Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 750/1002 İlkİlk ... 250650700740748749750751752760800850 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 5,993 - 6,000 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Evlenmeden önce edinilen mallar boşanma sonrası gene sizindir,alınan mallar evlilik esnası alındıysa paylaşılır.Miras mallar evlilikle alakalı değildir onlar da sizindir.
    Sen bir evlende. Kadın sana o evi sattırıp yeni ev aldırır. Arabanı sattırıp yenisini aldırır kadınları tanımıyorsun sen galiba Birde çocuk yaptımı ev senin bile olssa bırakıp gidecen boşandığında. Ceketini al çık
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir!!

Alıntı Originally Posted by tarantula Yazıyı Oku
    Sen bir evlende. Kadın sana o evi sattırıp yeni ev aldırır. Arabanı sattırıp yenisini aldırır kadınları tanımıyorsun sen galiba Birde çocuk yaptımı ev senin bile olssa bırakıp gidecen boşandığında. Ceketini al çık
    Azimli bir insanın önümde hiç kimse duramaz. Söylediklerinize katılıyorum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

3.  Alıntı Originally Posted by renkly1i Yazıyı Oku
    Aslında hükümet evli kalmayı teşvik için çıkarmıştı bu kanunu ama yine kutudan tavşan çıktı ve kanun evlilik kurumuna yeni girişleri zorlaştırdı.
    Bu kanun erkeklerin boşanmasını ve evlenmesini zorlaştırıyor. Kadının boşanmasını ve evlnemesini kolaylaştırıyor. Nafakayı kaldır velayeti parası olana ver bir kadın bile boşanmaya cesaret edemez ve evlilikler kurtulur. Ama kadına hak verdiğin sürece ve bu hakları arttırdığın sürece evliliği bitirirsin. Çünkü erkekliği bitiriyor bu haklar. Hiç bir erkekte evde karısının karısı olmak istemez.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir!!

4. Bu haklar erkekligi bitirmesin, okuzler milletin kiz evlatlari ile rahat rahat oynasin, dogru ya.

5. şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Alıntı Originally Posted by tarantula Yazıyı Oku
    Zaten bu şekilde örnek var .

Ben o semtte oturamam orayı satıp buradan alalım kocacığım der hem anneme de uzak der olay biter .

Arkadaşım evi vardı nişanlısı o ilçede oturmak istemedi kiralık ev tuttu annesinin sokağında

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Bu haklar erkekligi bitirmesin, okuzler milletin kiz evlatlari ile rahat rahat oynasin, dogru ya.
    Kadında, erkekte eşit birer bireydir.
    Ancak geçmişten gelen kültür nedeniyle bu eşitlik henüz sağlanmamış ve kendilerine göre çözüm methodları geliştirmişler. Aslında medeni kanunun çıkış zamanına bakarsak ilerleme kaydetmemiz gerekiyordu. Ama hala iki uzak uça sahibiz.

Koca korkusundan boşanamayanlar, nafakayı sevgilisi ile yiyenlerde aynı toplumun parçası.

Çevremdeki örneklerin çoğunda şu oluyor.

Evlenmeden önce bir çok konuda konuşulup anlaşılıyor. Sonra siyasette olduğu gibi fikirler seçim sonrası gibi değişiyor. Güzel olan ev çirkin oluyor. Çalışan insan çalışmaktan vazgeçiyor. Eşin maaşı bir anda göze az gelmeye başlıyor. Kıyafete karışılıyor. Sosyal çevre değişiyor.
    Bir güç savaşı başlıyor. İki olası sonuç oluyor. Taraflardan biri pes ediyor veya boşanılıyor. Tabiki bu benim gözlemim. Herkesin hayatı hikayesi farklı

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    4,514
     Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Sn kar adam sizin bu entry beni baya gülümsetti.Ben aylardır suryapı ,teknik yapı ,nef gibi şirketlerin tam da bu yazdığınız olayı yaptıklarını bu şirketlerden ev alanların tapularına bu banka ipotekleri yüzünden kavuşamadıklarını ve kavuşamayacaklarını yazıyorum.Bu iş ikinci banker faciasıdır ve elbet nitelikli dolandırıcılıktır,bu şirketlerle beraber bu olayların yaşanmasına neden olan emlak konut un da bu olayları nasıl çözeceklerini ben anlıyamıyorum.Çok canlar yanacak.
    Sayın Doktorum;Benim anlattığım olayda, Bugün öğrendiğim bilgiye göre,73, daireli, 6 bağımsız bölüm dukkan olan bir binada , İnsanlar parasını vermiş,tapusunu almış,3-4 yıldır oturuyor ,yaşıyorlar vs... Bunların içinden 23 kişiye , ölen müteahhitin borcu yüzünden bankadan icra Tebligati gitmiş..Fakat bu herifin, müteahhit in yaptığı diğer inşaatlarda durum farklıymış...Daha karmaşık ve vahim...Belkide , İstanbul dışında farklı şehirlerde de aynı şirketin mağdurları var.Simdilik bilemiyorum..
    Ben şunu anlamıyorum.
    Şirketin , bankalara trilyonlarca borcu varken nasıl tekrardan kredi veriyorlar..?
    Bankalara ipotekli olan evlerin, üzerindeki ipotek kalkmadan, Alacaklı bankanın ibraasi olmadan Tapudan satışı nasıl yapılır.?.
    Benim bildiğim,Tapu memuru alıcı tarafa "Brader bu evin üzerinde 70 Milyon borç ipoteği var, haberin olsun" demesi gerekiyor..Ve ,demiyor mu.?..
    Banka da"Brader, müteahhit in bana kredi bircu var, önce bana olan borcunu öde,sonra tapunu al" demesi gerekiyor..Ve,demiyor mu.??
    Hadi diyelim, alıcılar dan 3-5 kişi saf insandı,ipotek ne ,sonra başım ağrır mı, canım yanar mı,yanmaz mı, bilmeden ,katakulliye geldi, herşeye evet dedi,bastı imzayı aldı evin tapusunu...
    Eeee.Diger + 20 Kişi.Onlarda mı saf,cahil di.?..
    Bir çok soru işaretleri..
    Acaip acaip işler..Ve kanunlar..

Alıntı Originally Posted by Kar_Adam Yazıyı Oku
    Sayın Doktorum;Benim anlattığım olayda, Bugün öğrendiğim bilgiye göre,73, daireli, 6 bağımsız bölüm dukkan olan bir binada , İnsanlar parasını vermiş,tapusunu almış,3-4 yıldır oturuyor ,yaşıyorlar vs... Bunların içinden 23 kişiye , ölen müteahhitin borcu yüzünden bankadan icra Tebligati gitmiş..Fakat bu herifin, müteahhit in yaptığı diğer inşaatlarda durum farklıymış...Daha karmaşık ve vahim...Belkide , İstanbul dışında farklı şehirlerde de aynı şirketin mağdurları var.Simdilik bilemiyorum..
    Ben şunu anlamıyorum.
    Şirketin , bankalara trilyonlarca borcu varken nasıl tekrardan kredi veriyorlar..?
    Bankalara ipotekli olan evlerin, üzerindeki ipotek kalkmadan, Alacaklı bankanın ibraasi olmadan Tapudan satışı nasıl yapılır.?.
    Benim bildiğim,Tapu memuru alıcı tarafa "Brader bu evin üzerinde 70 Milyon borç ipoteği var, haberin olsun" demesi gerekiyor..Ve ,demiyor mu.?..
    Banka da"Brader, müteahhit in bana kredi bircu var, önce bana olan borcunu öde,sonra tapunu al" demesi gerekiyor..Ve,demiyor mu.??
    Hadi diyelim, alıcılar dan 3-5 kişi saf insandı,ipotek ne ,sonra başım ağrır mı, canım yanar mı,yanmaz mı, bilmeden ,katakulliye geldi, herşeye evet dedi,bastı imzayı aldı evin tapusunu...
    Eeee.Diger + 20 Kişi.Onlarda mı saf,cahil di.?..
    Bir çok soru işaretleri..
    Acaip acaip işler..Ve kanunlar..
    Sn karadam suryapı ,teknik yapı, nef ev satarken tapuya gidilmiyor ki,gayrımenkul satış vaadi sözleşmesi yapılıyor insanlar ev aldık sanıyor.Bankaların yaptığı şey resmen usulsüz hem de devlet bankaları bu işe aracılık yapıyor.Bu işlerin hukuki kısmı üstüne sayfalarca yazarım ama bence gerek yok,bitmemiş iskansız ev alınmaz diyelim geçelim.Bu ev alanlar topraktan ev alanlardır gayrımenkul satış vaadi ile almışlardır.İnanlar inşaat battığında özcan denizin aralarında olduğu pek çok ünlü inanlardan ev almıştı,bu ünlüler emlak alım satımına aşina insanlar,ama bir şekilde güven oluşturuluyor,sistem böyle işliyor diye insanlar inandırılıyor.

Sayfa 750/1002 İlkİlk ... 250650700740748749750751752760800850 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •