Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 779/1002 İlkİlk ... 279679729769777778779780781789829879 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 6,225 - 6,232 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. Son kredi furyasıyle stok eridi olayı beni eritiyor stok doğum ve göçle erir.
    Bu kampanyada çevremde ev alanların hepsi, kirada oturuyordu yada kendi evleriydi. Hatta bir kısmı topraktan aldılar. Yani daha stok olmamış evler. Bu evleri aşan atkadaşlar mevcut evlerinden taşımıyorlar veya taşınacaklar. Mevcut evleri bu sefer stok olacak

SM-A505F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alıntı Originally Posted by 1event Yazıyı Oku
    Son kredi furyasıyle stok eridi olayı beni eritiyor stok doğum ve göçle erir.
    Bu kampanyada çevremde ev alanların hepsi, kirada oturuyordu yada kendi evleriydi. Hatta bir kısmı topraktan aldılar. Yani daha stok olmamış evler. Bu evleri aşan atkadaşlar mevcut evlerinden taşımıyorlar veya taşınacaklar. Mevcut evleri bu sefer stok olacak

SM-A505F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    https://www.sozcu.com.tr/2020/yazarl...ramaz-6036471/

Sonuçta 8 ayda pazarın 403 bin adede ulaştığı düşünülürse son 4 ayda 250 bin adedin üstü ulaşılmaz değil. Ama buradaki asıl sıkıntı otomotiv pazarının 3 yıl üstü üste 1 milyon adetlik barajın çok altında kalacağı gerçeği. Evet ilk yıl bu tolere edilebilir bir şey, ikinci yıl zorda olsa dayanılabilir ama 3'üncü yılda yapılan tüm yatırımlara rağmen hâlâ 1 milyon seviyesinin çok altında, 600 bin adetler civarındaysa o zaman işler oldukça kötü demektir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

3. Konut stoğu fazlası bana göre yok. Ivır zıvır fazlası var.

Dün malum sitede sarıyer ilçesinde satılık ev araması yaptım. Ya "lüküz" sitelerde milyonlara kaktırılmak istenen saçma sapan daireler var, ya da yine kaktırılmak istenen tapusuz gecekondular.

Adam gibi düzgün satılık ev bulamadım.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    bursa
    Gönderi
    3,695
    Otomotivde hızlı tavanları goruyorsak ... fiyatları dusmese bile elektrikli otomobiller gelince gözden düşeceği kesin

Redmi Note 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Katılıyorum. Bu taahhütname ile çıkmak istemeyen kiracısını çıkartabilen var mı? Gariban saf biri olursa belki direk boşaltabilir ancak hukuken bir hükmünün olacağını düşünmüyorum
     Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Ben verilecek bu taahhutname'nin yarin mahkemede bir hukum ifade edecegini sanmiyorum.

6. Bulunduğum muhitte sarısitede geçen yıl 100-110 satılık daire çıkıyordu, şimdi arama yaptığımda 48 daire çıktı. Stok erimesi yok demek doğru değil. Ha tekrar birikecek yaza doğru yine 100 olur orası ayrı.

F5121 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Satılık olsa bile, içinde mülk sahibinin veya kiracının bulunduğu evleri stok fazlası olarak görmemek gerek.

Müteahitin elinde patlamış ve atıl durumda olan ev varsa stok fazlası odur.

Tabi yine normal evleri kastediyorum. Burj el babas tarzı saçmalıkları da ev stoğu diye sayarsak o fazlalık asla erimez zaten.

8. Hergün düzenli olarak çelişkili ilanları inceleyerek ( boş emekli olunca ) en az 10 sms atıyorum. Bazıları beni gerçek alıcı sanarak , güya indirim yaptıklarını, daireyi görmem gerektiğini ve mutlaka bir güzellik yapacaklarını söylüyorlar.

Bugün bir emlakçı sabahın 8 inde beni arıyor. '' Abi çok kelepir bir daire var, kaçırmayın diye sizi arıyorum '' diyor. Yahu beni rüyanda mı gördün kardeşim. Kaçan daire olsun. Sen uykumu kaçırma yeter dedim.

Sayfa 779/1002 İlkİlk ... 279679729769777778779780781789829879 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •