Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 808/1002 İlkİlk ... 308708758798806807808809810818858908 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 6,457 - 6,464 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Dijital çağ konut stoğunu neden eritecek,o kısmını çözemedim,soruyu da anlamadım cidden.
    Üst segment evler ust gelir grubuna hitabediyor. Dijital cağın ilk meyvelerinide heralde bu caga ilk ayak uyduranlar yer demi.
    Yani bol para kazanmalri normal olsa gerek. Bol parada rezidans hayatini ceker, özellikle genc kesimde. Haliyle bizim stogun erimesine katki yapmasi gerekir....

Her ne krizi olursa olsun, en büyuk kriz kıtlık tir. Sizin bahsettiginiz bu krizlerde parmagi olanlar bile bakın, (salliyorum, bilgim yok) yaşli kesimi hedef alan bir virüsle piyasadalr. Tüm dünyadaki tarım ürerimini hedef alabilecek bir biyolojik vasıtayla degil..

Ben sadece kırsal kesimi hayatimizdan cikaramayacagimizi, cikarmamamiz gerektigini anlatmaya calisiyorum. Denge onemli.
    Bana göre %60 - 70 kentsel, %30 40 kırsal yaşam olmalı. Bu denge kirsal + seklinde bozulursa geri kalmislik , kentsel+ seklinde olursa gıda da dışa bagimlilik olur.
    Biliyosunuz buğday ithal eder duruma geldik..

SM-N770F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sn bzaferb tarım işi bitti artık.O konuyu hallettiler.Yediğiniz bugday,mercimek ,pirinç hep belli merkezlerde ve montanlı olarak üretiliyor.Siz ülke olarak tarım hamlesi yapacaksınız bu global gıda devlerine kafa tutacaksınız falan olmaz artık.O gemi kaçalı çok oldu.Bu pek çok ülkede tarımın bitirilme işi bilinçli olarak hükümetlere yaptırıldı.Tüm ülkelerde tarım bitirildi global tekellere bağımlı kılındı.İsterseniz tohum işini inceleyin.Gıda zaten bitmiş bir konu,başka işler olacak.Bizim ne dediğimiz şu aşamadan sonra önemli değil ,adamlar ne planlıyor o planın hangi aşamasındayız o önemli.

3. 1900'lerin başında şehirlerde kimse yoktu demiş adam ya, hey Allahım.
    Şehirde kimse yoksa şehir neye göre şehir olmuş?
    İnsan şu lafı etmeden önce google'a 1900's new york falan yazar.
    New yorku bırak 1910 karaköy yazsan kum gibi insan görürsün.

Beni bloklamış madem diye bişey demiyordum ama sallarken de biraz mantıklı sallamak gerek yahu..
    Gerçi 30 kira çarpanı bekleyen adamdan bahsediyoruz, ne mantığı?

4. Amaan new york demişim. Manhattan ya. Gece gece kafa kalmadı.

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Sn bzaferb tarım işi bitti artık.O konuyu hallettiler.Yediğiniz bugday,mercimek ,pirinç hep belli merkezlerde ve montanlı olarak üretiliyor.Siz ülke olarak tarım hamlesi yapacaksınız bu global gıda devlerine kafa tutacaksınız falan olmaz artık.O gemi kaçalı çok oldu.Bu pek çok ülkede tarımın bitirilme işi bilinçli olarak hükümetlere yaptırıldı.Tüm ülkelerde tarım bitirildi global tekellere bağımlı kılındı.İsterseniz tohum işini inceleyin.Gıda zaten bitmiş bir konu,başka işler olacak.Bizim ne dediğimiz şu aşamadan sonra önemli değil ,adamlar ne planlıyor o planın hangi aşamasındayız o önemli.

https://youtu.be/Ei0hTTfdzwU

https://youtu.be/bjs4yTJb0ng

6. Her ne krizi olursa olsun, en büyuk kriz kıtlık tir. Sizin bahsettiginiz bu krizlerde parmagi olanlar bile bakın, (salliyorum, bilgim yok) yaşli kesimi hedef alan bir virüsle piyasadalr. Tüm dünyadaki tarım ürerimini hedef alabilecek bir biyolojik vasıtayla degil..
    Mevcut virüsün bir mutasyonu büyükbaş çiftlik hayvanlarını hedef alabilir. Çünkü büyükbaş hayvancılık, felaket kaynak tüketen verimsiz bir iş. Aşırı su tüketimi var, yem üretimi için çok geniş alanlar tahsis ediliyor. Bu durum dünyada, insanlar için temel gıda olan buğday ve diğer tahılların fiyatlarını arttırıyor.
    Mesela bu yaz Avusturalya'da aşırı su tükettikleri için binlerce deveyi, helikopterlerden ateş ederek öldürdüler.

İlla bu virüs olması da şart değil. Küresel ısınma sebebiyle kutuplardaki buzullar eriyor, buradan pek çok virüs ortaya çıkacak.
    Yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir...

7. Sn bzaferb tarım işi bitti artık. O konuyu hallettiler. Yediğiniz bugday,mercimek ,pirinç hep belli merkezlerde ve montanlı olarak üretiliyor. Siz ülke olarak tarım hamlesi yapacaksınız bu global gıda devlerine kafa tutacaksınız falan olmaz artık.O gemi kaçalı çok oldu.Bu pek çok ülkede tarımın bitirilme işi bilinçli olarak hükümetlere yaptırıldı.Tüm ülkelerde tarım bitirildi global tekellere bağımlı kılındı. İsterseniz tohum işini inceleyin. Gıda zaten bitmiş bir konu,başka işler olacak. Bizim ne dediğimiz şu aşamadan sonra önemli değil ,adamlar ne planlıyor o planın hangi aşamasındayız o önemli.
    Tarım işi nasıl bitmiş anlayamadım.
    aşağıda Türkiye'de yıllar itibariyle buğday üretimi
    YIL ÜRETİM
    (milyon ton)

1961 7.130.000
    1970 10.081.000
    1980 16.554.000
    1990 20.022.000
    2000 21.000.000
    2010 19.674.000
    2011 21.800.000
    2012 20.100.000
    2013 22.050.000
    2014 19.000.000
    2015 22.600.000
    2016 20.600.000
    2017 21.500.000
    2018 19.500.000
    2019 19.000.000
    2020 20.500.000

Türkiye'de kıtlık olur 17 milyon ton buğday üretilir. Bolluk zamanı da miktar 22 milyon tona kadar çıkar. Tüketimimiz de 20 milyon ton civarındadır.
    Bu artık standart hale geldi. Öyle "TARIM BİTTİ, SAMAN İTHAL EDİYORUZ." söylemlerine gerek yok. Kıtlık yıllarında ithalat yapılır. Bolluk zamanı da ihraç edilir. Bitirilen ne ola ki???

Haaaa bi de her yıl ithal edilen buğdayı işleyip satan ve kapasitesi 3-4 milyon ton olan bir un sektörü de ithalata bağlı olarak çalışır.
    akıl! akıl!!
    Gel kafama takıl!!!

8. Haaaa bi de her yıl ithal edilen buğdayı işleyip satan ve kapasitesi 3-4 milyon ton olan bir un sektörü de ithalata bağlı olarak çalışır.
    Türkiye, makarna üretimi ve ihracatında dünya birincisidir. 80 yılların ortalarında ya da sonlarında, 87-88 falan, buğday üretimi azami 20 milyon tondu. Fakat nüfus 40 milyon bile değildi. Şimdi 80 milyonun üzerinde.

Son yılda buğday ithalatı, yanlış hatırlamıyorsam 7 milyon ton. Üretim Türkiye'yi besleyemiyorsa, son yıl için tahminim bu yöndedir, çok büyük sorunumuz var demektir.
    Yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir...

Sayfa 808/1002 İlkİlk ... 308708758798806807808809810818858908 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •