Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 832/1002 İlkİlk ... 332732782822830831832833834842882932 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 6,649 - 6,656 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Bursa istinaf mahkemesi, salgında iş kaybı yaşayan esnafın kirasını tedbiren yarıya düşürdü. İlk niteliğindeki kararın, emsal olması bekleniyor.
    Bursa'da lokantacı Ahmet Yahyaoğlu, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sürecinde işlerinin yüzde 70 düştüğü gerekçesiyle kiranın yeniden belirlenmesini istedi.

23 bin liralık aylık kira bedelinin, 11 bin 500 liraya indirilmesi talep edildi.

İhtiyati tedbir başvurusu da yapıldı.

Davayı gören mahkeme, ihtiyati tedbir talebini reddetti. İtiraz, Bursa 4. Hukuk Dairesince karara bağladı.

Daire, Borçlar Kanunu'nda yer alan, ön görülmeyen şartların oluştuğuna hükmetti.

İhtiyati tedbir talebi kabul edildi.

Dava karara bağlanana kadar, kiranın yarısı ödenecek. Kesin hükmün, diğer kira davalarına emsal oluşturması bekleniyor.

https://tr.sputniknews.com/koronavir...iya-dusuruldu/

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

2. Mesajlarım "Emlağa toz kondurmamak" gibi algılanmıyordur umarım.

Yeri geldi burada umutabi ile birlikte lüks diye millete kitlenen projelere verip veriştirdik,
    yeri geldi "semtimdeki ortalama bir daire 30 bin dolara düşerse ucuzdan toplarım" da dedim. Yani çöküş de bekledim.
    Yeri geldi evimin çatı problemlerinden, kiracısından, ve benzeri şeylerinden şikayet edip emlak yatırımının kötü yönlerini de ortaya koydum.
    Mümkün olduğunca mantıklı ve tarafsız davranmaya çalıştım.
    Körü körüne övmedim, körü körüne de gömmedim.

Hiç bir yatırım aracı mükemmel değildir. Hiç kimse kendi pozisyonuna aşık olup, başka yatırım araçlarının başlığına giderek onları desteksiz bir şekilde kötülememeli.

Şurada yorum yapacak insanın emlak ile az çok alakasının olması gerek.
    Ben hayatım boyunca asla almayacağım bir hisse senedinin başlığına gidip kötülemiyorsam, hayatında asla ev almayacak adamların gelip burada saçmalamasını da abes görürüm arkadaş!
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

3.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Bursa istinaf mahkemesi, salgında iş kaybı yaşayan esnafın kirasını tedbiren yarıya düşürdü. İlk niteliğindeki kararın, emsal olması bekleniyor.
    Bursa'da lokantacı Ahmet Yahyaoğlu, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sürecinde işlerinin yüzde 70 düştüğü gerekçesiyle kiranın yeniden belirlenmesini istedi.

23 bin liralık aylık kira bedelinin, 11 bin 500 liraya indirilmesi talep edildi.

Davayı gören mahkeme, ihtiyati tedbir talebini reddetti. İtiraz, Bursa 4. Hukuk Dairesince karara bağladı.

Daire, Borçlar Kanunu'nda yer alan, ön görülmeyen şartların oluştuğuna hükmetti.

Dava karara bağlanana kadar, kiranın yarısı ödenecek. Kesin hükmün, diğer kira davalarına emsal oluşturması bekleniyor.

Vuaavv kira çarpanı bir anda ikiye katlamış ya da mülkün değeri %50 düşmüş.

Bu dükkan yatırımcısı kişi 23 bin liralık aylık kira bedeline güvenerek bankadan kredi aldıysa ne olacak!

Kredi geri ödemelerinde de %50 iskonto yapılmadığında ya da ödenemediğinde tahsili gecikmiş alacaklar artacak. Bu döngünün sonu belli..

Korkarım ki hukuk yatırımcıyı korumaz ise mülk sadece tüketim amaçlı alınır hale gelecek.
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

4.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Vuaavv kira çarpanı bir anda ikiye katlamış ya da mülkün değeri %50 düşmüş.

Bu dükkan yatırımcısı kişi 23 bin liralık aylık kira bedeline güvenerek bankadan kredi aldıysa ne olacak!

Kredi geri ödemelerinde de %50 iskonto yapılmadığında ya da ödenemediğinde tahsili gecikmiş alacaklar artacak. Bu döngünün sonu belli..

Korkarım ki hukuk yatırımcıyı korumaz ise mülk sadece tüketim amaçlı alınır hale gelecek.
    Devlet vatandaşı korumak istiyorsa, vergileri yarıya indirsin...ama bu vatandaş müstehak, bu kararı destekleyip, aklına vergi gelmiyorsa, her şeye müstehak (Bu arada karar üst mahkemeden döner. Yoksa en büyük emlak zenginleri, kendi tabanları, kıyamet kopar..ya da göstermelik 1-2 dava ile sınırlı kalır).
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

5.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Devlet vatandaşı korumak istiyorsa, vergileri yarıya indirsin...ama bu vatandaş müstehak, bu kararı destekleyip, aklına vergi gelmiyorsa, her şeye müstehak (Bu arada karar üst mahkemeden döner. Yoksa en büyük emlak zenginleri, kendi tabanları, kıyamet kopar..ya da göstermelik 1-2 dava ile sınırlı kalır).

Mahkeme de olsa müdahaleyi haklı bulmuyorum, diğer yandan iş serbest piyasaya kalsa, lokanta batsa, boşalan iş yerini aynı fiyattan kiraya verebilir miydi diyince de cevabım evet olamıyor maalesef. Sonuçta mücbir sebep kuralını işletmiş, ortadan kalkınca kira ücreti de eski seviyesine çıkarılacak anladığım kadarıyla.

Aslında bu olay mahkemeye gittiği için görünür bir hale getirmiş ama piyasa koşullarında da pek çok kişi, iş mahkemeye gitmeden kiracı-mülk sahibi zaten sulh yoluna gidiyorlar kendi aralarında, etrafımızdan da buna dair pek çok hikaye duyuyoruz, olması gereken de bu.

Kadri Gürsel
    @KadriGursel
    Türkiye’de mülkiyet hakkının hukukun güvencesi altında olmadığı, bir yurttaşın yasal yollardan edindiği mal varlığına siyasi&kişisel intikam dürtüsüyle, keyfi biçimde el konulabileceği dünyaya bundan daha etkili biçimde ifşa edilemezdi.
    https://mobile.twitter.com/KadriGurs...00807519793152
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

7.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku

Mahkemelerdeki işler düşmemiş herhalde maaşlarda indirim olmadığına göre...

8.  Alıntı Originally Posted by ayvagobeknuri Yazıyı Oku
    Bravo...Çok doğru...Petrol; uzun vadeli LTCM kontratlarla satılır. Ekonomi kanallarında gösterilen fiyatlar vadeli piyasa fiyatlarıdır. Bu piyasalar hedge amaçlıdır, vade bitiminde petrolü teslim almak zorunda değilsiniz, diğer vadeye geçebilirsiniz, pozisyonu kapatabilirsiniz. LTCM kontratlarda vadesinde petrolü teslim almak zorundasınız. Vadeli piyasalarda satılan petrol, spot piyasalarda satılanın onda birinden azdır.
    wti kontratları vade sonu fiziki teslimlidir ... brent vade sonu fiziki teslimli değildir ... LTCM de batmış gitmiş bir hedge fund idir.
    samurayların pirinç tarlalarındaki çay seremonilerinde, çay kaselerinin içine dalıp, suikast için vakit kollayan hain ninjalardık.
    hamza sütbıyık; rasyonel akla atılan imza.

Sayfa 832/1002 İlkİlk ... 332732782822830831832833834842882932 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •