Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 757/1002 İlkİlk ... 257657707747755756757758759767807857 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 6,049 - 6,056 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

gömeçte yaklaşık 1,5 ay önce bahçeli bitribleks bakmıştık sahibi 500 diyordu. 450 ye kadar indiydi. 430 verdik olmaz dedi. Geçen hafta baktık satılmamış emlakçıya 400 dedik ev sahibi ile konuştu. 410 a veririm dedi
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

2.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    gömeçte yaklaşık 1,5 ay önce bahçeli bitribleks bakmıştık sahibi 500 diyordu. 450 ye kadar indiydi. 430 verdik olmaz dedi. Geçen hafta baktık satılmamış emlakçıya 400 dedik ev sahibi ile konuştu. 410 a veririm dedi
    1 ay sonra 350 olacak.
    “Hayat üçbuçukla dört arasındadır.
    Ya üçbuçuk atarsın, ya da dört dörtlük yaşarsın”.

3.  Alıntı Originally Posted by tusemre Yazıyı Oku
    1 ay sonra 350 olacak.
    350 mi olur, 550 mi olur bilmek çok zor. Eğer ihtiyaç varsa , elde de para varsa alınır. Yoksa ; piyasa İktisat kitaplarında yazan şekliyle işlemiyor. Artık yapay zeka bile şaşırıyor.

4. şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

İstanbul’da iş değişikliği sebebi ile 3 sene önce kiraya verdiğim dairemi yazın artan fiyatlarla sattım. Kendim zaten kirada oturuyorum - nakiti yatırımlarla artırmak üzere cebe koydum ve şu an fırsat kolluyorum. Bu sebeple ev fiyatlarındaki gelişmeleri büyük bir merakla takip ediyorum. Zaman baskım olmadığı için en uygun fırsatı beklemeyi düşünüyorum - doğru bir karar mıydı ilerleyen vakit gösterecek.

Bu arada enteresan bir gelişme oldu ve aslında çok sonraları için düşündüğüm bir yatırımı da önden gerçekleştirdim - Şile’den bir arsa aldık birkaç arkadaşla, seneye inşaata girişiyoruz

Özellikle devam eden virüs olayları sebebiyle gerektiğinde biraz daha izole olunabilecek bahçeli ev planı gerçekleştireceğim. Evden çalışma da zaten hayatımızın parçası olmaya başladı.

İstanbul’a yakın hala arsa bulunabilen nadir yerlerden Şile, ve burada da arsa vs hızlı tükeniyor.

Arkadaşlardan bir tanesi inşaat işlerinde tecrübeli olduğu için evden ziyade arsaya yatırım yapmış oldum - ve arada müteahhit olmayacağı için olabilecek en uygun maliyete bir ev almış olacağım.

Gayrimenkul konusu göreceli konu... Birinin 1 milyonu vardır o kişi en fazla 500 lük daire almalıdır... Birinin 5 milyonu vardır o 500 lük 5 tane alıp geri kalan sermaye ile hisse döviz altın sepeti yapabilir... Gayrimenkul bizim ülkemizde vazgeçilmezdir... Bunu önümüzdeki beş yılın sonunda daha iyi idrak edeceğiz... Farkındasınız veya değilsiniz ülkemiz genç ve geleceği olan bir ülke... Yabancılar 20 yıldır yavaş yavaş her tür mülk topluyor... Yerli insanımız kiracılığı övüyor... Bir de şu yahudilerin kirada oturup parasını sermaye yaptığını zanneden tipler var... Her şey algıdır algılarınıza mukayet olun.

6. evlenen yandım diyo , evlenemeyen yanıyom ...

evlenirken ; gözlerini gözlerimden ayrıma hiç ne olur
    ellerini ellerimden alma sakın alma sakın ne olur

evlendikten sonra ismail yk ...

nasıl üreyecek bu millet ?
    samurayların pirinç tarlalarındaki çay seremonilerinde, çay kaselerinin içine dalıp, suikast için vakit kollayan hain ninjalardık.
    hamza sütbıyık; rasyonel akla atılan imza.

7. Evlenme rituellerini degistirmeli toplum.
    Nikahtan evlenmeli ciftler....
    Cok rituel cok masraf...
    Kiz arkadasim kabuk etse nikahtan evlenirim harcayacagim paranin 5 te 1 iyle de avrupa seyahati mis gibi...
    Kalani da yatirima eklenir...
    Millet salak salak ziplicak diye dunya kadar masraf;)
    Sonra bir de bosanmalar oluyor vs vs masraf ya her sey masraf...
    Evlenmeyince de.toplum basarisiz algiliyor kisiyi....
    Ulan evlenmeyen uzun yasiyor iste ne geliyonuz ustumuze;)
    Evli ciftlerde genelde kadinlar daha uzun yasiyor;);)nedense;)

"Bir ülkenin bağımsızlığı yabancıların lütuf ve merhametine bırakılamaz."M.Kemal ATATÜRK
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi içermez.Yatırım tavsiyesi verecek yetkinlikte değilim.
    "Memleketim varsa ben de varım."

8.  Alıntı Originally Posted by Alidelta Yazıyı Oku
    ......... Yabancılar 20 yıldır yavaş yavaş her tür mülk topluyor... Yerli insanımız kiracılığı övüyor... Bir de şu yahudilerin kirada oturup parasını sermaye yaptığını zanneden tipler var... Her şey algıdır algılarınıza mukayet olun.
    Ermeniler ise gayrimenkul biriktiriyor benim kişisel gözlemlerime göre.

Tabi bizim halkımız kendini yahudiler gibi para ve ticaret uzmanı gördükleri için, ev parasıyla kumar oynamaya bayılırlar.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

Sayfa 757/1002 İlkİlk ... 257657707747755756757758759767807857 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •