla TL nakitte olmayacaksin.

SM-N770F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8.  Alıntı Originally Posted by memot Yazıyı Oku
    Ankarada 350-400 kira çarpanından o kadar fazla ilan var ki bu fiyatlar ne zaman düşer nasıl düşer merak ediyorum
    Bu fiyatlar sen- ben almadığımız hatta hiç ilgilenmediğimiz zaman düşer. Eryaman da 25 yıllık binalara adamlar 450 bin istiyor. Bu daireler pandemi öncesi ( ucuz kredi öncesi ) 300 bin idi ve satılamıyordu. Kiralar aynı hiç değişmedi.

Ben bu daireleri satmaya çalışan emlakçılara e-posta göndererek kafa buluyorum. Diyorum ki ; '' ..... nolu ilanınızdaki yaşlı ve bakımsız dairenize 450 bin tl. istediğinizi yazmışsınız. Ancak promosyon olarak vereceğiniz otomobilin marka ve modelini yamayı unutmuşsunuz. Bu benim için çok önemli. Lütfen promosyonu açıkca yazın ki ben de karar vereyim .''

Adamların kimisi çıldırıyor kimisi ciddiye alarak telefonla arıyor ve güya beni kandırmaya çalışıyor. Günlük meşgale çıkıyor.

Sayfa 734/1002 İlkİlk ... 234634684724732733734735736744784834 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •