Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 737/1002 İlkİlk ... 237637687727735736737738739747787837 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 5,889 - 5,896 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Şunu da ekleyeyim anasına babasına kardeşine satanlar cok ciddi bir oranda gerçekleşti. Arkadaşına al ver yapanları filan hiç bilemiyoruz.

SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    tam bunu düşünürken sizin msjı okudum mantıklı çünkü anası babasına %0.64 le kredi vermez valla.

Bir arkadaşımla dün konuştum nakit 1 milyon tl param var 9 bin tl faiz gelirim 10 bin tl maaşım var dedi... ev alıcam sıkıldım 4 bin tl kira ödemekten bundan 2 ay önce 6-7 bin faiz alıyordum bütün para ev için gidiyordu dedi... tekrardan faizler düşerse param çöp olacak en azından ev alim nasıl olsa bu ülkede değeri düşmüyor hiç dedi....1e 1 kredi çekmekte istemiyor bana mantıklı geldi valla siz olsanız ne yaparsınız

2. şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

baldız enişte bile çıkmıyor ki değil kardeş anne baba olsun hatta karısından kocasından satın alsın bari .

Ancak bacanak veya elti olabiliyor diye düşünüyorum.

Bu arada aylık 20 bin TL civarı maaşlı arkadaşa şirket kısa çalışma ödeneği gösteriyor kredi zamanı diye kredi çıkmadı alamadı o zaman evi .

Bu da ayrı bir muamma konusu

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3. Birebir şahit olduğum ( tanıdığım kisiler değil bankada iken gözümle gördüm) 3 4 olay var, fazlasını bilmem kendi tecrübemi genelledim.

Ayrıca Evim olsa benzer değerde evi olan ( cok var ) arkadaşımla takas ederdim ayni sitede komsunla bile edersin cok olay çıkarsa taşınır herkes yeni evine olur biter
     Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    baldız enişte bile çıkmıyor ki değil kardeş anne baba olsun hatta karısından kocasından satın alsın bari .

Ancak bacanak veya elti olabiliyor diye düşünüyorum.

Bu arada aylık 20 bin TL civarı maaşlı arkadaşa şirket kısa çalışma ödeneği gösteriyor kredi zamanı diye kredi çıkmadı alamadı o zaman evi .

Bu da ayrı bir muamma konusu

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

4. Ben trade işiyle hobi olarak ugrasan bir insanım 0.64 ten 1m elime geçse mümkünatı yok kaçırmam salak olduğum için alamadım. Bu hafta 700 e sifir arac alıyordum arkadas son anda krediyi çekebildi ( hak onundu onun sirasi gelmiş kredi çıkmayınca bana paslamıştı ) oradan arkadaşın 100 kari benim 100 kardan zararım olustu resmen. Son vergilerle...

Alıntı Originally Posted by memot Yazıyı Oku
    Ona bankalar muvazaalı satış diye çok onay vermiyorlar diye biliyorum. Belki tanıdıkla fln yapan olmuştur ama sayı çok aZdır diye tahmin ediyorum
    Müteahhit, evleri akrabalarına satabilir diyorum çekiliyorum. Oda muvazaalı satışa girer mi ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

6.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Ben trade işiyle hobi olarak ugrasan bir insanım 0.64 ten 1m elime geçse mümkünatı yok kaçırmam salak olduğum için alamadım. Bu hafta 700 e sifir arac alıyordum arkadas son anda krediyi çekebildi ( hak onundu onun sirasi gelmiş kredi çıkmayınca bana paslamıştı ) oradan arkadaşın 100 kari benim 100 kardan zararım olustu resmen. Son vergilerle...

Sn. nosfecagri,

Sanırım konut alımını güncel fiyatlardan biraz erteleyip araba işine gireyim dediniz. Burada bir fikir değişikliğine mi gittiniz?

Bu kredi arzı bir şekilde ekonominin büyümesine etki ediyor Son vergiler sanırım 2 ay önceden sipariş verenlere de yansır?

Şimdilik tüketim vergileri ile devam ediyorlar ancak son çeyrekte de vergi tahsilatları bu şekilde düşük gider ise belki de tek seferlik servet vergilerine yönelebilirler.
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

7. https://www.sozcu.com.tr/2020/otomot...artti-6013494/

sosyal medyada ciddi ciddi otomotivde ötv indirimi bekleyen bir hayalperest sürüsü vardı, şu an ne düşünüyorlardır acaba.

benzer şekilde 1% altı faizli emlak kredisi de uzunca bir süre rafa kalktı diye düşünüyorum.

halkımız finansal cahil olduğu için ev fiyatlarında ciddi bir nominal düşüş olmaz orası ayrı.

8. Sahibindene alarm kurdum 2 km çapında alarm ötsün diye .

Sabah 10 da ilan öttü yeni ilan var diye .

Baktım bir tanesi hoşuma gitti sordum kaparo alındı dedi .

Gece koymuşsun ilanı en iyi ihtimalle sabahın 10 u olmadan evi hemen gezdi ve kaparo verdi öyle mi dedim evet dedi .

Bu da yeni çeşit oltalama sanırım bizde yedik bunu .

Yeni ilan koyup ev için anlaştık denmesi arayınca emlakçının

hisse.net kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Sayfa 737/1002 İlkİlk ... 237637687727735736737738739747787837 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •