Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 89/1002 İlkİlk ... 3979878889909199139189589 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 705 - 712 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. Benim açımdan ev almak yıllarını umrunu buna çalışıp harcamak kadar anlamsız birşey olamaz ev alacağın paraya çocuğun eğitimine gelişimine harcamak o na kıçı kırık ev bırakmaktan daha iyidir kanımca ailecek köyde arazimiz var niyetim emekli olunca köye taşınıp ev yapmak şehir hayatından uzaklaşmak kendime gündelik uğraşlar yaratmak şimdi düşünüyorum da Allah razı olsun dedelerimden iyiki düşünüp de satmamislar yerleri evin olacagina arazin olsun bin kat daha iyidir yerin yurdun belli olsun

2.  Alıntı Originally Posted by okirgil Yazıyı Oku
    Abicim 550 ye satamadığı daireye 645 e çıkarana ne denir. 345 e satamadığını 450 ye çıkarana ne denir?
    Siz ahlaklı olduğunuz için diğerlerini de ahlaklı sanıyorsunuz.

Bütün evlerin fiyatları yerlerde surunurken , bu evsahipleri aylarca belki yıldan fazla evlerine kimse talip olmazken telefonları calmazken, 500 bin liralık ev icin 300 binlik teklifler alırlarken, yada 500 binlik evlerin fiyatının genelde 300 bine dusmesini bekleyenler varken , faiz düşüşyle yada kendilerinin lehine bir takım sartların olusmasıyla bazıları evlerin fiyatlarını yukselttiler.

500 bilik evi 300 bine alan adam icin, satıcı ne düşünürse

500 binlik evi 650 bine satan adam icin de alıcı aynı seyi dusunebilir.

ikisi arasında pek bir fark yok . ikiside menfaatinin daha fazla olmasını istiyor.

Muhim olan alıcıların bazı seyleri onceden sezinlnleyip piyasa kıprırdanmaya baslamadan once hareket etmeleriydi..

Neticede arz talep.. adam 500 bine satamadaı evi 650 binede satamayacak buyuk ihtimal ama psikolojik olarak evinin degerini arttırdı kendince.

3. 500 binlik evi 300 bine satan adam ile alıcı sohbet ese ve alıcıya bu evi 500 bine aldıgını ama 300 e sattıgını soylese alıcıda buyuk ihtimal piyasa sartları boyle diyecektir.

Şimdide piyasa sartları satıcıların lehine biraz kıpırdadı hepsi o kadar.

satıcıların şikayet ettigi donemden alıcıların şikayet ettigi doneme geciliyor gibi.

4. 30 Ağustos zaferiyle Türk' e özgüvenini veren, Esaretten kurtaran başta Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere tüm şehit, gazi ve emeği geçenleri saygıyla minnetle anıyorum.

Bağımsızlık tıpkı ekmek- su gibi temel yaşam sebebidir. Kaybetmeyince değerini anlamayanlar, kaybedenlere bakarak aslında ders almalılar. Bu bayramda bile Türk bağımsızlığının sembolü bayrağımızı balkonuna asamayanlar kendileri utansınlar. Birde bayrağı çamaşırların , perdenin yanına asanlar var. Bayrağın olduğu yüzeyde başka bir şey olmamalı.

5.  Alıntı Originally Posted by zubizaretta Yazıyı Oku
    500 binlik evi 300 bine satan adam ile alıcı sohbet ese ve alıcıya bu evi 500 bine aldıgını ama 300 e sattıgını soylese alıcıda buyuk ihtimal piyasa sartları boyle diyecektir.

Şimdide piyasa sartları satıcıların lehine biraz kıpırdadı hepsi o kadar.

satıcıların şikayet ettigi donemden alıcıların şikayet ettigi doneme geciliyor gibi.
    Ben hiç 500'lük evi 300'e satan görmedim de duymadım da.
    Ama 500 olan eve 450 teklif ediyorsun,adam yok illa 500 olacak diyor. Ya kardeşim diyorum ki bak bu nedenlerden 450 iyidir diyorum, yok. Nuh diyor peygamber demiyor. Bunun sonucunda 1 senedir favorilerimde duruyor.
    Şimdi soruyorum. 500 bine evini satarsa kârda mı zararda mı?

6.  Alıntı Originally Posted by Wardo Yazıyı Oku
    Ben hiç 500'lük evi 300'e satan görmedim de duymadım da.
    Ama 500 olan eve 450 teklif ediyorsun,adam yok illa 500 olacak diyor. Ya kardeşim diyorum ki bak bu nedenlerden 450 iyidir diyorum, yok. Nuh diyor peygamber demiyor. Bunun sonucunda 1 senedir favorilerimde duruyor.
    Şimdi soruyorum. 500 bine evini satarsa kârda mı zararda mı?
    Zarar yada kar etmek umrunda mı ki bizim insanımız rasyonel düşünmez iktisattan alıntı yapalım fiyatı yükselen bir malın talebi düşer heee işte bizde öyle birşey söz konusu değil evin fiyatından çok ev olsun da fiyatı önemli değil diyen halkın durumundan o fiyatlar düşmüyor işte cevremde arkadaşlarım var banka kredisi 0.99 a düştü diye koşa koşa kredi çekip ev alma derdine dusuyorlar ülkede 2-3 milyon konut stoğu varken 10 sene sonra edeceği zararı umrunda mı saniyorsun maksat ev olsun işte altı üstü beton yığını

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by okirgil Yazıyı Oku
    Abicim 550 ye satamadığı daireye 645 e çıkarana ne denir. 345 e satamadığını 450 ye çıkarana ne denir?
    550 ye satamadigi daireyi 645 e cikarmak yada tersi ne zaman ahlaksizlik oldu?

Serbest piyasa ekonomisi diye bir sey var. Malina istedigin fiyati cekersin ister cikarirsin ister dusurursun bunu istedigin zaman yaparsin bunlarin hicbiri ahlaksizlik degildir.

8.  Alıntı Originally Posted by okirgil Yazıyı Oku
    Tamda tersten dusunebilirsiniz aslında bunu .

ev 345 bin lirayken 250-300 e dusmesini bekleyene ne denir şeklinde

ikisinede bir sey denmez .

Piyasa kuralları koyar.

Dusukken almadıysan ( daha dusugunu beklediysen ) .. cıkıncada kızmayacaksın .

oncede yazdım ya muhim olan olumlu seylerden ( fazi indirimi gibi ) biraz once hareket edebilmek .

ayrıca belki ilgilendiginiz dairelerde cıkıs vardır ama aynı fiyatlarda olanda cok vardır.

Sayfa 89/1002 İlkİlk ... 3979878889909199139189589 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •