Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 774/1002 İlkİlk ... 274674724764772773774775776784824874 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 6,185 - 6,192 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    Sn sadecegrafik, iyi bir avukat ile bu işleri çok rahat çözersiniz. Yeter ki bu işler için enara ayırabilsin ev sahibi. Eksik kira ödemesi, kontratta yazılan süreden geç ödenmesi ya da hiç ödenmemesi gibi durumlarda 2 haklı ihtar ile tahliye davası açılır. Ödemezse kiracı tahliye edilir.

Tahliye talepli icra da kirasını ödemeyen kiracıya uygulanabilir.

Bir de kilit falan kırıp yerleşmekten falan bahsedilmiş, aklı başında olan böyle bir şeye yeltenmez, cezası büyük olur. Bu işi yapabilecek kişiler hapiste yatmak istemez, bu yüzden bu tür işlere girmezler.

Olursa da sadece sıkı bir avukata ve paraya ihtiyacınız var.
    Sn turnike o işler öyle kolay değil.2 haklı ihtarı çektiniz,adam kirayı yatırdı,üç ay düzenli ödedi sonra gene salladı,gene noter gene ihtar,adam gene ödedi e insanı isterlerse canından bezdirirler.Üstelik akıllı kiracı her yıl bu çakma enflasyon oranında artışını yapar,paranı bankadan yatırır,her ayda düzenli yatırır,hiç ama hiç bir şey yapamazsınız.
    -

2.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Sn turnike o işler öyle kolay değil.2 haklı ihtarı çektiniz,adam kirayı yatırdı,üç ay düzenli ödedi sonra gene salladı,gene noter gene ihtar,adam gene ödedi e insanı isterlerse canından bezdirirler.Üstelik akıllı kiracı her yıl bu çakma enflasyon oranında artışını yapar,paranı bankadan yatırır,her ayda düzenli yatırır,hiç ama hiç bir şey yapamazsınız.
    -
    Enflasyon konusunda haklısınız. Ancak enflasyon oranında kirasını artıran bir kiracımdan elimde uygun şekilde alınmış tahliye taahhütnamesi dahi olsa çıkmasını insani olarak isteyemem.

Ancak icralık olan kiracı masrafları da ödüyor, yani avukatlık ve icra masraflarını da. Ödeyecekse böyle de ödesin

Böyle bir olay başıma geldi, kiracı 4 ay ödemiyor avukata veriyorum, tahsilat yapıyor. Yine ödemiyor yine işlem başlatıyoruz. 2 yıl böyle devam etti. Ben kiralarımı tam olarak avukatım aracılığıyla aldım. İlk verdiğim cüzi bir miktar avans dahi hesabıma iade edilmişti.

Ama adam kiraları ve masrafları ödemese idi avukata çok daha fazla para ödemem gerekecekti ki bu istisnai bir iş oldu, zira birçok durumda hep zarar ettim.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    Enflasyon konusunda haklısınız. Ancak enflasyon oranında kirasını artıran bir kiracımdan elimde uygun şekilde alınmış tahliye taahhütnamesi dahi olsa çıkmasını insani olarak isteyemem.

Ancak icralık olan kiracı masrafları da ödüyor, yani avukatlık ve icra masraflarını da. Ödeyecekse böyle de ödesin

Böyle bir olay başıma geldi, kiracı 4 ay ödemiyor avukata veriyorum, tahsilat yapıyor. Yine ödemiyor yine işlem başlatıyoruz. 2 yıl böyle devam etti. Ben kiralarımı tam olarak avukatım aracılığıyla aldım. İlk verdiğim cüzi bir miktar avans dahi hesabıma iade edilmişti.

Ama adam kiraları ve masrafları ödemese idi avukata çok daha fazla para ödemem gerekecekti ki bu istisnai bir iş oldu, zira birçok durumda hep zarar ettim.
    Sn turnike tahliye taahhütnamesi yoksa zaten çok özel durumlar dışında kiracıyı çıkaramazsınız.Akıllı kiracı bu çakma enflasyon ortamında yıllık zammını yapar her yıl değeri düşen kirasını öder,sittin sene de isterse o evde kalır.

4.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Sn turnike tahliye taahhütnamesi yoksa zaten çok özel durumlar dışında kiracıyı çıkaramazsınız.Akıllı kiracı bu çakma enflasyon ortamında yıllık zammını yapar her yıl değeri düşen kirasını öder,sittin sene de isterse o evde kalır.
    Tahliye taahütnamesinde belirli bir tarihin yazması gerekiyor. Bu tarihi ev sahibi kendi kafasına göre sonradan yazarsa bu durumun hukuki boyutu ne olur?
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir!!

5. Tahliye tahaahütnamesi veren kiracılar ev sahiplerinden kendinizi korumak için o taahütnameninbir nüshasını siz alın ki kendisi kafasına göre tahliye tarihini doldurmasın . Ben kiracı olarak hayatta böyle bir taahütnameye imza atmam.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir!!

6. Ben verilecek bu taahhutname'nin yarin mahkemede bir hukum ifade edecegini sanmiyorum.

Alıntı Originally Posted by tarantula Yazıyı Oku
    Tahliye taahütnamesinde belirli bir tarihin yazması gerekiyor. Bu tarihi ev sahibi kendi kafasına göre sonradan yazarsa bu durumun hukuki boyutu ne olur?
    O tarih boşsa ve ev sahibi ilerde kafasına göre doldurursa o tahliye taahhütnamesi geçerli değildir.Ayrıca kira kontratı ile aynı gün imzalanması da kanuni değildir,taahhütname mutlaka kontratın imzalandığı tarihten daha bir ileri tarihte olmalıdır.Kanunen taahhütname şartı ile ev kiralanmasını engellenmek istenmiştir.Ben uyanık kiracı olsam taahhütnamenin evi boşaltma süresinin boş olduğu bir örneğini de kendime alırım.Sonra da çamura yatarım hakim beni haklı görür.Evsahibi aynı gün imzaladık tarih kısmı boş değildi dese bile tarihin yazılı olduğu kalemin farklı kalem olması bile adli olarak ispatlanabilir,o taahhütname boşa çıkar.Haklarını bilen kiracı ile kimse uğraşamaz.Allah hep iyiniyetli insanları karşınıza çıkarsın.

8.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    O tarih boşsa ve ev sahibi ilerde kafasına göre doldurursa o tahliye taahhütnamesi geçerli değildir.Ayrıca kira kontratı ile aynı gün imzalanması da kanuni değildir,taahhütname mutlaka kontratın imzalandığı tarihten daha bir ileri tarihte olmalıdır.Kanunen taahhütname şartı ile ev kiralanmasını engellenmek istenmiştir.Ben uyanık kiracı olsam taahhütnamenin evi boşaltma süresinin boş olduğu bir örneğini de kendime alırım.Sonra da çamura yatarım hakim beni haklı görür.Evsahibi aynı gün imzaladık tarih kısmı boş değildi dese bile tarihin yazılı olduğu kalemin farklı kalem olması bile adli olarak ispatlanabilir,o taahhütname boşa çıkar.Haklarını bilen kiracı ile kimse uğraşamaz.Allah hep iyiniyetli insanları karşınıza çıkarsın.
    Buna gerek yok bence, cocuklarin okulu, tasinma masraflari, kiralik ev bulma guclugunu vs. aciklasaniz, bunlar yeter bence, o mahkemedeki yargic ta insan nihayet.

Sayfa 774/1002 İlkİlk ... 274674724764772773774775776784824874 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •