Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 826/1002 İlkİlk ... 326726776816824825826827828836876926 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 6,601 - 6,608 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. Köy bildiğiniz Bademli çok geri kalmış oysaki turizm yeri.ic Anadolu'nun köyleri bile Bademli den gelişmiş.deniz olmasa yaramaz. Yazın yiyecek satsan çok para kazanırsınız akşama köyde 1 market var akşama bir şey kalmıyor..

Yaklaşık 8 ay sonra tayin zamanım geliyor, bundan sonra gideceğim yerde kısmetse emekliliğe kadar (10 yıl) yaşarım. Eskişehir ve Balıkesir benim de beğendiğim yerler. Kriterlerinizi ve değerlendirmeniz sonucunda üst sıralarda yer alan diğer şehirleri paylaşabilirsiniz çok memnun olurum.
     Alıntı Originally Posted by ayvagobeknuri Yazıyı Oku
    Yatırım için de alınabilir. Oturum için de alınır. Pek çok kriteri değerlendirdim ve Türkiye Coğrafyasında 1.çıktı.

Mesela Bandırma da ilk onun içinde, sadece Eskişehir'deki sağlık hizmetleri kalitesinde değil, Bandırma şehir olarak da güzel değil ama değer artışı olacaktır.

Balıkesir merkez de iyidir.

Hangi kriterlere baktın derseniz, onları yazmam, çünkü deli dersiniz.
    Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Sn Finans_mt
    Hayırlı olsun, çarpanlara çok takılmayın.
    Sonuçta oturduğunuz evi aldınız.

Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    selamlar,
    oturduğum daireyi ev sahibi satışa çıkardığı için çok isteyerek olmasa da aile huzuru adına satın aldık. burası için kirada olmak çok avantajlıydı fakat tekrar kiralık ev aramak v.s. istemedim, üstelik başka eve kiraya gitmek istesem bölgede kiralar yükseldiği için çok bi anlamı olmayacaktı.
    yaklaşık 280 çarpanla almış oldum, fakat burada evlerin çarpanı hep böyle bırakın 200leri, 250nin altı bulmak bile çok zor.

yaptığım araştırmada 2005 yılında dolar karşılığı satıldığı fiyata yakın bir fiyata almış bulunduk. dolar enflasyonunu v.s. katınca ileride venezuela olmazsak zarar etmem diye düşünüyorum

şuraya bağlayayım isteyen gönlüne göre en iyi evi alsın, istemeyen finansal piyasalarda bol bol kazansın inş

4.  Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    selamlar,
    oturduğum daireyi ev sahibi satışa çıkardığı için çok isteyerek olmasa da aile huzuru adına satın aldık. burası için kirada olmak çok avantajlıydı fakat tekrar kiralık ev aramak v.s. istemedim, üstelik başka eve kiraya gitmek istesem bölgede kiralar yükseldiği için çok bi anlamı olmayacaktı.
    yaklaşık 280 çarpanla almış oldum, fakat burada evlerin çarpanı hep böyle bırakın 200leri, 250nin altı bulmak bile çok zor.

yaptığım araştırmada 2005 yılında dolar karşılığı satıldığı fiyata yakın bir fiyata almış bulunduk. dolar enflasyonunu v.s. katınca ileride venezuela olmazsak zarar etmem diye düşünüyorum

şuraya bağlayayım isteyen gönlüne göre en iyi evi alsın, istemeyen finansal piyasalarda bol bol kazansın inş
    Alinan alinmistir, artik hesap yapilmaz...
    Bir arkadaşın yazdiği gibi, bir ev aldınmı komşu da almiş olursun.Siz belirsiz komsulari ekarte ederek aslında 2 daire almis oluyorsunuz.
    Allah huzurunuzu bozmasın, güle güle oturun.

SM-N770F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5.  Alıntı Originally Posted by ayvagobeknuri Yazıyı Oku
    Yatırım için de alınabilir. Oturum için de alınır. Pek çok kriteri değerlendirdim ve Türkiye Coğrafyasında 1.çıktı.

Mesela Bandırma da ilk onun içinde, sadece Eskişehir'deki sağlık hizmetleri kalitesinde değil, Bandırma şehir olarak da güzel değil ama değer artışı olacaktır.

Bandırma da doğmuş büyümüş biri olarak konuya müdahil olayım,şahsi düşünceme göre,çok para kazandıracak ticari bir iş yapmıyacaksanız ,Bandırma yerleşim için çok gerilerde kalmalıdır.Meslek icabı ayrılmak zorunda kalsam da her sene yazın 20 gün,kışın 10 günü orada geçirdim,ailem hala orada yaşıyor,emekli oldular,düzenleri kurulu olduğu için orada kaldılar.

Neden tercih edilmemeli? çok basit örneklerle açıklayacağım ama bence bu yeterli olmalı;Bandırma süratle yeni İzmit olma yolunda ilerliyor.Yılın yaklaşık 300 günü poyraz eser,Bağfaş ın amonyak kokusu hiç eksik olmaz,buna birde son yıllarda gece saat 01 den sonra Banvitin tavuk kemiği yakma operasyonunuda ekleyelim,deniz kirliliğini söylemeye gerek yok,şehre doğru kalkış yapan uçakların gece ve gündüz gürültüsünü orada yaşayanlara sorun,sakin bir yaşam arayanların bence son tercih edeceği yerlerden biri olmalı...

İlla tercih etmek istiyorum olumlu yönlerini söyle derseniz,ticaret erbabı için iyi bir yer,canlı nüfusu var ve sabit geliri olan insan sayısı bir çok ilden fazla,ana arter üzerinde;İstanbul-Bursa-Çanakkale hatta İzmir e ulaşım çok kolay,Erdek,Ocaklar gibi tatil yerlerine yakın,karar sizin...

Alıntı Originally Posted by watcher46 Yazıyı Oku
    Bandırma da doğmuş büyümüş biri olarak konuya müdahil olayım,şahsi düşünceme göre,çok para kazandıracak ticari bir iş yapmıyacaksanız ,Bandırma yerleşim için çok gerilerde kalmalıdır.Meslek icabı ayrılmak zorunda kalsam da her sene yazın 20 gün,kışın 10 günü orada geçirdim,ailem hala orada yaşıyor,emekli oldular,düzenleri kurulu olduğu için orada kaldılar.

Neden tercih edilmemeli? çok basit örneklerle açıklayacağım ama bence bu yeterli olmalı;Bandırma süratle yeni İzmit olma yolunda ilerliyor.Yılın yaklaşık 300 günü poyraz eser,Bağfaş ın amonyak kokusu hiç eksik olmaz,buna birde son yıllarda gece saat 01 den sonra Banvitin tavuk kemiği yakma operasyonunuda ekleyelim,deniz kirliliğini söylemeye gerek yok,şehre doğru kalkış yapan uçakların gece ve gündüz gürültüsünü orada yaşayanlara sorun,sakin bir yaşam arayanların bence son tercih edeceği yerlerden biri olmalı...

İlla tercih etmek istiyorum olumlu yönlerini söyle derseniz,ticaret erbabı için iyi bir yer,canlı nüfusu var ve sabit geliri olan insan sayısı bir çok ilden fazla,ana arter üzerinde;İstanbul-Bursa-Çanakkale hatta İzmir e ulaşım çok kolay,Erdek,Ocaklar gibi tatil yerlerine yakın,karar sizin...
    Bandırmayı resmen gömmüşsünüz. Ama bahsettiğiniz hususlar gerçekten önemli.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

7. İlla tercih etmek istiyorum olumlu yönlerini söyle derseniz,ticaret erbabı için iyi bir yer,canlı nüfusu var ve sabit geliri olan insan sayısı bir çok ilden fazla,ana arter üzerinde;İstanbul-Bursa-Çanakkale hatta İzmir e ulaşım çok kolay,Erdek,Ocaklar gibi tatil yerlerine yakın,karar sizin...
    İzmir'den gelen demiryolu ve limanı unutmayalım. İstanbul'u besleyecek. Güzel bir şehir olmadığını yazdım ama emlak değer kazanacak. Yine iklimi iyi olmayan, bu da güzel bir şehir değil ama değer kazanacak bir yer daha: Bozüyük.
    Yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir...

8.  Alıntı Originally Posted by ayvagobeknuri Yazıyı Oku

eskişehirde kaç tane olimpik yüzme havuzu var ? yarı olimpik değil tam olimpik...
    samurayların pirinç tarlalarındaki çay seremonilerinde, çay kaselerinin içine dalıp, suikast için vakit kollayan hain ninjalardık.
    hamza sütbıyık; rasyonel akla atılan imza.

Sayfa 826/1002 İlkİlk ... 326726776816824825826827828836876926 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •