Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 778/1002 İlkİlk ... 278678728768776777778779780788828878 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 6,217 - 6,224 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Alıntı Originally Posted by EFT Yazıyı Oku
    Geçen sene Ramazan ayında arabamı sahibinden 88 bine aldım simdi 185 bin yazıyor sahibinde.. geçen ramazan evimiz vardı 300 bin değer biciyorlardi 40 yıllık merkezdeki evimize.. kredi olayını bir kenara bırakın çapraz kurlar ile bakalım , 1 araba 88 binden 185 bine geldi dolar 5.80 den 7.60 a ... Peki bu ev kaç eder sizce..300 mü

Redmi Note 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Evinizi 1250’den kiraya veriyordunuz( kira çarpanını 20 yıl aldım). O zaman araba 88 bindi. Şimdi araba 185 bin evinizi 2500’den kiraya vermeyi deneyin kiraya veriyorsanız hayırlı olsun eviniz artık 600 bin olmuş.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

2. Ev fiyatları düşmez neden düşsün. Rekorlar kırıldı satan sattı alan aldı şu an sindirme dönrmi, satıcıda tok alıcıda tok. Alacak olan çoğunlukla 2021 yaza doğru yeniden kredi ucuzlar devlet bi kıyak daha yapar vs diye bekler alıma acele etmez. Mütahit yazın sattığıyla yeni inşaata başladı 2021 yaza doğru satarım diye bekler. Dolayısıyla şu an bekleme dönemi, 2021 yaza kredi bollaşmassa o zaman fiyat düşüşü beklerim.

F5121 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Geçen sene yapılmış bir tablo buldum. Örnek olsun diye paylaşıyorum.

Güncelini bulursanız paylaşın lütfen.

4.  Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    Beyler ne olacak bu ev fiyatları, faizler artınca ev fiyatları düşer söylemi en azından istanbul için resmen çökmüş oldu. konut fiyatları geleceği konusunda öngörü nedir 6 aydır maşallah dolara göre bile geride kalmıyor, bundan sonra nasıl olur?

2 ay önce resmen bedava parayı kaçırdık, sonra fiyatlar düşer belki dedik ama şu an haziran temmuza göre daha pahalı konut fiyatları.. ey umut abi nerdesin
    https://hizliresim.com/gofR6c

Ev fiyatları düşer söylemi en azından istanbul için başlamış.
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

5. TL bazındaki fiyatlara bakmamak lazım. Önümüzdeki süreçte TL baıznda gayrımenkul fiyatları düşmez, mutlaka artar. Ama DolarEuro Eurobond ve Altın 3 lü bileşkesi bazında düşer.

Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    https://hizliresim.com/gofR6c

Ev fiyatları düşer söylemi en azından istanbul için başlamış.

6.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    TL bazındaki fiyatlara bakmamak lazım. Önümüzdeki süreçte TL baıznda gayrımenkul fiyatları düşmez, mutlaka artar. Ama DolarEuro Eurobond ve Altın 3 lü bileşkesi bazında düşer.
    TL bazındaki fiyatlarda bile taşınmazı görmeye gidince merhaba deyince %10 iskonto başladı. Etiket fiyatlarının %33'ü en azından önümüzdeki 6 ay için köpük gibi geliyor.

Yabancı para bazında tüm menkul ve gayrimenkuller haklısınız.
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

7. Kirada oturuyorum. Geçen sene oturduğum ev 300 kira çarpanıydı şimdi 400 kira çarpanı. 35 yıllık kiraya bedel bir ev.Oturduğum bina 3 4 senelik 35 sene sonra 40 senelik bina olacak.
    Kiracı olsan her 5 senede bir yeni yapılan evlere taşınır devamlı sıfır dairede oturur ve tadilat masrafından kaçınırsın. Evin olsa her 10 senede bir badana tadilat mutfak banyo vs. Ödediğin vergiler cabası. Taşınırken eşyaların biraz hasar görebilir taşınma masrafın olur ama değişiklik iyidir devamlı aynı yerde oturmak sıkar.
    Benim taşınırken en dikkat ettiğim husus bu. Taşınacağın evin sıfır yada 2 3 senelik olması. Tam eskimeye başladığında taşın yeni eve bir kaç eşyanı yenile bak keyfine.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir!!

8. Ev sahiplleri kendi evim olsa bir defa eşya alırım taşınmadan dolayı eşyalarım hasar görmez diyorlar. Heralde kadınları tanımamışlar. Kadınlar masraf kapısıdır o mobilyaların eskimesine gerke yok onlar kendi evin bile olsa satar yenisini aldırırlar zaten. Bekarsan zaten ev almana gerek yok kira en iyisi. O yüzden geçeceksin eşya meselesini. Taşınma masrafın var ama ev sahibi 2 kirayı kira vergisi olarak ödüyor emlak vergisi amortismanı katmıyorum bile. Birde bir dolu parayıda eve gömmüş olması ayrı bir mesele.
    Ev almak kötü bir yatırım mı derseniz. Doğru fiyattan alırsan herşey iyi bir yatırımdır. Şimdi 400 kira çarpanı yerine 120- 150 kira çarpanı bulursan al nasılsa daha iyi fiyata satarsın. Ama 400 500 kira çarpanına ev almak delilik. Mütahitin masrafı varmış yok inşaat malz. fiyatları arıtıyormuş. O mütahitler bedava kredi alıyor fed para dağıtıyor dünyaya tüm dev şirketler zararına satış yapıyor amazon tesla uber vs niye batmıyor çünkü senin verginle dev şirketler destekleniyor. Yani o mütahit ilerde zararına satış yapsa umurunda değil. Nasılsa devlet var arkasında. Senin evi 500 den 200 e düşmez deme düşer zaten bu 10 20 senede bir olan birşey değil. Bu her zaman olur sadece uzun aralıklarda olur bir önce bu krizi yaşamış olanlar öldükleri için bu hikayeyi anlatan kimse olmadığı için sen hiç olmadığını yaşanmadığını yada olmayacağını düşünürsün : ))
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir!!

Sayfa 778/1002 İlkİlk ... 278678728768776777778779780788828878 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •