Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 768/1002 İlkİlk ... 268668718758766767768769770778818868 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 6,137 - 6,144 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    Neden altin bazinda hesaplasin altin bozup ev mi almis.o zaman tmm.her seyide altina endekslemek moda oldu.kucuk altin 45 tl imis )ha 2007 de ev alirken 400 kucik bozup aldiysa misal bi sey demem ama tl tasarrufu ile alindiysa neden endekslesin
    Kredi cekip altin alabilen var midir acaba?

2. Hangi koyden bahsediyorsunuz siz ? Tuvalet muvalet ) dogalgaz yok vs .nereleri oraları siz var tr de yasamak ?

Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Köy işi her türlü sıkıntı.

Doğalgazı olmaz, kışın hem sizin ısınmanız problem olur, hem de çevredeki soba dumanı kokusundan nefes alamazsınız. Bir kere kışın istanbulun arnavutköy ilçesinden geçmiştim. Leş gibi duman kokusu arabanın içinden 1 hafta gitmedi.

Kar yağar, yolu açılmaz, beklersiniz karın erimesini.

Sinek ilaçlaması yapılmaz. Koca koca dev sivrisineklerin ısırdığı yerler sanki dayak yemişsiniz gibi şişer. Allah korusun ciddi hastalıklara da sebep olur.

İnternet olmaz, olsa da yavaş olur. İstanbulun göbeğinde benim sokağımda fiber var, 100 metre ötedeki kiralık evlerimin sokağında fiber yok. Kiracıları standart ADSL bile kesmiyor, isyan ediyorlar. Köyde internet var mıdır, varsa nasıldır bilmem.

Cepte de her operatör çekmez. Tekirdağ müreftede türk telekom çekmiyormuş mesela. Üstelik mürefte öyle dağ başı köyü falan değil yani.

Prefabrik eve internet bağlatmayı başarabilirseniz internetten alışveriş yaparsınız. Kargolar köylere haftada 1 gün uğrar. Bazı köylere ise PTT kargı dışındaki kargolar ulaşım maliyeti sebebiyle hiç uğramaz. Kendi imkanlarınızla şehre gidip kargoyu şubeden teslim alırsınız.

Tuvalet bile sıkıntıdır köylerde. Kanalizasyonu olmaz, foseptik çukuru açtırmakla ve periyodik olarak araç çağırıp foseptiği boşalttırmakla uğraşırsınız.

Şimdilik aklıma bunlar geldi, kurcalasak daha ne zorluklar çıkar kim bilir.

Köyde doğup büyümüş kızlar bile köyde yaşamak istemiyor, şehire evlenmek istiyor.
    Bence bu köy işini tekrar düşünün.

3. Bilmem ki vardir herhalde
     Alıntı Originally Posted by apocalyptica Yazıyı Oku
    Kredi cekip altin alabilen var midir acaba?

Alıntı Originally Posted by tarantula Yazıyı Oku
    O ayrı pandemiden öncede insanlar kredi kartıyla alış veriş yapıyordu. Paran yoksa krediyle kahvede içmeyeceksin. Keyif için kahve içeceksen al kahveni evinde iç. Zaten bu kahve zincirlerini zengin yaptık hep beraber eskiden çay bahçeleri vardı şimdi her yerde bu zincirler. 1 tl lik kahveyi içine krema koyup 20 30 tl ye kitliyorlar. İnsanlarda instagramda hava atacaz diye kahveye bir dünya para bayılıyorlar. Sonra zenginler yaşamayı bilmiyor diye ahkam kesiyorlar.Zenginler o yüzden zengin oldular sizde o yüzden fakirsiniz ama gelde anlat : )

Lüksü , israfı , şatafatı , gereksiz harcamaları sevmeyen biri olarak ;

* Dışarıya verilen yeme içme parası gereksiz ve tamamen israftır . Nefsimi terbiye etmek için ayda ya da 3 ayda bir kendimi ödüllendiriririm . O da mütevazi yerlerde olmak şartıyla .

* Arabaya , cep telefonuna , elektronik eşyalara ve ev eşyasına çokkkk paraaaaa verilmezzzzzz .

* 39 yaşındayım , bekarım , MYO mezunuyum ve 12 seneden beri Güvenlik görevlisi olarak çalışmaktayım . Son 6 seneden beri de X Belediyesi ' nde çalışıyorum .

Son 17 seneden beri ara ara ihtiyaç kredisi çekerek , maaşımdan arttırdıklarım ile piyasalarda değerlendirerek Allah'a şükür 100 bin TL sermayem oldu . Evimi de aldım çok şükür.

Demek istediğim bizim bu milletimizde israf , görgüsüzlük , şatafat ve eşe dosta komşuya hava atma furyası olduğu sürece kolay kolay bir baltaya sap olamazlar . Kusura da bakmayın ! Mesela bir düğüne 100 bin - 150 bin TL harcamak bana göre tam bir ahmaklıktır . Toplumun

Mesela çok iyi olmasa da iyi bir araba alacak kadar nakitim var. Arkadaşlar kendine iyi bir araba al diyorlar . Arabaya da kesinlikle çok para verilmez . 500 bin TL nakitim de olsa bir arabaya vereceğim en fazla 30

5. JP Morgan sizin gibi düşünmüyor. Gerçek olan tek para fiziki altındır. Gerisi tıraştır. İllüzyondur. Kandırmacadır.

Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Altın bazında hesap yapmak saçmalık olur. Dolar bazında hesap, üstüne dolar enflasyonunu düşmek en mantıklısıdır.

2000 sonrası olaya bakınca, altın bazında hesap mantıklı gözükebilir. Ama 1980-2000 arasına bakınca, altın bazında hesap yapmanın ne kadar saçma olduğu gözükür.

6. Kutsal kitaplarda böyle yazıyor. Para denilen tek şey Altın dır. Eğer bir ticaret yapıyorsan, gram bazında daha çok Altın kazanıyorsan kar etmişsindir, yoksa enflasyona yenilmişsindir. Bu sebeple bütün hesapların Altın bazında yapılması gerekmektedir.

Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    Neden altin bazinda hesaplasin altin bozup ev mi almis.o zaman tmm.her seyide altina endekslemek moda oldu.kucuk altin 45 tl imis )ha 2007 de ev alirken 400 kucik bozup aldiysa misal bi sey demem ama tl tasarrufu ile alindiysa neden endekslesin

7. Banknot veya bankalar var mı imiş o zaman .

Nüfus 150-200 milyon şimdi 10 milyar .

Bunları da hesap katılıyor mu acaba

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

8. Ankara Kızılay meydanı, YKM binası, bilmeyen yoktur. 5 yıl önce bugünün parası ile 300 bin TL kira deseniz havada kapılacak yer.

Aylardır boş, tüm bina için istenen aylık kira bedeli 135bin TL. Sadece giriş dükkanın büyüklüğü 500m2. Yıllarca arasanız bu büyüklükte dükkanı o konumda bulamazsınız. 5265m2 toplam kullanım alanı.
    https://www.hurriyetemlak.com/ankara...gaza/2800-2361

Kupon, iğne atsan yere düşmez denilen yüksek kiralı yerlerde müthiş bir kira düşüşü var. 1994 ve 2001 krizlerinde dahi böyle bir düşüş olmamıştı.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 768/1002 İlkİlk ... 268668718758766767768769770778818868 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •