Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 827/1002 İlkİlk ... 327727777817825826827828829837877927 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 6,609 - 6,616 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by HMZ STBYK Yazıyı Oku
    eskişehirde kaç tane olimpik yüzme havuzu var ? yarı olimpik değil tam olimpik...
    Haklısın Yaa Hamza, olimpik yüzme havuzları su deposu olarak kullanılabilir. Emme Eskişehir su kaynakları diye aratırsan, Türkiye'nin en fazla su kaynağına sahip şehirlerden birinin Eskişehir olduğunu görürsün.

Kim demiş Eskişehir'de deniz yok deyu? Büyükerşen ulla bu, boru mu? Eskişehir'in içinden Morsuk geçiyor, üzerinde gondollar geziyor. Ayrıca rakımın 800 metre olmasının acayip faydası var bunu yazmacem, deli derler.

Açık ara birinci, ikinciyle arasında fersahlar var. Eskişehir'de yaşayanlar çok şanslı.Videonun sonunda kadın ne diyor?Burada yazlık evimiz var diyor. ))))))))))))))))))))))))) Ey güzel memleketim,Büyükerşen gibi bir deha 600 bin nüfuslu bir vilayatın belediye başkanı, Kılıçdaroğlu ana muhalefet partisi genel başkanı.

Bir tiyo daha vereyim. 2000 sonrası nüfusu 1700'den 11.000'e çıkmış bir yer var. Acayip bir artış. Onu da siz bulunuz efendim.

Bandırma ve Bozüyük için güzel şehirler değil dedik( Bandırma'lı forumdaş doğruladı, amonyak kokusu Bağfaş, tavuk artıklarının yakılması Banvit yani sanayii) sanayi büyüyecek, lojistik öyle bir büyüyecek ki, tarım büyüyecek abi herşey var orada.

Ama Balıkesir merkez güzel şehirdi. Müstakil Amerikan şehirleri gibiydi. Betondan nasibini almıştır da yine de Bursa kadar almamıştır.
    Son düzenleme : ayvagobeknuri; 07-10-2020 saat: 09:08.
    Yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir...

2. Takasa yönelin abi. İstanbul'da 5-6 gayrımenkul demek, bütün yımırtalar aynı sepette demektir. Takas ilanları verin abi( bi denesini takas etmeye çalışın be ya) en azından takas sistemi gelişsin.

3. Geçtiğimiz Mart ayında bir arkadaşım emekli olarak Bandırma da açık yüzme havuzlu bir sitede 500 bin tl ye NET 130 M2 sıfır daire alarak yerleşti. Sürekli konuşuyorum, tek sorununun yatak odasının biraz küçük olmasından şikayetçi. Onun dışında yazın sağlanan kredi kolaylığı nedeniyle sitede muadil dairelere 700 bin Tl civarı istendiğini söylüyor.
    İnsan iki şeyi bilmelidir:
    1.Haddini. 2.Hesabını.

4. Abi bu Hamza çok yaman adam...Ne yazdığını dikkatli okumak icap eder. Olimpik yüzme havuzu deyince, şimdi aklıma geldi, paralimpik olimpiyatlarda, olimpiyat şampiyonu bir kızımız vardı, işte Eskişehirliydi bu gızcağız. Şimdi gugullayınca, Eskişehirde olimpik yüzme havuzu varmış. Sıkı durun, Beylikova'da(buraya süt ovası da denir, hayvancılığın yoğun yapıldığı bir yer) yarı olimpik yüzme havuzu varmış. Anadolu Üniv.de de galiba bir başka olimpik yüzme havuzu var.

Kusura bakma Hamza, jeton çok geç düştü. Ama neticede düştü yani. Hamza beni desteklemek için yazmış be ya.

5.  Alıntı Originally Posted by HMZ STBYK Yazıyı Oku
    eskişehirde kaç tane olimpik yüzme havuzu var ? yarı olimpik değil tam olimpik...
     Alıntı Originally Posted by ayvagobeknuri Yazıyı Oku
    Haklısın Yaa Hamza, olimpik yüzme havuzları su deposu olarak kullanılabilir. Emme Eskişehir su kaynakları diye aratırsan, Türkiye'nin en fazla su kaynağına sahip şehirlerden birinin Eskişehir olduğunu görürsün.

Kim demiş Eskişehir'de deniz yok deyu? Büyükerşen ulla bu, boru mu? Eskişehir'in içinden Morsuk geçiyor, üzerinde gondollar geziyor. Ayrıca rakımın 800 metre olmasının acayip faydası var bunu yazmacem, deli derler.

Açık ara birinci, ikinciyle arasında fersahlar var. Eskişehir'de yaşayanlar çok şanslı.Videonun sonunda kadın ne diyor?Burada yazlık evimiz var diyor. ))))))))))))))))))))))))) Ey güzel memleketim,Büyükerşen gibi bir deha 600 bin nüfuslu bir vilayatın belediye başkanı, Kılıçdaroğlu ana muhalefet partisi genel başkanı.

Bir tiyo daha vereyim. 2000 sonrası nüfusu 1700'den 11.000'e çıkmış bir yer var. Acayip bir artış. Onu da siz bulunuz efendim.

Bandırma ve Bozüyük için güzel şehirler değil dedik( Bandırma'lı forumdaş doğruladı, amonyak kokusu Bağfaş, tavuk artıklarının yakılması Banvit yani sanayii) sanayi büyüyecek, lojistik öyle bir büyüyecek ki, tarım büyüyecek abi herşey var orada.

Ama Balıkesir merkez güzel şehirdi. Müstakil Amerikan şehirleri gibiydi. Betondan nasibini almıştır da yine de Bursa kadar almamıştır.
    ayva göbek , benim sorduğum soru ile yanıtının ne alakası var ?

yahu ayva göbek ; sorum gayet net ... ( bir ara gayet.net vardı , ordan tanışıp çok fındık ceviz kırmıştım zamanında, ne günlerdi... ) Eskişehir' de tam olimpik kaç tane yüzme havuzu var ? bu sorunun yanıtları şu şekilde olabilir :

a ) bilmiyorum
    b) şu kadar adet
    c) bi bakayıp dönjem ben size
    d) yukardaki şıklardan hiçbiri olamaz değil
    e) dikkat tuzak soru
    samurayların pirinç tarlalarındaki çay seremonilerinde, çay kaselerinin içine dalıp, suikast için vakit kollayan hain ninjalardık.
    hamza sütbıyık; rasyonel akla atılan imza.

6.  Alıntı Originally Posted by ayvagobeknuri Yazıyı Oku
    İzmir'den gelen demiryolu ve limanı unutmayalım. İstanbul'u besleyecek. Güzel bir şehir olmadığını yazdım ama emlak değer kazanacak. Yine iklimi iyi olmayan, bu da güzel bir şehir değil ama değer kazanacak bir yer daha: Bozüyük.
    Nuri Bey,Bandırma nın gelişme alanı yok,büyük harflerle YOK! maalesef durum bu ,limanı karşınıza aldığınızda sol tarafta Eski yerleşim Hacıyusuf Mah arkası Livatya...sağ tarafta,Paşabayır Mah.,esas gelişecek alanda ise hava üssü var,yıllardır kaldırılacağı söyleniyor ama çok zor,esasında benzer şeyleri söylemişiz,bende Yeni İzmit olur demiştim ama ben deniz kıyısında yaşayan bir emekli olacağım derseniz kesinlikle Bandırma seçenek değil...

Emlak getirisi olarak baz aldığımız dada ilginç bir şey söyleyeyim;dişe dokunur hiç bir sanayi işletmesi bulunmayan Edirne nin emlak değerlenme endeksi,Bandırma dan ciddi yüksek,ayrıca geri dönüş süresi daha kısa...

7.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Bandırmayı resmen gömmüşsünüz. Ama bahsettiğiniz hususlar gerçekten önemli.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Sayın Egeli,emekli olduğumda eşim çalıştığı için,onun tayinini istediğimiz yere aldırma şansımız bir kereliğe mahsus vardı,Bandırma yı hiç düşünmedik,bence böyle yorumlar keşke burada bahsedilen yerler hakkında,orada uzun süre yaşayan kişilerce mikro milliyetçilik gözetilmeden yapılsa da,insanlarda farklı bir bakış açısı oluşsa..

Nihayetinde,gazetelerde,bloklarda veya forumlarda okuduklarımız ve gördüklerimizle veya kısa süreli tatillerle görüp aşık olup evimizi taşıdığımız yerlerden,gözden kaçan veya saklanan kötü bir özelliği nedeniyle başka bir yere taşınmanın maddi ve manevi boyutları çok farklı olur..

8.  Alıntı Originally Posted by TeTRa Yazıyı Oku
    Geçtiğimiz Mart ayında bir arkadaşım emekli olarak Bandırma da açık yüzme havuzlu bir sitede 500 bin tl ye NET 130 M2 sıfır daire alarak yerleşti. Sürekli konuşuyorum, tek sorununun yatak odasının biraz küçük olmasından şikayetçi. Onun dışında yazın sağlanan kredi kolaylığı nedeniyle sitede muadil dairelere 700 bin Tl civarı istendiğini söylüyor.
    Sayın Tetra,imkan yönünden Bandırma sıkıntılı bir yer değil ama ben sakin,huzurlu,havası görece temiz bir yer arıyorum derseniz,o yer Bandırma değil derim çok net.

Sayfa 827/1002 İlkİlk ... 327727777817825826827828829837877927 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •