Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 840/1002 İlkİlk ... 340740790830838839840841842850890940 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 6,713 - 6,720 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by parmenidesxenophanes Yazıyı Oku
    kıçıkırık hamburgerciyi unutmayalım. adam hala sözde muhalifleri düdükleyerek geçiniyor.
    Unutur muyum hiç o ıslak hamburgerciyi...? Sözde sosyal medyada boykot kararı alınmıştı...

Özellikle taksimdeki şubesini ne zaman görsem içerisi tıklım tıklım.

Neyse...
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

2.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Bence bunda hepimizin suçu var

Buradan ev alanların büyük çoğunluğu muhalefete oy verecek olan beyaz yakalılar olacak inan buna

Biz muhaliflerin pek prensipleri yoktur. Misal gezideki davranışları yüzünden madoya bir ton laf edip hafta sonlarını madoda geçiren çok muhalif gördüm.

Ağaoğluna laf edip ondan ev alanı da...

Prensip mi? Biz de yoktur pek...

İhtiyacımızdan fazla gayrimenkul almasaydık bu tarz rant katliamları olmazdı...
    Beyaz yaka kim buradan ev almak kim,

Beyaz yaka şu an ticket sodexo geçen market kovalıyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Resim montaj değil gerçek...

Özellikle İstanbul Hayalet şehre dönüştü...

Almam... Alana da mani olmam...

Orta sınıf bitecek extreme haves and extreme have nots kalacak. Siz belki burada yaşamayacaksınız ama torunlarınız birilerinin torunları buralarda yaşayacak. 80 ve 90 larda prime dönemlerini yaşayanlar şimdi keyifleri yerinde ama hayata yeni başlayanlar ve onların çocuklarının akıbeti bu evler malesef.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir!!

4.  Alıntı Originally Posted by Delta Heavy Yazıyı Oku
    Beyaz yaka kim buradan ev almak kim,

Beyaz yaka şu an ticket sodexo geçen market kovalıyor.

Üst düzey yöneticiler de beyaz yakalı sayılır ve hatta CEO'lar bile....

Ayrıca sodexo kovalayıp ömrünü mortgage borcuna bağlayan beyaz yakalıları da azımsamamak lazım.

Bu arada geçenlerde öğrendim MORTgage kelimesi Fransızcada "Ölüm" anlamını taşıyan "MORT" tan türemiş.

Ölene dek borç...
    Son düzenleme : vivatrader; 15-10-2020 saat: 21:01.
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

5.  Alıntı Originally Posted by watcher46 Yazıyı Oku
    Bencede,ama yapan barzo müteahhitlere göre elini öpene 300 binden başlar,2+1 i..... ve maalesefte bir şekilde alınıyor bu kümesler,içinde cinnet geçirip,katliam yapılacak şekilde dizayn edildiği halde....
    katılıyorum. şansınız varsa yanınza insan evladı taşındıysa tamam yoksa cidden tam cinnet. artık bu emlak işi nasıl bir saçmalık olduysa balıkesirin boklu ilçesinde ev fiyatı 500.000 kafayı yememek evde değil. köyden bozma yer. kim bu kadar paraları veriyor yaa. hadi veren verdi nasıl kazanıyor? hani kriz vardı millet açtı bilmem ne zıkımdı. ben hariç herkesin işi tıkırında demek ki.

6.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Konutta fiyat düşmesi için insanların paraya ihtiyacı olması gerekiyor. Kredi kanalı açık olup insanlar kredi kullanabildiği sürece evi satmaz bekler. Kafa yapısında değişiklik olması için yıllar geçmesi gerekiyor.

faziler şuan olması gerektiği gibi %35 olsa hiç kimse evin yüzüne bakmaz . bakamazda zaten. millet sanki bedava gibi krediye abanıyor . 300 binlik ev 450 bin olmuş 1 hafta içinde , birde kredi çekmiş maliyeti 600 bine çıkmış. nasıl bir kafa anlamak zor.

7.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Unutur muyum hiç o ıslak hamburgerciyi...? Sözde sosyal medyada boykot kararı alınmıştı...

Özellikle taksimdeki şubesini ne zaman görsem içerisi tıklım tıklım.

Neyse...
    ogünden beri taksim esnafına 1 kuruş kazandırmadım. gitsin araplarla yaladıklarından kazansın. sanki oraya fatihteki sakallılar geliyordu. ama bizim millette hem kafa şahsiyet yok. hem anasına sövdürür hem para verir.

8. Su izolasyonu için çok ilginç bir maddenin uygulama videolarına denk geldim.
    Benim gibi ev sahiplerinin işine yarayabilir diye paylaşıyorum. Özellikle de kışa yaklaştığımız ve yağışların başladığı şu günlerde.

Firma reklamı yaptığım zannedilmesin diye de iki farklı firmanın videosunu koyuyorum.
    İki videoda da benzer şeyler yapıyorlar, birini izlemek yeterli.

https://www.youtube.com/watch?v=AzYxw_h-n_s
    https://www.youtube.com/watch?v=4vVIx3H2bBQ
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

Sayfa 840/1002 İlkİlk ... 340740790830838839840841842850890940 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •