Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 748/1002 İlkİlk ... 248648698738746747748749750758798848 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 5,977 - 5,984 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. Yaşarken mal varlığını (tamamı veya %1'i hiç fark etmez) çocuklarına (en hayırlısı dahil) veren ebeveyn öküzün önden gidenidir ve asla ve kat'a ne kendine ne de çocuklarına iyilik yapmamaktadır.

NET....

Bunu canlı örnekleriyle görmüş biriyim.

EDİT: Mezara sokacak halim yok, zaten ne varsa onların olacak....

"Mesele yemekse benim de ağzım var ben niye yemiyorum da başkası yiyor ?" der benim babam şimdi bile, o yüzden hiç para istemedim ondan. Yetiştirilme meselesi bence. Kaş yapmak isterken göz çıkarıyor kaygılı, korumacı analar-babalar.
    İnsan iki şeyi bilmelidir:
    1.Haddini. 2.Hesabını.

2.  Alıntı Originally Posted by TeTRa Yazıyı Oku
    Yaşarken mal varlığını (tamamı veya %1'i hiç fark etmez) çocuklarına (en hayırlısı dahil) veren ebeveyn öküzün önden gidenidir ve asla ve kat'a ne kendine ne de çocuklarına iyilik yapmamaktadır.

NET....

"Mesele yemekse benim de ağzım var ben niye yemiyorum da başkası yiyor ?" der benim babam şimdi bile, o yüzden hiç para istemedim ondan. Yetiştirilme meselesi bence. Kaş yapmak isterken göz çıkarıyor kaygılı, korumacı analar-babalar.
    izninizle bir ekleme yapacağım, yaşarken anne babasından (elzem ihtiyaç vs. demiyorum, keyfi olarak) mal/miras kabul eden evlat da az öküz değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by TeTRa Yazıyı Oku
    Yaşarken mal varlığını (tamamı veya %1'i hiç fark etmez) çocuklarına (en hayırlısı dahil) veren ebeveyn öküzün önden gidenidir ve asla ve kat'a ne kendine ne de çocuklarına iyilik yapmamaktadır.

NET....

Olaya farkli bir soruyla mudahil olayim.
    Bizim külturde cocuk dogunca altin vs takilir biliyosunuz.Bayramlarda harclik falan...4 yasinda oglum var.
    Şahsen ben onun bu paralarina hic dokunmayip aktif bir yonetimle ( altin, borsa,dolar degiserek) belli bir noktaya getirdim. Biraz daha buyutebilirsem( kiranin,krediyi karsilayabilecegi buyukluk) memleketimde 1+1 bir ev almayi dusunuyorum onun icin.( Kendi evim hic olmadi)

Bu yanliş bir hareket mi olacak ozaman ?
    Veya siz bu parayi nasil onun kullanimina acarsiniz?

SM-N770F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4.  Alıntı Originally Posted by bzaferb Yazıyı Oku
    Bizim külturde cocuk dogunca altin vs takilir biliyosunuz.Bayramlarda harclik falan...4 yasinda oglum var.
    Şahsen ben onun bu paralarina hic dokunmayip aktif bir yonetimle ( altin, borsa,dolar degiserek) belli bir noktaya getirdim. Biraz daha buyutebilirsem( kiranin,krediyi karsilayabilecegi buyukluk) memleketimde 1+1 bir ev almayi dusunuyorum onun icin.( Kendi evim hic olmadi)

Valla öyle görünüyor ki aklın büyüğü sizde. Ülkenin hazinesi elinize teslim edilse birkaç yıla kalmaz düze çıkaracığınızdan eminim. Bizim çocuğun altınları namahrem gibi. Ne zaman dokunmaya kalksam hanım resmen savaş çıkarıyor. Acil durumlarda çocuğun bayram harçlığından kullansam hanım mutlaka cüzdanımı takip eder ve aldığım miktar kadarını tekrar yerine cüzdanımdan alıp bizzat kendisi koyar.

5.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Piyasayı takip edebilen , ilgili arkadaşlara sormak istiyorum ;

Elinizde olan dövizi bozarak oturmak için daire alınır mı ? Ya da konut fiyatları ne yöne evrilebilir ?
    bana kalsa asla almam. Ama müdür illa da kendi evimiz diyor.
    1.ülkemizde tl uzun vadeli borçlanıp geliri/yatırımı döviz olan herkes birkaç yıl içinde ciddi kara geçmekte.benim ilk kredi ödemem 1400 dolarken 5. Yılda 330 dolar
    En önemli husus minimum peşinatla girişin bu işe.ben burada 100 bin peşinatla 400 bine ev aldım diyince manyaksın demişlerdi.
    2.OTURMAK amaçlı ev kesinlikle ve kesinlikle sizin olmalı. Kimseye kulak asmayın.. kendi evinizde ki huzur, istediğiniz tadilatı yapmak, kendi evinize göre kalıcı mobilyalar vs apayrı bir huzur..
    3.oturduğunuz il istanbulsa hele ki 1 sn düşünmeyin. İpini koparan buraya geliyor. Ben bu sitede bazen paylaşıyorum sarı sitede ki satılık kiralık daire adetlerini. Her sene ciddi bir azalma var.3 sene evvel 200 bin iken şimdi 80 binlerde. Müteahhitlerin alayı batak. Veya ev yapacak müteahhitler orta direği değil üst sınıfı hedefleyen projeler yapıyor , onlarda birkaç milyondan başlıyor. İleride çok ciddi arz sıkıntısı olacak. Ve bu süre çok yakın.en basiti istanbulda boş ev yapılacak arsa yok ! Kanalı boşuna yapmıyorlar

6.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    sn. djoz , sizi uzun zamandır okurum. İnsanların yazdıkları ( konuştukları ) aynasıdır. Yani siz aslında gerçek bir sosyolog sayılırsınız. Çok iyi bir gözlemci ve analizcisiniz. Bu bir yetenek işidir. yazdıklarınıza tamamen katılıyorum.
    Çok teşekkürler. Ben de sizi ilgiyle takip ediyorum.

Bu forumu çok seviyorum. Gerçekten güzel tecrübeler paylaşan, zeki ve bilgili insanlar var.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

7.  Alıntı Originally Posted by bzaferb Yazıyı Oku

Hocam, bu başlıkta konut alımı ile ilgili bir çok negatif yorumlarınız var.
    Bu fikrinizi değiştiren nedir ?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    4,514
    İstanbul dan, Yeni bir dolandırıcılık
    ve mağduriyet haberi...
    Diyar Grup İnşaat ,isimli şirket ; Yaptığı projeler üzerinden ipotek vererek çeşitli bankalardan yaklaşık 70 Milyon TL kredi kullanıyor, Binalar vs yapıyor. Bunları da Kimi yeri peşin fiyatına,kimisini kredili , bazılarını da proje (topraktan hisse ) olarak ,birden fazla kişiye satıyor..Deerkeen bir olay sonrası şirket sahibi bıçakla yaralanıyor ve hakkın rahmetine kavuşuyor.... Bankalar da 70 Milyon TL alacağının peşine düşüyor.. Adamın ailesi, mirası reddediyor..Daire sahiplerine, Bankalar dan borç /alacak icra Tebligati gelince olay ortaya çıkıyor....
    Anlatılanlara göre, mağdur sayısı ve bankalara takılan borç oldukça fazla...

Bu işte Sanki Nitelikli -Organize dolandırıcılık ,bir dalavere var gibi...
    Olmayan evin satışı.
    İpotekli evin satışı..
    Bankalarin , şirkete sürekli kredi vermesi vs..gibi..
    .Bir çok soru işaretleri..

Sayfa 748/1002 İlkİlk ... 248648698738746747748749750758798848 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •