Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 906/1002 İlkİlk ... 406806856896904905906907908916956 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 7,241 - 7,248 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by Realtor Yazıyı Oku
    Gayrimenkul yatırımı kendi adıma ne işe yarar, ne işe yaradı derseniz dürüstçe cevabım şu olur ;
    Bu kadar kriz, derin olmayan borsa, iş hayatının belirsizliği ( hem işçi hem işveren için) gibi faktörleri gözönüne aldığımızda, gayrimenkul beni büyük finansal hata yapma riskinden uzak tuttu. Kapital oluşturmamı sağladı. İnce hesap yapıp geçmişte şunu yapsaydım vs hayıflanmam büyük hata olur. Kolay alıp satamadığınız için piyasanın sert hareketlerinde ani karar karar verip yanlış hareket etmiyorsunuz. Günlük takip ile kafanızı yormuyorsunuz. Bence en büyük getirisi bu. Mülk edinirken strese, büyük borca girmeye gerek yok. Benim stratejim: 'döviz birikim yap develüasyon anında uygun yer al' dan ibaret. Acele etmeye gerek yok. Piyasa her an yüzlerce uygun mülk ile dolu. Fakat insan uygun mülk nedir onu bilmeli, araştırmalı. Bir iki doğru hareket insanın hayatında büyük etki yaratabilir.

Uygun mülk nedir foruma tanımlayabilir misiniz?
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

2. Size göre nedir?
     Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Uygun mülk nedir foruma tanımlayabilir misiniz?

3.  Alıntı Originally Posted by Tasarrufcu Yazıyı Oku
    Siz, ev sahibinize bir ev almışsınız hocam, anladığım kadarıyla kelepir bir ev gelmedikçe, 2 ev daha almaya niyetiniz var.
    Bu da bir görüş.
    Saygı duyarım.
    Ama benim mantığıma çok ters
    Ya bankaya alicam yada ev sahibine
    En iyisi evsahiplerine sizlere yararimiz olsun dedik.
    Sonucta okadar krediye girip yillarca kredi oduyorlar..

SM-N770F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. bu forumda hep akıllı uslu insanlar olduğunu düşünürdüm bugünkü konuda yanıldım. vay arkadaş ev fiyatları arttığı için satıcılara fırsatçı sere..siz diyenleri gördüm ya komik.
    yav burası hisse finans forumu, herkes ucuza alıp pahalıya satmak ister. kaldı ki ev dediğiniz şey stoklanan, arzı olmayan bir şey değil ki.
    fiyatları alıcı ve satıcı piyasa belirler.

iyi ki egeen forumunda takılmıyor yukarıdaki arkadaş, "yav bu 10 sene önce 20tl idi, şimdi 1300tlye satıyor sere..siz ler" diye yazardı herhalde, kafalara gel.

5.  Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    bu forumda hep akıllı uslu insanlar olduğunu düşünürdüm bugünkü konuda yanıldım. vay arkadaş ev fiyatları arttığı için satıcılara fırsatçı sere..siz diyenleri gördüm ya komik.
    yav burası hisse finans forumu, herkes ucuza alıp pahalıya satmak ister. kaldı ki ev dediğiniz şey stoklanan, arzı olmayan bir şey değil ki.
    fiyatları alıcı ve satıcı piyasa belirler.

iyi ki egeen forumunda takılmıyor yukarıdaki arkadaş, "yav bu 10 sene önce 20tl idi, şimdi 1300tlye satıyor sere..siz ler" diye yazardı herhalde, kafalara gel.
    Kendileri borsada 1'e 100 kazansalar problem yok, ev sahipleri fiyatı birazcık arttırsa "vay şerefziz".
    Hissesini aldıkları şirket ne yaptı da bu kadar değerlendi? Ölüme çare mi buldu? Ne yaptı?
    Hisseyi alanlar kendileri oturdukları yerde 1'e 100 kazanmak için ne yaptılar?
    Ama yok, 1'e 10, 1'e 50, 1'e 100 kazanç onlara helal, ama ev sahibi evine "enflasyonun altında" bile zam yapsa şerefziz.

Ama efendim düşük faizli kredileri devlet vatandaşın vergileriyle sübvanse ediyormuş.
    Vatandaşın varlık fonu borsaya müdahale etmiyor sanki.

"Tencere dibin kara, seninki foseptik çukuru.. "
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

6.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Kendileri borsada 1'e 100 kazansalar problem yok, ev sahipleri fiyatı birazcık arttırsa "vay şerefziz".
    Hissesini aldıkları şirket ne yaptı da bu kadar değerlendi? Ölüme çare mi buldu? Ne yaptı?
    Hisseyi alanlar kendileri oturdukları yerde 1'e 100 kazanmak için ne yaptılar?
    Ama yok, 1'e 10, 1'e 50, 1'e 100 kazanç onlara helal, ama ev sahibi evine "enflasyonun altında" bile zam yapsa şerefziz.

Ama efendim düşük faizli kredileri devlet vatandaşın vergileriyle sübvanse ediyormuş.
    Vatandaşın varlık fonu borsaya müdahale etmiyor sanki.

"Tencere dibin kara, seninki foseptik çukuru.. "
    Başlikla çok alakali bir yazi olmuş...

Derdinizinde ne oldugu ortaya cikmiş.

Elinizde patlayan konutlara istediginiz fiyati yazabilirsiniz, hicbir sorun yok.

Yalniz bu yaptiginizda , piyasada keriz olunmamasi gerektigini yazmamiza engel degil heralde.

Çüruk carik yapilmis binalara şuan bukadar para verilmez... Ha 5 yil sonra bu paralar verilebilir o ayri...

7.  Alıntı Originally Posted by bzaferb Yazıyı Oku

Elinizde patlayan konutlara istediginiz fiyati yazabilirsiniz, hicbir sorun yok.

Yalniz bu yaptiginizda , piyasada keriz olunmamasi gerektigini yazmamiza engel degil heralde.

Çüruk carik yapilmis binalara şuan bukadar para verilmez... Ha 5 yil sonra bu paralar verilebilir o ayri...

Satılık evim yok, şu "niyet okuma" saçmalığını kesin artık.

Benim satılık malım yok, ama sizin bedava ev aradığınız ortada.

Fakat forumlarda evlere bok atarak fiyat düşüreceğini zannetmek aşırı saçma bir beklenti.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

Alıntı Originally Posted by bzaferb Yazıyı Oku

Djoz’un elinde emlak patlamaz. Okuduğum kadarıyla markalı konut sevdalısı değil, kiracılar çıkınca tamirat tadilatını kendi yapar. Doğru fiyata alır. Satar.

Emlak konusunda tekrar tekrar aynı görüşü ifade etmeyeceğim ama eski zenginlere bakarsanız servetlerinin bir bölümünün gayri menkulde olduğunu görürsünüz. Biz ölçek olarak onlar gibi profesyonel ilgilenmediğimiz için gayrimenkul bize hitap etmiyor. Ama 100 evi olan adam bu işi ona göre yönetiyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Sayfa 906/1002 İlkİlk ... 406806856896904905906907908916956 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •