Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 805/1002 İlkİlk ... 305705755795803804805806807815855905 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 6,433 - 6,440 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by ayvagobeknuri Yazıyı Oku
    İskanlı bu evler. Yani imarı böyle gerçek dubleks. Tapuda 2+1 gözüküyorlar. İskan alındıktan sonra teras kapatılıyor ve 3+1 oluyorlar. Çatıda kiremit yok. Şingle türü yeni bir malzeme döşeniyor. Doğru düzgün yapılırsa 20 sene garantisi var. Yatılmaz diye düşünmeyin, öyle yeni inşaat malzemeleri var ki ne soğuk geçirir, ne sıcak geçirir.

https://www.elektrikport.com/teknik-...-aerojel/10097

haber 2013'den. artık Türkiye'de üretimi var. Aslında buna gerek yok. Mevcut çatılar düzgün yapıldıysa sorun olmaz. İlla bir örnek ver denilince, googladım, karşıma çıkan ilk ilanları yazdım. 150.000 TLsi varsa 150.000 de kredi çeker alır oturur abi. Her keseye uygun ev var. Sonra satar daha iyisini alır.

Ama Ömür'ün arka tarafında 200k çarpanla ev bulamazsın.
    Siz benim ilk sordugum soruyu hala cevaplamadiniz.
    Sarı siteden 2+1 yada 3+1 örnek daire bulun. Carpani onemli degil.(Evler ucuz dediniz.)

Sitedeki fiyatini koyun gorelim.
    Olmasi gereken normal fiyati soyleyin.
    Bu kadar.

Napicaksiniz benim alacagm evi

SM-N770F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. Valla benim gördüğüm kadarıyla avrupalının aracı ford ka, vw up, hatta genellikle bisiklet.

3. Buckingham sarayı satılık. Emoov internet üzerinden sarayı satılık olarak göstermiş.

Tesisin detaylarına göre; 240 yatak odası, 19 devlet odası, 78 banyo ve bir apartman dairesi var.

Uzmanlar sarayın değerini 4,9 milyar pound olarak tahmin ediyor.
    Yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir...

4.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    ufak bir parantez açıyım. Aynı işin istanbul maaşı ile izmir maaşı farklı bizim işverenlerde maaşı yeni normale uyduracaklardır.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Haklısınız, ama benim bahsettiğim istanbul merkezli aynı şirket için çalışırken, izmir’de ikamet etmek gibi bir durum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

5.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Türkiye de insanlar insan gibi yaşamak zorunda.

20 sene önce Polonya ya gezmeye gitmiştim. Sonra bu iktidar geldi TOKİ adı altında kümes evler yapmaya başladı. Tabi ben şok oldum.

Polonya daki evleri komunizm yapmıştı. İşçiler az gelirle 15 katlı 1+1 2+1 küçük apartmanlarda Yaşar, fabrikadaki işe trenle gidip gelirlermiş. Bizde hangi zihniyet kümesleri yaptı?

Evler eski Bağdat caddesinde ne güzeldi! 3-4 katlı Bahçeli ferah evler vardı. Yıktılar yerlerine 20 katlı bahçesi olmayan kümesler yaptılar. Apartman dediğin 3-5 kat olur en fazla. Bahçesi olur. Kamelyası olur.
    Ne bekliyorsun? Çinin süper güç olacağı bir dünyada tüm dünyaya sosyalizm pompalayacak. Zaten asıl amaç bu değilmi hitler nasyonal sosyalist değilmiydi başaramadı şimdi çin üzerinden geliyorlar.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir!!

6.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Bahçesi olmayan evi alan para kazanamaz! Kümesler reel bazda (altın gümüş dolar Euro) geriler.

Ev alacak olan arkadaşlar tek yatırım tavsiyem var! Ev alın, ama kümes almayın!

Az kenarda olsun ama müstakil bahçeli olsun. Zaten beyaz yakalılar ve öğrenciler bundan sonra en az %50 uzaktan çalışacak. Trafik sorunu yok artık.

İsmail YK nın Bas Gaza şarkısını söyleyerek Bahçeli evinizden çıkar mutlu mutlu işe gidip gelirsiniz. Zaten haftada ne fazla 2 gün! Gerisi uzaktan çevrimiçi online olacak.
    Hayal mi görüyorsun? Bu şehirleri boşuna mı yaptılar? İnsanları 100 yıldır köyden kente topladılar şimdi tekrar salacaklar mı sanıyorsun? Smart city ler yapıyorlar tam tersi daha çok insan şehire gelecek.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir!!

7.  Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    Yav alt tarafi 100m2 bi tane ev alacagiz o da ikame amacli amma beyin firtinasi, komplo teorileri donduruyorsunuz.

Finansal piyasalarda takila takila her seye suphe ile yaklasir olmussunuz. Beyinler yanmis.
    Yok gelecekte robotlar olacak, hizmet sektoru mafis, yok japon arabasi(ne alaka ise)

Bir de su kesinlikle rakamlara takilip kalan kimseler, mesela 200kira carpani ustu olursa zinhar alinmaz. Diyelim cok begendiginiz bir semtte guzel bi daire, ise okula aileye yakin ama abi kira carpani 250 oldugu icin yeminliyim alamam su arka cingene mahallesinde 150kira carpanli daireyi alalim sokakta gotumuzu keserler ama onemli olan carpan mi diyeceksiniz??

Hisse senedi olarak mi yasiyorsunuz hayati??Yarin bir gun cocugunuz olsa lego fln alamazsiniz herhalde 2-3 kere oynayacak ama 200tl, hmm kafadan hesaplimm hemen carpani 100fk ya geliyor alamayiz evladim!
    Vallahi bravo. 800 sayfadır , sürekli olarak dolara karşı ev değer kazanır mı kazanmaz mı v.s.? tartışmaları. Çarpanlar v.s.

8.  Alıntı Originally Posted by varsayım Yazıyı Oku
    Vallahi bravo. 800 sayfadır , sürekli olarak dolara karşı ev değer kazanır mı kazanmaz mı v.s.? tartışmaları. Çarpanlar v.s.
    Bu konunun başligı nasil basliyor, ** Şu an......*
    Sürekli degisen konut piyasasinda basliga gore yorum yapiliyor.

Siz ne konuşmamizi onerirsiniz?

Kim kardaşyanin taşş .... nimi tartisicaz burda.

SM-N770F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 805/1002 İlkİlk ... 305705755795803804805806807815855905 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •