Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 763/1002 İlkİlk ... 263663713753761762763764765773813863 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 6,097 - 6,104 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. Çok büyük arsalı, havuzlu, basket sahalı, yürüyüş yolları olan siteden aldığınız daire aslında topu topu 5-10 metrekare bir arsa paylı olabilir. Bu tip yerlerden uzak durunuz. Hatta mümkünse çatı katı ( dubleks ) yerlerinde tapuya ve iskana işlendiğinden emin olunuz. Sonra benim gibi çok bilmiş bir komşunuz sizi mahkemeye vererek , Çatı ortak alandır benimde kullanım hakkım var diye olay çıkarır.

2. https://www.youtube.com/watch?v=LJRkDpNrApo

Konut kredileri artırılmış. hayırlı olsun.

3. Merkezden kümes alacağına git biraz kenar semtten müstakil bahçeli ev al, kamera taktır, ve PRONET KALE vb ile anlaşma imzala daha ucuza gelir, hem de ayağın toprağa değer!

İnsanlar merkezdeki kümes gibi apardumanlarda nasıl oturuyor hayret. Genetiğine aykırı. Ayağının toprağa değmesi lazım hergün.

Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Çok büyük arsalı, havuzlu, basket sahalı, yürüyüş yolları olan siteden aldığınız daire aslında topu topu 5-10 metrekare bir arsa paylı olabilir. Bu tip yerlerden uzak durunuz. Hatta mümkünse çatı katı ( dubleks ) yerlerinde tapuya ve iskana işlendiğinden emin olunuz. Sonra benim gibi çok bilmiş bir komşunuz sizi mahkemeye vererek , Çatı ortak alandır benimde kullanım hakkım var diye olay çıkarır.

4.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Merkezden kümes alacağına git biraz kenar semtten müstakil bahçeli ev al, kamera taktır, ve PRONET KALE vb ile anlaşma imzala daha ucuza gelir, hem de ayağın toprağa değer!

İnsanlar merkezdeki kümes gibi apardumanlarda nasıl oturuyor hayret. Genetiğine aykırı. Ayağının toprağa değmesi lazım hergün.
    Direkt genelleme yapmaktansa ; Halen çalışmak zorunda olan, iş yeri merkezde , çocukları okuyanlar elbette kent merkezinde oturmalı. Daha sakin, daire sayısı ve kat sayısı az olan binalar tercih edilebilir.

Ama benim gibi emekliler için dediğiniz gibi, müstakil kent merkezine yakın ama ayak altı olmayan yerler tercih edilir. Ama ben artık bu fikrimden de vazgeçtim. Ülkeye doldurulan mülteciler nedeniyle , kırsal ( dağınık müstakiller ) da yaşam çok riskli. Her gün onlarca olay oluyor. Basına yansımıyor. Herkesin altında araç, bagajda pompalı deli dana gibi av peşinde dolaşıyorlar.

Özellikle müstakillerde yaşayanların kapılarını bir bahane ile çalarak analiz ediyorlar, keşif yapıyorlar. Sonra gözlerine kestirdiklerini soyuyorlar ve engel olanı yok ediyorlar. Bu nedenle köy içini tercih ederim. Müstakil bahçelerde birbirinden uzak yeni yerleşim yerlerinde koruman olacak ( korumaya da güvenemem ya ) , silahlanacaksın vb. Resmen meşakkatli bir yaşam olur. Onun yerine hastaneye, markete yakın kentin dış çeperinden bakıyorum.

5. müstakil bahçeli site yok mu? kenar semtlerde tonla böyle müstakil bahçeli siteler var. yine koruması var güvenliği var. site yaşamı kötü değil. kümes yaşamı kötü. yayvan bahçeli evlerde oturmadıktan sonra insan insan olduğunu anlayamaz.

havuz vs olmasın, saunası olmasın, gece ışıklandırmalı tenis kortu olmasın, ama basit bir site olsun müstakil bahçeli olsun asgari bir gideri olsun, merkezi güvenlik olsun bana yeter.

Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Direkt genelleme yapmaktansa ; Halen çalışmak zorunda olan, iş yeri merkezde , çocukları okuyanlar elbette kent merkezinde oturmalı. Daha sakin, daire sayısı ve kat sayısı az olan binalar tercih edilebilir.

Ama benim gibi emekliler için dediğiniz gibi, müstakil kent merkezine yakın ama ayak altı olmayan yerler tercih edilir. Ama ben artık bu fikrimden de vazgeçtim. Ülkeye doldurulan mülteciler nedeniyle , kırsal ( dağınık müstakiller ) da yaşam çok riskli. Her gün onlarca olay oluyor. Basına yansımıyor. Herkesin altında araç, bagajda pompalı deli dana gibi av peşinde dolaşıyorlar.

Özellikle müstakillerde yaşayanların kapılarını bir bahane ile çalarak analiz ediyorlar, keşif yapıyorlar. Sonra gözlerine kestirdiklerini soyuyorlar ve engel olanı yok ediyorlar. Bu nedenle köy içini tercih ederim. Müstakil bahçelerde birbirinden uzak yeni yerleşim yerlerinde koruman olacak ( korumaya da güvenemem ya ) , silahlanacaksın vb. Resmen meşakkatli bir yaşam olur. Onun yerine hastaneye, markete yakın kentin dış çeperinden bakıyorum.

6. Herkes şehir merkezinden kaçamaz.
    Evden çalışması mümkün olmayan kişiler, en azından işyerine yürüyerek giderek riski azaltmak isteyeceklerdir.

Öte yandan, toprağa basılabilecek müstakil güzel bir yer şahsen çok aradım bulamadım.
    Birkaç ay önce fotoğraflar paylaşarak yazmıştım, biz doğru düzgün villa tasarlamayı beceremiyoruz.
    Avtupadaki veya amerikadaki evlerin sevimliliğinin zerresi bile yok bizimkilerde.

Bir de tabi para meselsi var.
    Örneğin merkezde 1+1 kutuda oturan birinin bütçesine göre düzgün bir bahçeli ev bulmak, şehrin ne kadar dışına giderseniz gidin imkansız gibi bir şey.
    Yani kutu müşterisiyle villa müşterisi zaten biribirinden çok farklı kişiler.
    Son düzenleme : djoz; 14-09-2020 saat: 16:25.

7.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Herkes şehir merkezinden kaçamaz.
    Evden çalışması mümkün olmayan kişiler, en azından işyerine yürüyerek giderek riski azaltmak isteyeceklerdir.

Öte yandan, toprağa basılabilecek müstakil güzel bir yer şahsen çok aradım bulamadım.
    Birkaç ay önce fotoğraflar paylaşarak yazmıştım, biz doğru düzgün villa tasarlamayı beceremiyoruz.
    Avtupadaki veya amerikadaki evlerin sevimliliğinin zerresi bile yok bizimkilerde.

Bir de tabi para meselsi var.
    Örneğin merkezde 1+1 kutuda oturan birinin bütçesine göre düzgün bir bahçeli ev bulmak, şehrin ne kadar dışına giderseniz gidin imkansız gibi bir şey.
    Yani kutu müşterisiyle villa müşterisi zaten biribirinden çok farklı kişiler.
    İzmirde merkezi bir yerde 250 ye 1+1 almis bir arkadas konusurken birisi de 180 metrekare yer aldim 80 metrekaresine ev yapma iznim var diyor muthis bir secim bence...
    Ama 250 ye aldigi gecen sene almis tabi evi 900 e kiraya vermek ikinci bir ev yatirimi yaomak akillica geliyor insanlara...
    Bizim insanimiz ve sermaye piyasalarimizin mantigi duzelmeden bu ulke duzelmez ekonomik olarak....
    İkinci eve ikinci arabaya vergiyi bindirceksin baska yolu yok onune gelen ev topluyor...
    Bizim peder de toplamis ev arsa ne ise yariyor hic altin koysa ki altin sevmem daha fazla getiri saglardi.
    Bosu bosuna kiracisiyla tadilatiyla ugrasiyoruz....
    Anlatamiyorum ama evladlarimiz otururdu diyor...
    20 milyonluk altin olaydi hesapta da ben kirada oturaydim;)

"Bir ülkenin bağımsızlığı yabancıların lütuf ve merhametine bırakılamaz."M.Kemal ATATÜRK
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi içermez.Yatırım tavsiyesi verecek yetkinlikte değilim.
    "Memleketim varsa ben de varım."

8.  Alıntı Originally Posted by uzunvade87 Yazıyı Oku
    İzmirde merkezi bir yerde 250 ye 1+1 almis bir arkadas konusurken birisi de 180 metrekare yer aldim 80 metrekaresine ev yapma iznim var diyor muthis bir secim bence...
    Ama 250 ye aldigi gecen sene almis tabi evi 900 e kiraya vermek ikinci bir ev yatirimi yaomak akillica geliyor insanlara...
    Bizim insanimiz ve sermaye piyasalarimizin mantigi duzelmeden bu ulke duzelmez ekonomik olarak....
    İkinci eve ikinci arabaya vergiyi bindirceksin baska yolu yok onune gelen ev topluyor...
    Bizim peder de toplamis ev arsa ne ise yariyor hic altin koysa ki altin sevmem daha fazla getiri saglardi.
    Bosu bosuna kiracisiyla tadilatiyla ugrasiyoruz....
    Anlatamiyorum ama evladlarimiz otururdu diyor...
    20 milyonluk altin olaydi hesapta da ben kirada oturaydim;)

"Bir ülkenin bağımsızlığı yabancıların lütuf ve merhametine bırakılamaz."M.Kemal ATATÜRK

İzmir derken kırk kez düşünmek lazım. En az kırk sayfa yazmak gerek. Özeti ; 250 ye arsa olmaz. Yakında çıkar kokusu. Birileri elindeki arsanın elinden gideceğini ( kamulaştırma veya başka nedenle ) anlamışsa '' kelepir fiyata '' devretmiştir.

Şu anda Anadolunun içlerinde bozkır da bile bu fiyata arsa yok.

Sayfa 763/1002 İlkİlk ... 263663713753761762763764765773813863 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •