Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 816/1002 İlkİlk ... 316716766806814815816817818826866916 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 6,521 - 6,528 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. valla agalar yamyam kılıklı müteahhit evi 1 yılda yapar senin paranı da cebine peşin koyar. sende beklersin ki ev 15-20 yılda kendini amorti etsin. ben bahçeli evde büyüdüm 15 yıla o evin sağı solu eskir sana yine 30 bin mesraf çıkarır,bu böyle gider. bende ev vardı 2 yıl oluyor sattım altın aldım. şimdi hangi ev o kadar değerlendi? alanlar hep zararda .hele 2017 de ev almayıp dolar alanları hiç söylemiyorum.

bir arkadaş da müstakil evi eşkıya basar demiş iş oraya gelsin, çeker vururum. bahçeye gömer, üzerine de mısır eker yerim.

2.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    .....
    Başkanlık seçimi oylar kullanıldı bizim aday kılpayı önde bir kavga çıktı. Mevcut yönetimi devirmek isteyen bizlere bi araba sopa. Jandarma zor kurtardı. Genel kurul iptal bir sonraki toplantıda 450 üye olamayacağına ilişkin itiraz sonuzu üyelerin 250 dem sonrası genel kurula alınmadı. Bu arada iptal sonrası bizim seçtiğimiz divan başkanını bürosunda döve döve komalık etmiş birileri qdam 5 gün sonra öldü.
    .....
    Şu sıralar Dap yapiyormuş bu kötek olayını...
    Cayir cayir reklam yapiyorlar sincapli site icin Nasil bir kâr varsa artik bu işte...

Ama hicbirine acimiyorum bu siteden ev alanlarin. Bu kadar yamuk işlere ragmen hala Dap diyolarsa , yesinler abi sopayı....

SM-N770F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by bzaferb Yazıyı Oku
    Şu sıralar Dap yapiyormuş bu kötek olayını...
    Cayir cayir reklam yapiyorlar sincapli site icin Nasil bir kâr varsa artik bu işte...

Ama hicbirine acimiyorum bu siteden ev alanlarin. Bu kadar yamuk işlere ragmen hala Dap diyolarsa , yesinler abi sopayı....

SM-N770F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    katılıyorum. Bu ara çok popüler. Aradıklarında gelin ofisimize görüşelim diyorlar. Fiyat söylenmiyor, aidatlar da kimbilir kaç olur...
    Bina yapılmayan yer bırakmayacaklar bu gidişle
    Sarı ile işaretli yer "Sultançiftliği Devlet Ormanı" D6 ile Şile otoyolu arasında kalan son yeşil alanlardan.
    syg.

“Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

4. Bende 1992 de girmiştim kooparatife... 11 Eylül (Hiç unutmam ŞU niwyork saldırısının olduğu gün) 2001 yılında zorla aldık evi...oda yeni yeni masraflar çıkartıp dünyanın senedini imzalamıştık. o geceki uykumu hiç unutamam yok böyle bir şey. Tarlanın ortasıydı, çamurdan korunmak için çocuklar ayağına poşet geçirirdi okula giderken...şimdi yeri çok güzel..bulvar oldu o yol. neyse o zamanlar yaklaşık 20000 dolara mal ettik. şimdi satmam da 50000 dolar eder. o kadar da oturduğunu sayarsan ev kendini 10 sefer amorti etti. 2017 (Yine Eylül) yılında 2. evi (Yaylalık) banka kredisiyle aldık... 10 yıl vadeli. Yaw arkadaş öde öde ana parada eksilme yok, canım sıkıldı 2020 ağustos ayında kapattım krediyi. Erken kredi kapatma cezası da ödedik bu arada... olsun kafam rahatladı. 3. evi (Denizde Yazlık) istesem şimdi alırımda kalsın şu koronanın geçmesini bekliyorum.....piyasa otursun.

kısaca arkadaşlar ev sahibi olmak her zaman iyidir...

Her şeyden önemlisi; Allah can sağlığı versin, gerisi teferruat.....her şey gönlümüze göre olsun.
    İnanılmaz Dediğiniz Hisse, Gün Gelir; Dayanılmaz Olur.
    FORMDA YAZDIKLARIM KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. ZARAR EDEBİLİRSİNİZ.

5.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Zamanında koperatife girdim dyp çalışanlarının kurduğu bi koperatif. Süleyman demirel 1. Üye daireyi yapıp ona hediye edeceğiz ne yaparsa yapsın demirel başbakan koperatif 250 üyelik. 3 senede nitecek. 3 sene geçti aidatlaeı tıkır tıkır ödüyoruz. Temel kazısı bitti . 5 blopun temeli hızlı şekilde kazıldı durdu. Belediyeden sorun çıktı dediler. 2. Sene sonu kızgın bir şekilde genel kurula gittik sinirliyizde başkanı devirecrğiz yeni yönetim seçeceğiz. Bizim kooperatif 250 kişi ama genel kurul 1000 kişilik salonda yapılıyor ve salon neredeyse full dolu. Divan başkanı seçimi oldu yönetime müthiş tepki var oylar bi sayıldı 180 bizim aday 170 falan karşı aday topluyorsun 350 oy 250 kişilik kooperatif 350 oy var yaklaşık 70 80 kişide gelmemiş nasıl iştir. Başkanlık seçimine geçene kadar gürültü patırtı tanımadığımız bir sürü mafyavari adam divan başkanı ve hükümet komiseri jandarma bölgesinde olduğumuzdan takviye jandarma istedi. 100 e yakın jandarmada geldi. Başkanlık seçimi oylar kullanıldı bizim aday kılpayı önde bir kavga çıktı. Mevcut yönetimi devirmek isteyen bizlere bi araba sopa. Jandarma zor kurtardı. Genel kurul iptal bir sonraki toplantıda 450 üye olamayacağına ilişkin itiraz sonuzu üyelerin 250 dem sonrası genel kurula alınmadı. Bu arada iptal sonrası bizim seçtiğimiz divan başkanını bürosunda döve döve komalık etmiş birileri qdam 5 gün sonra öldü. Bu defa genel kurul polis bölgesinde ve 500 e yakın polis var. 250 ye yakın kişi girdik genel kurulu mevcut başkan yok. Denetim kurulu raporu okundu ibra edilmedi. Tekmadayla girdik seçime kazandık. Sonra bi öğrendik ki bizim 250 üyeli koperatifte 100 ün üstünde ekstra üye kaydı yapılıp para toplanmış yetmemiş genel kurula yakın 70 in üstünde sahte üye yapmışlar seçimi kazanmak için neyse yeni başkan hevesle başladı 2 yılın sonunda genel kurul olduğunda bizim temeller aynen duruyordu bizim başkan halen sahte üye ayıklamakla uğraşıyor. 5 yılın sonunda atıyorum toplam 10 milyarbtl (eski para ile )ödemişsem 10 milyar alıp çıktım bizim es kooperatif tam 18 yıl sonra bitti. Millet şimdi oturuyor evlerinde. Kooperatife girdim 3025 de bitecek diyince aklıma ilk ve tek kooperatif maceram geldi. Tövbe ettim bi daha koooeartife girmedim
    Hukuk ve seffafligin olmadigi ulkede sermaye birikmez yatirim yapilamaz.
    Maalesef...
    Emlakta ulkemizde hep rant vardi ve hep rant var....
    Ytd

"Bir ülkenin bağımsızlığı yabancıların lütuf ve merhametine bırakılamaz."M.Kemal ATATÜRK
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi içermez.Yatırım tavsiyesi verecek yetkinlikte değilim.
    "Memleketim varsa ben de varım."

6. Dap Yapı için ne fiyat isteniyor? Aşağıdaki Dap yapıya yakın bir bölgede. Mukayese edilmez tabii de Dap Yapıya göre çakma kalır burası ama yine de bakılabilir. Aidat 140 TL.

https://www.sahibinden.com/ilan/emla...96280105/detay

1+1 için 238.000 istemişler. Burada kimseyi düvmezler be ya.

https://www.sahibinden.com/ilan/emla...96272408/detay
    Yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir...

7.  Alıntı Originally Posted by tarantula Yazıyı Oku
    Büyük bir felakette göktaşı tsunami deprem nükleer savaş vs gibi büyük şehirde olursan elektrik gitti su gitti telefon kesildi. Ne yapacan apartmanda? En fazla 5 10 günde yiyecek suyun bitecek marketler kapalı tuvalet sorunu vs vs.Böyle bir ortamda büyük şehirde güvenlik daha bir problem olur. Müstakil evde kuyun varsa suyun bitmez bi jenaratör birazda dizelin olsun müstakil olduğu için daha çok yiyeceğin olur meyven sebzende bahçeden gelir . Yani karşılatırınca bence müstakil şehirden uzak daha mantıklı. Tabi onunda dez avantjları vardır illaki onuda siz sayın
    Nato bir rapor yayinladi 2018 de ve uye ulke savunma birimlerine....
    Sehirlesmenin cok arttigini ve guvenlik ve gida ve saglik viruste gorduk mesela sorunlarinin olusacagini bunun cetelere ve sehir icinde savasa donebilecegini savunma anlayisinin degismesi gerektigini ifade ediyordu raporda....
    Soylediginiz mantikli ama.yangin olursa kirsal kesim sehir ayirt edilmez firtina herkesi kasip kavurur.
    Dunyanin en buyuk problemi iklim degisikligi nufus ve gida temini....

"Bir ülkenin bağımsızlığı yabancıların lütuf ve merhametine bırakılamaz."M.Kemal ATATÜRK
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi içermez.Yatırım tavsiyesi verecek yetkinlikte değilim.
    "Memleketim varsa ben de varım."

8.  Alıntı Originally Posted by Tasarrufcu Yazıyı Oku
    Merhaba Sn Trust06
    Önceden paranın verilip sonradan ürünün alındığı sistemlere dikkat etmekte fayda var.
    Mutlaka iyi araştırmışsınızdır ama inşaatın durumunu, sözleşmeye göre gidip gitmediğini fiziki olarak sürekli kontrol etmekte fayda var
    Ytd
    Aynen öyle yapmak lazım sn Tasarrufçu. Firma tanıdık bir çok projesi var 4-5 yıldır da takip ediyorum kendilerini teşekkürler bilgileriniz için.

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 816/1002 İlkİlk ... 316716766806814815816817818826866916 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •