Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 885/1002 İlkİlk ... 385785835875883884885886887895935985 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 7,073 - 7,080 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. Bayraklı ( eski bornova olan bölümleri ) , bornova ( mevlana mah, doğanlar mah, erzene mah . gibi ) deniz seviyesinde hatta bazı yerleri seviye altında. Eski tarımsal ovayı resmen kent yapmışlar. Orada en güzel yapılaşma forum bornova bölgesi. Zenginler ölmez diyen deprem hocasının kastettiği bu durumdu. tek kat veya 2 katlı villalar, işyerleri gayet güzel serpiştirilmiş. sokaklar geniş.

Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    İnsanlar çok garip ! Gerçekten ben bu yaşıma kadar anlayamadım. 2006 yılında seferihisar da 6 şiddetinde deprem olmuş ve herkes çatlak- patlağı tamir telaşındayken ; ben müstakil ev bakıyordum. Henüz temel ve ilk kat direkleri atılmış bir inşaat buldum ve aldım. Gerisini kendim tamamlattım.
    3 yıl içinde ( Tunç Soyer başkan seçilince ) sanki ülkede sadece seferihisar varmış gibi ( cıttaclow- yavaşşehir) fiyatlar 3 e katladı.

Şimdi de İzmir de bu son depremden sonra ayakta kalan binalar ( depremden alnının akıyla çıktı sloganıyla ) uçuk fiyatlara gidiyor. Yani hafıza mı kıt, gözümü kara ne derseniz. Ayakta kalan yeni binalar bile sarsıntıdan yara aldılar veya yoruldular. Tıpkı güreşte olduğu gibi. Bir silker iki silker üçüncüye devirir. Can bu kadar ucuz olmamalı.
    Sn ressam o zaman deprem sonrası tepeye doğru gelişen ve sonrasında tekrar aşağı inen seferihisarı görmüş olmalısınız. Pazarın etrafındaki boş arazilerin, merkezin nasılda apartmana döndüğünü hatırlarsınız

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Bayraklı ( eski bornova olan bölümleri ) , bornova ( mevlana mah, doğanlar mah, erzene mah . gibi ) deniz seviyesinde hatta bazı yerleri seviye altında. Eski tarımsal ovayı resmen kent yapmışlar. Orada en güzel yapılaşma forum bornova bölgesi. Zenginler ölmez diyen deprem hocasının kastettiği bu durumdu. tek kat veya 2 katlı villalar, işyerleri gayet güzel serpiştirilmiş. sokaklar geniş.
    Yüksek katlı binalara kim imar verdi diye sormak gerekiyor. Ama cevap kimsenin hoşuna gitmez.

O egeli ben değilim

https://eksisozluk.com/aydanin-babas...?a=popular&p=1

İzmirde şu anda kaç kişi kiralık ev arıyor bunla ilgili bir haber görürseniz paylaşımısınız.

O egeli ben değilim

5. 2008 yılındaki dünya da yaşanan krizden sonra (2-3 yıl sonrası) ülkemizde ciddi bir konut satış trendi başlamıştı.
    Yine benzer bir durum var gibi. Ülkeler ciddi derece para bastı. Altın hızlı bir yükseliş gösterdi. Belki bu durum bir müddet daha devam eder.
    ülkemizde yin hızlı bir konut satış trendi oluşur mu ? Şahsen 1-2 yıl içinde böyle bir döneme girebileceğimizi tahmin ediyorum.
    Çünkü ülkemizde genelde kenardaki birikimler gayrimenkul ile değerlendirilerek yatırıma dönüştürülüyor.
    Sizler bu konuda ne düşünürsünüz?

6.  Alıntı Originally Posted by Tasarrufcu Yazıyı Oku
    2008 yılındaki dünya da yaşanan krizden sonra (2-3 yıl sonrası) ülkemizde ciddi bir konut satış trendi başlamıştı.
    Yine benzer bir durum var gibi. Ülkeler ciddi derece para bastı. Altın hızlı bir yükseliş gösterdi. Belki bu durum bir müddet daha devam eder.
    ülkemizde yin hızlı bir konut satış trendi oluşur mu ? Şahsen 1-2 yıl içinde böyle bir döneme girebileceğimizi tahmin ediyorum.
    Çünkü ülkemizde genelde kenardaki birikimler gayrimenkul ile değerlendirilerek yatırıma dönüştürülüyor.
    Sizler bu konuda ne düşünürsünüz?
    Tabi ki bire bir kopyası olmayacak, ama ben yeni bir iktidarla yeni bir hikaye yazılabilirse emlakta tekrar yükseliş bekliyorum.

Daha fazla düşüş bekleyen kişiler bence fazla hayalperest.
    Hani dolar yükselirken "20 TL olacak 50 TL olacak" diyen tipler türer ya,
    sonra düşüşe geçince bu sefer karşı taraf başlar sallamaya "5'liraya düşecek, 3 liraya düşecek" diye.
    Emlakta daha fazla düşüş bekleyenleri de ben onlara benzetiyorum.
    Yükselişte nasıl ki mantık sınırlarını zorlamaya başladığı zaman alımlar azalıyor ve bir yerde alımlar durup balon patlıyorsa,
    düşüşte de fiyat mantık sınırına dayandığı zaman kimse evini beleşe vermeye razı olmaz.

Ekonomi, adalet, vs. herkesin malumu. İnsanlar canından bezmiş. Gençler ülkeden kaçmak için can atıyor. Bir de üstüne virüs çıktı.
    Emlakta buralar dip değilse, neresi dip?
    Daha da düşüş bekleyenler, ülkede bundan daha fazla ne tür bir felaket bekliyorlar? Savaşa falan gireceksek söylesinler de biz de bilelim.

Dediğim gibi, olumlu bir hikaye başladığı anda yön yukarı.
    Tek mesele, henüz olumlu hikayenin ufukta görünmemesi.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

7.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Tabi ki bire bir kopyası olmayacak, ama ben yeni bir iktidarla yeni bir hikaye yazılabilirse emlakta tekrar yükseliş bekliyorum.

Daha fazla düşüş bekleyen kişiler bence fazla hayalperest.
    Hani dolar yükselirken "20 TL olacak 50 TL olacak" diyen tipler türer ya,
    sonra düşüşe geçince bu sefer karşı taraf başlar sallamaya "5'liraya düşecek, 3 liraya düşecek" diye.
    Emlakta daha fazla düşüş bekleyenleri de ben onlara benzetiyorum.
    Yükselişte nasıl ki mantık sınırlarını zorlamaya başladığı zaman alımlar azalıyor ve bir yerde alımlar durup balon patlıyorsa,
    düşüşte de fiyat mantık sınırına dayandığı zaman kimse evini beleşe vermeye razı olmaz.

Ekonomi, adalet, vs. herkesin malumu. İnsanlar canından bezmiş. Gençler ülkeden kaçmak için can atıyor. Bir de üstüne virüs çıktı.
    Emlakta buralar dip değilse, neresi dip?
    Daha da düşüş bekleyenler, ülkede bundan daha fazla ne tür bir felaket bekliyorlar? Savaşa falan gireceksek söylesinler de biz de bilelim.

Dediğim gibi, olumlu bir hikaye başladığı anda yön yukarı.
    Tek mesele, henüz olumlu hikayenin ufukta görünmemesi.
    dibin dibi var, dipten bol ne var.

konu sadece emlakta değil tüm yatırım araçları.

örneğin ben dipte olduğunu düşünüp havacılık hissesi almaya başladım.

mart ayında birçok hisse dibi gördü ,bir ara petrol eksi fiyatlara düştü (detayına girmeyelim)

benim için emlakta dibin olmasının tanımı aşağı yukarı belli tamamen şahsi yorumumdur.

iş bankası mevduat faizi yıllık 20% olduğu gün emlakta benim için dip gelmiştir.

dibin dibini bulmak benim işim değil ben kafamdaki dibe bakarım, sanırım sizin dip tanımınız baya farklı

8. Mevduatta % 20'nin üstünü geçen yıllarda görmüştük sanırım.

Siz nasıl davranırsınız bilmem de, insanların çoğu o ortamda ya yüksek faizi bırakmak istemez, ya da faiz artınca elindeki dövizi düşmüştür, düşükten bozmak istemez.

Dipler ve tepeler hep bu psikoloji yüzünden kaçar.

Sayfa 885/1002 İlkİlk ... 385785835875883884885886887895935985 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •