Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 84/1002 İlkİlk ... 3474828384858694134184584 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 665 - 672 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Ankara Eryaman emlakçıları tüm kiralık ilanlara - memur şartı vardır - cümlesi eklemiş. Bugün Koçak emlak bürosunu aradım '' Siz bu şekilde alenen sınıf ayrımı yapamazsınız. Eryaman memurlara tahsisli bir semt midir ? O zaman işçiye, esnafa vb. ilanlar da veriniz. Anayasal suç işliyorsunuz. Kiracı dan kefil isteyebilirsiniz, borcunu ödemezse icraya verebilirsiniz ama meslek seçemezsiniz '' dedim.

Çok tuhaf bir milletiz. Ben karı- koca emekli memurum, adamlar bana bile olmaz, çalışan memur kefil getirin diyebiliyor.
    Sizde haklısınız kiracı 6 ay elektrik su takıp gitmişti. Borcum borç ama na..h alırsın mantığı olanlar çok sıkıntı.
    Bacanak pendikte arsasını müteahite verdi. 3 sene oldu tek inşaat yok. Müteahhit yapmadığı daireleri satmış 2 trikyon kaldırmış. Ofisinde 20 kişi soruyormuş ne zaman yapcan bizim evleri diye. Adam son model aracında geziyor. Avrupada olsa dolandırıcı olur. Bizde geziyor.

Alıntı Originally Posted by okirgil Yazıyı Oku
    Sizde haklısınız kiracı 6 ay elektrik su takıp gitmişti. Borcum borç ama na..h alırsın mantığı olanlar çok sıkıntı.
    Bacanak pendikte arsasını müteahite verdi. 3 sene oldu tek inşaat yok. Müteahhit yapmadığı daireleri satmış 2 trikyon kaldırmış. Ofisinde 20 kişi soruyormuş ne zaman yapcan bizim evleri diye. Adam son model aracında geziyor. Avrupada olsa dolandırıcı olur. Bizde geziyor.
    Kredi notu gibi kiracı notuda olabilir hem kiracı hem ev sahibi kazanır devlet neden bu sistemi istemiyor çözemiyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

3.  Alıntı Originally Posted by okirgil Yazıyı Oku
     Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Kredi notu gibi kiracı notuda olabilir hem kiracı hem ev sahibi kazanır devlet neden bu sistemi istemiyor çözemiyorum.

Burada var.

https://www.dunya.com/ekonomi/kiraci...-haberi-418883
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

4.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku

Düzgün kiracı bulamazsınız da ondan görmemezlikten, duymamazlıktan geliyorlar.

Araçlara eksper zorunluluğu getirildi(her ne kadar zorunlu ve saglikliysa) piyasada hiç bir tane düzgün araba bulabiliyormuyuz.

Kiracilar içinde notu düşük olana kimse ev vermek istemiyecektir.

Bankaların kredi vermediği gibi.

Bence kiralık olan ev sahipleri evlerini valiliğe kapsamlı şekilde kayıt ettirecek..Kiracı ev ihtiyacı olduğunda valiliğe gidecek.
    Ev sahibi kiraciyla muhatap olmayacak.Kirasını bankadan alacak.,vergisini kaynağından kesecek.
    Ha diyelim ki kiracı işini kaybetti.Kirayı ödeyemiyor.
    Devlet bir süre orda devreye girip yardım edecek.Kiracı ile ev sahipleri papaz olmayacak.

Yazacak çok şey var da uzar gider.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,049
    Avrupa'da bildiğim kadarıyla kira tahsil edilmediğinde maaştan kesinti/hapis cezası var.
    Almanya'da böyle en azından. Avrupa'da cezalar net. O yüzden herkes korkusundan ödüyor. Ödeyemeyende finansal durumundan dolayı ödeyemiyor.
    Sorun heryerde farklı tabi. Ama Türkiye'de daha zor gerçekten.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

6. Burda ise TV lerde röportajlarda borçlu olanlar sırıtıp bana ne icra gelirse gelsin canımı mı alacaklar diyip sırıtıyorlar...

Millet aşmış artık ülkemizde...Rezilliği önemsemiyorlar...

Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    Avrupa'da bildiğim kadarıyla kira tahsil edilmediğinde maaştan kesinti/hapis cezası var.
    Almanya'da böyle en azından. Avrupa'da cezalar net. O yüzden herkes korkusundan ödüyor. Ödeyemeyende finansal durumundan dolayı ödeyemiyor.
    Sorun heryerde farklı tabi. Ama Türkiye'de daha zor gerçekten.
    Bir tanıdığım ev tutmak istedi. Ev sahibi evi göstermek için gelir bilgisi sordu. Kira gelirin %30’unu geçtiği için evi göstermedi bile.

O egeli ben değilim

8.  Alıntı Originally Posted by boschyatirim Yazıyı Oku
    Düzgün kiracı bulamazsınız da ondan görmemezlikten, duymamazlıktan geliyorlar.

Araçlara eksper zorunluluğu getirildi(her ne kadar zorunlu ve saglikliysa) piyasada hiç bir tane düzgün araba bulabiliyormuyuz.

Kiracilar içinde notu düşük olana kimse ev vermek istemiyecektir.

Bankaların kredi vermediği gibi.

Bence kiralık olan ev sahipleri evlerini valiliğe kapsamlı şekilde kayıt ettirecek..Kiracı ev ihtiyacı olduğunda valiliğe gidecek.
    Ev sahibi kiraciyla muhatap olmayacak.Kirasını bankadan alacak.,vergisini kaynağından kesecek.
    Ha diyelim ki kiracı işini kaybetti.Kirayı ödeyemiyor.
    Devlet bir süre orda devreye girip yardım edecek.Kiracı ile ev sahipleri papaz olmayacak.

Yazacak çok şey var da uzar gider.
    üstadım parayla emlakçı tutsan o dediğin işleri yapmak için senede iki kira alır, tahmin et devlet memuru bu işi ne ciddiyetle bakacak.

devlet hangi işi düzgün yapıyor ki bunu yapsın, bir bakmışsın evine Suriyeli yerleştirmiş senden kira vergisi alıp onu besliyor.

devlet ne kadar az dahil olursa o kadar iyi.

kredi skoru tarzı bir sistem er yada geç gelecek.

aslı yapılması gereken ise evlerin satış fiyatının gerçek tutar üzerinden takip edilebilmesi.

bu konuda abd harbiden aşmış, netten eve yakın okulların fen dersi ortalama notlarını bile görebiliyorsun.

Sayfa 84/1002 İlkİlk ... 3474828384858694134184584 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •