Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 815/1002 İlkİlk ... 315715765805813814815816817825865915 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 6,513 - 6,520 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. Ben hiç kimsenin kaygılarını yersiz görmem.
    Bırakın, sel bekleyen üst kata, bomba bekleyen bodrum kata, yiyecek kıtlığı bekleyen köyüne, benzin kıtlığı bekleyen işyerinin tam karşısına taşınsın. Su kıtlığı bekleyen suyu, para kıtlığı bekleyen parayı depolasın.
    Gün gelir o kişi haklı çıkar, "vay be" dersiniz.
    Haksız çıkarsa sıkıntı yok zaten.

Bir iki yıl önce başka bir senaryoyu düşünerek gidip 6 litre kolonya almıştım. O ihtimal gerçekleşmeyince dedim tüh be 6 litre kolonya elde patladı.
    Ama hiç kimsenin aklına gelmeyecek bambaşka bir olay oldu ve o kolonyaları ellerimize ve kapılara sıka sıka birkaç ayda tüketiverdik. Hatta bittiği için üstüne 4 litre daha alıp attım kenara.

Saçma bulacağımız, hayatta olmaz yahu diyeceğimiz her şey, bir bir gerçekleşiyor bu ülkede veya dünyada.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

2. Büyük bir felakette göktaşı tsunami deprem nükleer savaş vs gibi büyük şehirde olursan elektrik gitti su gitti telefon kesildi. Ne yapacan apartmanda? En fazla 5 10 günde yiyecek suyun bitecek marketler kapalı tuvalet sorunu vs vs.Böyle bir ortamda büyük şehirde güvenlik daha bir problem olur. Müstakil evde kuyun varsa suyun bitmez bi jenaratör birazda dizelin olsun müstakil olduğu için daha çok yiyeceğin olur meyven sebzende bahçeden gelir . Yani karşılatırınca bence müstakil şehirden uzak daha mantıklı. Tabi onunda dez avantjları vardır illaki onuda siz sayın
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir!!

3. Take shelter (sığınak) diye bir film var bence izleyin tam bu foruma göre
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir!!

Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Ben hiç kimsenin kaygılarını yersiz görmem.
    Bırakın, sel bekleyen üst kata, bomba bekleyen bodrum kata, yiyecek kıtlığı bekleyen köyüne, benzin kıtlığı bekleyen işyerinin tam karşısına taşınsın. Su kıtlığı bekleyen suyu, para kıtlığı bekleyen parayı depolasın.
    Gün gelir o kişi haklı çıkar, "vay be" dersiniz.
    Haksız çıkarsa sıkıntı yok zaten.

Bir iki yıl önce başka bir senaryoyu düşünerek gidip 6 litre kolonya almıştım. O ihtimal gerçekleşmeyince dedim tüh be 6 litre kolonya elde patladı.
    Ama hiç kimsenin aklına gelmeyecek bambaşka bir olay oldu ve o kolonyaları ellerimize ve kapılara sıka sıka birkaç ayda tüketiverdik. Hatta bittiği için üstüne 4 litre daha alıp attım kenara.

Saçma bulacağımız, hayatta olmaz yahu diyeceğimiz her şey, bir bir gerçekleşiyor bu ülkede veya dünyada.
    İlk vakaya iki gün kala gidip kolonya, makarna felan almıştım. Millet bakıp gülümsedi. Sonra markette bir süre ürün bulamadılar. Ondan sonra kolonya bir daha eski fiyatına gelmedi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

5. Ev almak en iyi bir yatırım. 2011 de açıklanan 2023 vizyonuna göre kişi başı milli gelir ortalaması 25bin$ olacak. Az kaldı 3 sene sonra kişi başı milli gelir bugünkü 6bin$ dan tam x4 kat artacak. O zaman bugün pahalı deyip almadığınız evler dolar bazında tam 4 kat artmış olacak.

Doları Euroyu Altını bozun ev alın, ve 3 sene sonra zengin olun. 2023 vizyonu ta 2011 de planlandı ve işler tıkır tıkır yürüyor!

Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    2023 te herşey çok iyi olacak. Bunun işaretlerini 2011 de almıştık. Vizyonumuz çok güzeldi. Başarıyoruz.

Kümeslerde yaşayan insanlar metropollerdeki AVM OTEL TURİZM vb hizmet sektörleri de çökünce malak gibi aidatlarını kiralarını ödeyemeyince fiyatlamalar altın + dolar eurobond getirisine göre nerelerde olur belli olmaz. Fiyatlamaları TL ile bakan aldanır.

Ölçü basittir. Herhangi bir yatırım TEFAS İŞ PORTFÖYÜN Eurobond TDG ve IPV fonlarının altında getiriyorsa gerçek enflasyona yenilmiştir. Çıtanız bu iki fonun ortalama getirisini yenmek olmalı. Yenemiyorsanız özsermayeniz erimiş demektir.

6. Kooperatife girdim bankalara ve müteahhitlere fazla para kaptırmamak için. Eyt çıkar ya da çıkmaz en geç 2025 de emekli oluruz o günleri görürsek tabi.

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

7. Merhaba Sn Trust06
    Önceden paranın verilip sonradan ürünün alındığı sistemlere dikkat etmekte fayda var.
    Mutlaka iyi araştırmışsınızdır ama inşaatın durumunu, sözleşmeye göre gidip gitmediğini fiziki olarak sürekli kontrol etmekte fayda var
    Ytd

Alıntı Originally Posted by trust06 Yazıyı Oku
    Kooperatife girdim bankalara ve müteahhitlere fazla para kaptırmamak için. Eyt çıkar ya da çıkmaz en geç 2025 de emekli oluruz o günleri görürsek tabi.

Alıntı Originally Posted by trust06 Yazıyı Oku
    Kooperatife girdim bankalara ve müteahhitlere fazla para kaptırmamak için. Eyt çıkar ya da çıkmaz en geç 2025 de emekli oluruz o günleri görürsek tabi.

Zamanında koperatife girdim dyp çalışanlarının kurduğu bi koperatif. Süleyman demirel 1. Üye daireyi yapıp ona hediye edeceğiz ne yaparsa yapsın demirel başbakan koperatif 250 üyelik. 3 senede nitecek. 3 sene geçti aidatlaeı tıkır tıkır ödüyoruz. Temel kazısı bitti . 5 blopun temeli hızlı şekilde kazıldı durdu. Belediyeden sorun çıktı dediler. 2. Sene sonu kızgın bir şekilde genel kurula gittik sinirliyizde başkanı devirecrğiz yeni yönetim seçeceğiz. Bizim kooperatif 250 kişi ama genel kurul 1000 kişilik salonda yapılıyor ve salon neredeyse full dolu. Divan başkanı seçimi oldu yönetime müthiş tepki var oylar bi sayıldı 180 bizim aday 170 falan karşı aday topluyorsun 350 oy 250 kişilik kooperatif 350 oy var yaklaşık 70 80 kişide gelmemiş nasıl iştir. Başkanlık seçimine geçene kadar gürültü patırtı tanımadığımız bir sürü mafyavari adam divan başkanı ve hükümet komiseri jandarma bölgesinde olduğumuzdan takviye jandarma istedi. 100 e yakın jandarmada geldi. Başkanlık seçimi oylar kullanıldı bizim aday kılpayı önde bir kavga çıktı. Mevcut yönetimi devirmek isteyen bizlere bi araba sopa. Jandarma zor kurtardı. Genel kurul iptal bir sonraki toplantıda 450 üye olamayacağına ilişkin itiraz sonuzu üyelerin 250 dem sonrası genel kurula alınmadı. Bu arada iptal sonrası bizim seçtiğimiz divan başkanını bürosunda döve döve komalık etmiş birileri qdam 5 gün sonra öldü. Bu defa genel kurul polis bölgesinde ve 500 e yakın polis var. 250 ye yakın kişi girdik genel kurulu mevcut başkan yok. Denetim kurulu raporu okundu ibra edilmedi. Tekmadayla girdik seçime kazandık. Sonra bi öğrendik ki bizim 250 üyeli koperatifte 100 ün üstünde ekstra üye kaydı yapılıp para toplanmış yetmemiş genel kurula yakın 70 in üstünde sahte üye yapmışlar seçimi kazanmak için neyse yeni başkan hevesle başladı 2 yılın sonunda genel kurul olduğunda bizim temeller aynen duruyordu bizim başkan halen sahte üye ayıklamakla uğraşıyor. 5 yılın sonunda atıyorum toplam 10 milyarbtl (eski para ile )ödemişsem 10 milyar alıp çıktım bizim es kooperatif tam 18 yıl sonra bitti. Millet şimdi oturuyor evlerinde. Kooperatife girdim 3025 de bitecek diyince aklıma ilk ve tek kooperatif maceram geldi. Tövbe ettim bi daha koooeartife girmedim
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Sayfa 815/1002 İlkİlk ... 315715765805813814815816817825865915 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •