Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 888/1002 İlkİlk ... 388788838878886887888889890898938988 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 7,097 - 7,104 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    faiz düştü diye her şeyin fiyatı arttı a dan z ye..
    Benim maaşim artmadi.

SM-N770F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. Ekonomi faiz düsürup fiyatlari şişirmekle yonetilebilseydi 2 yilda bir yeni ekonomik program aciklamazdi saray.
    Ama kazin ayagi oyle olmuyor. Damadi bile yiyor. Yakinda padişahida yerse şaşirmam.

Fiyat istikrarini bozdugunuz zaman herşey sarpa sarar..

Ortada bir rant var.
    Zengin sayilabilecek kişilerin, faiz kanali kullanilarak halkin vergileriyle sübvansesi var.

Aynen fakirlerin ve hatta orta diregin bile üstünden gecemedigi Osmangazi köprüsu gibi, avrasya tüneli gibi...
    Zengin olan geciyor, köprünün geri kalan ücreti vergilerle ödeniyor.

Alıntı Originally Posted by bzaferb Yazıyı Oku
    O iş karisik biraz.
    Sirf faiz dustu diye, ortada haksiz kazanc varsa biseyler soylenmesi gerekir.
    Şerefsiz agir kacmis tabi.
    Yalniz, siz faiz dustu diye baska bir malin fiyatinin arttigini gördunuzmu hic... hemde %30 lara varan artis.
    Ekmege peynire degil bu zam, fiyatlarin bir ömür calisilarak karsilandigi bir üründe.

Yapilan 100k lik bir zammi asgari ücretli, yemeden icmeden faizsiz halini 40 ay da odeyebiliyor.
    Sebep ne, faiz düştü...

Sn bzaferb berber traşınız için eskiden 20 lira isterken 22.5 liraya çıkardım diyor mu,yaptığı zam hemen 25 lira oluveriyor.Küçük miktar olduğu için gözünüze batmıyor ,ama yapılan zam yüzde 25.Üreticinin maliyeti artıyor ,zam yapma şansı olan ,piyasa az bişi toparlandı mı zammı çakıyor.Olay kime patlıyor,istediği zammı yapma imkanı olmayan memur,işçi,emekli ,kiracısı olan emlak sahibine vs.Olay artık faiz indi çıktı,dolar indi çıktı olayı değil,her ay her şeye zam yapılıyor,tüik enflasyonu çakma olduğundan çok dikkat çekmiyor.Hayat pahalılığı fiyat artışları ev sahiplerine kızılacak bir durumun çok dışında.Ev sahipleri de o evleri almak için ömürlerini veriyorlar,sizin de eviniz olduğunda olayı daha iyi anlayacaksınız.Ha çakal müteahitlerin 50 metrekare stüdyo daireye 500 bin istemesi falan tabi ayrı bir antite,konumuz dışı o durum.

0.64 faizle verilen krediler saçmalıktı,ayıptı.Ama inşaat ekonomisi ile hayatını sürdürürsen,yüzlerce sektörü,işçiyi,insanı bu ekonomiden beslenmeye itersen,o sektör yara almasın diye bir tarafını yırtarsın,gerçi boş çaba elbet,inşaat işi bitti.

5.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    0.64 faizle verilen krediler saçmalıktı,ayıptı.Ama inşaat ekonomisi ile hayatını sürdürürsen,yüzlerce sektörü,işçiyi,insanı bu ekonomiden beslenmeye itersen,o sektör yara almasın diye bir tarafını yırtarsın,gerçi boş çaba elbet,inşaat işi bitti.
    Sorunlari bu sekilde baslatiyorsunuz işte.
    Inşaat ekonomisi batmasin diye, gerceklikten uzaklasirsaniz 3 ayda piyasalarin icine edersiniz.

6.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Şu son zamanlarda herhangi birşeye yüzde 25 30 zam yapan herkese şeref yoksunu denecekse oho,dövizciler,altıncılar,berberler,kuaförler,mana vlar ve dahi çok sevgili hükümetimiz ....... ev sahiplerine sıra gelmez ki.
    Çok yanlış bir yorum

İstanbulda bir evim var,kira 1300 ev satılığa çıksa 500 falan ediyor.E şimdi bu kiracı kirasını düzenli yatırıyor,site aidatını düzenli yatırıyor,çok güvendiğim biri.Kiranın ucuz kalmasının nedeni çakma tüik enflasyonuna göre kira artışı yapması,kanuni artışını da düzenli yapar o konuda da güvenim tam .Ben bu evi aslında elde tutmakla bu kiracıyı finanse ediyorum,beş yüz bin liramın alternatif getirileri biliyorum ki bu evden daha iyi olacak.Aslında ev sahipleri çok da avantajlı değil,son yıllarda emlak sahibi olmak akıl işi değil gibi.

Alıntı Originally Posted by bzaferb Yazıyı Oku
    Sorunlari bu sekilde baslatiyorsunuz işte.
    Inşaat ekonomisi batmasin diye, gerceklikten uzaklasirsaniz 3 ayda piyasalarin icine edersiniz.

Piyasaların zaten içine edildi,büyük buhrana ha girdik ha giriyoruz.Piyasalar zaten bitik sn bzaferb,ne yapsalar kurtuluş yok.

Sayfa 888/1002 İlkİlk ... 388788838878886887888889890898938988 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •